Pesti Srácok

Idén már másodszor ért el történelmi csúcsot a BUX

Idén már másodszor ért el történelmi csúcsot a BUX

A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX 882,9 pontos, 1,43 százalékos emelkedéssel 62 804,52 ponton zárt szerdán, ezzel a héten már másodjára döntött történelmi csúcsot. A részvénypiac forgalma 20,5 milliárd forint volt, a vezető részvények vegyesen teljesítettek az előző napi záráshoz képest.

Az Equilor Befektetési Zrt. elemzője szerint a kereskedés elsősorban az OTP erősödése miatt alakult kivételesen jól. A bankpapírok árfolyama azért emelkedhetett jelentősen, mert a kibocsátó eredményeihez képest részvényei még mindig alulértékeltek, a hasonló részvények Európában jóval magasabb áron forognak. A szerdai kereskedés másik nyertese, a Magyar Telekom valószínűleg az újabb céláremelésnek köszönheti a népszerűségét. Részvényeit egyes elemzők már tavaly is 900 forint körülire értékelték, ez a szint ma már nem is tűnik elérhetetlennek hosszabb távon – tette hozzá Árokszállási Zoltán.

A Mol árfolyama 18 forinttal, 0,64 százalékkal 2814 forintra csökkent, 3,0 milliárd forintos forgalomban. Az OTP-részvények ára 520 forinttal, 3,21 százalékkal 16 700 forintra erősödött, forgalmuk 14,0 milliárd forintot tett ki. A Magyar Telekom árfolyama 35 forinttal, 5,12 százalékkal 718 forintra nőtt, forgalma 1,4 milliárd forint volt. A Richter-papírok árfolyama 20 forinttal, 0,22 százalékkal 9095 forintra esett, a részvények forgalma 1,2 milliárd forintot ért el. A kis- és közepes részvények indexe, a BUMIX 5446,69 ponton zárt szerdán; ez 21,55 pontos, 0,4 százalékos emelkedés a keddi záráshoz viszonyítva.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/Máthé Zoltán

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Karácsonynak a többsége, Magyar Péternek a gondolatai párologtak el a Fővárosi Közgyűlés alakuló ülésén (Videó)

‎PS Riport 2024 október 4.
Megalakult a Fővárosi Közgyűlés, Karácsony Gergely azonban már megbukott, hiszen képtelen volt olyan kompromisszumot kisajtolni a körülötte ülő frakciókból, amelynek következtében törvényes módon kezdhetné meg a működését a fővárost irányító testület. Karácsony tehát főpolgármester-helyettes, mi pedig Magyar Péter-féle élet-, párt-, és országvezetési gondolatok nélkül maradtunk, hiszen hiába jelent meg felvigyázni közgyűlési képviselőire a Tisza elnöke, azt nem mondta meg, hogy pontosan mi az elképzelése a budapesti munkáról, hogyan képzeli el a főváros jövőjét – vagy hogy pontosan mivel is tudta őt megzsarolni volt kedvese, Vogel Evelin. Vitézy Dávid szerint dolgozni kell, nem osztozkodni, ugyanezt kérte Szentkirályi Alexandra is, Radics Béla pedig rámutatott, Karácsony szótlan, semmittevő menekülése éppen ugyanaz, mint amit 5 éve látunk tőle, és ha komolyan gondolja a város vezetését, változtatnia kell a viselkedésén. Szaniszló Sándortól pedig akár azt is megtudhatjuk, ki a Demokratikus Koalíció Bese atyája.

Kiss László az egészségügyi központ átadóján: ha nem én lennék a polgármester, itt lehet, hogy már 4 éve egészségügyi központ állna

‎PS Riport 2023 november 30.
Csütörtökön átadták a III. kerület új gyermekegészségügyi központját, amely már régóta az óbuda- békásmegyeri közbeszéd középpontjában állt. Többek között azért, mert a baloldali kerületvezetésen belül is viszályt keltett, hogy pontosan kinek is az ötlete volt a gyermekellátás fejlesztése, holott valójában már 2019 nyarán megállapodás született a kerületi ellátás fejlesztéséről. Mindenesetre a dicsőséget megpróbálta Kiss learatni a 4 éven keresztül késleltetett projektért és azt állította, csak az ő kampányában szerepelt a gyermekegészségügyi intézmény. A mások által megkezdett projektek átadásában Kissnél is rutinosabb Karácsony Gergely is megjelent az eseményen, aki a dollárfutár Perjés Gáborhoz hasonlóan kínos csendbe burkolózott, miután portálunk szembesítette a főpolgármestert Komjáthi Imre korábbi nyilatkozatában, amiben arról beszélt, az MSZP nem vehetett részt az adománygyűjtésben.

Milliós büntetések, zéró felelősségvállalás – Recseg-ropog a nagy "ellenzéki összefogás" Ferencvárosban (Videó)

‎PS Riport 2024 március 21.
Ismeretes: a Magyar Kétfarkú Kutya Párt felkérte Baranyi Krisztina ferencvárosi polgármestert, hogy az önkormányzati választáson álljon az első helyen a párt budapesti listáján. Baranyi viszont továbbra sem hajlandó válaszolni a DK–MSZP szövetségi ajánlatra, így könnyen lehet, hogy végleg elveszíti két fontos korábbi szövetségesét. Több ellenzéki képviselő is elégedetlen Baranyi Krisztina kerületvezetésével. Az egyik politikus szerint, ha Baranyi nyerne az önkormányzati választáson, "annak katasztrofális következményei lesznek". Nem vet jó fényt a kerületvezetésre az sem, hogy a Közbeszerzési Döntőbizottság ismét hárommillió forintos büntetést állapított meg az egyik önkormányzati cég törvénysértése miatt. Így összességében már mintegy negyvenmillió forintot kellett kifizetnie az önkormányzatnak közbeszerzési bírságokra – erről is beszélt lapunknak Gyurákovics Andrea, a ferencvárosi Fidesz frakcióvezetője.