Pesti Srácok

Hornung Ágnes: új alap segíti a családokat

Hornung Ágnes: új alap segíti a családokat

Eddigi családpolitikánkat a jövőben kiegészítjük egy olyan alappal, amely a testi, lelki és szellemi egészséget szolgálja, hiszen erre kell és lehet építkezni – mondta Hornung Ágnes vasárnap, a Ringató Alapítvány Ezer család énekel című adventi gyerekkoncertjén, ahol az esemény fővédnökeként szólalt fel.

Hornung Ágnes kiemelte: a kisgyermekes családokkal foglalkozó Ringató Alapítvány komoly segítséget jelent a családügyi államtitkárság számára. Elmondta: nagy öröm, hogy az adventi gyerekkoncert alkalmával olyan eseményt tudnak támogatni, amelyen a Ringató és a Kaláka egyaránt fellép.

– fogalmazott Hornung Ágnes. A vasárnapi adventi gyerekkoncerten a Ringató csaknem hetven foglalkozásvezetője működött közre, a házigazda Gróh Ilona, a Magyar Örökség-díjas Ringató alapítója volt. A rendezvényen több családszervezet, köztük a Fiatal Családosok Klubja (FICSAK), a Civilút Alapítvány, a Három Királyfi, Három Királylány Alapítvány, valamint a Szülők Háza Alapítvány képviselője volt jelen. A programmal a Ringató Alapítvány csatlakozott a Családszervezetek Adventi Jótékonysági Gyűjtéséhez, amelyben az idén a Piros Orr Bohócdoktorok karácsonyi vizitjeit támogathatják. A koncerten az államtitkár és a résztvevő szervezetek képviselői együtt gyújtották meg a Ringató adventi koszorújának második gyertyáját. A Ringató koncertje után a Kaláka együttes ünnepi koncertje szerepelt műsoron Szabad-e bejönni ide betlehemmel? címmel. Az ének és a zene mellé családszervezetek ünnepi kézműves- és egyéb családi programokkal is várták az érdeklődőket.

PestiSracok facebook image

A Ringató foglalkozások célja, hogy oldott, szeretetteli légkörben a kisgyermekes szülőkkel megismertessék a zenei nevelés lehetőségeit, a szülők és a gyerekek átéljék a közös éneklés és játék élményét.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/Balogh Zoltán

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!