Pesti Srácok

Libanonba utazott Josep Borrell, az izraeli–palesztin konfliktusról tárgyal a főképviselő

Libanonba utazott Josep Borrell, az izraeli–palesztin konfliktusról tárgyal a főképviselő

Libanonba utazik pénteken Josep Borrell, az Európai Unió kül- és biztonságpolitikáért felelős főképviselője, hogy az izraeli határon kialakult helyzetről és az izraeli-palesztin konfliktus kiszélesedésének elkerüléséről tárgyaljon - közölte az Európai Külügyi Szolgálat (EKSZ) Brüsszelben. A sajtóközlemény szerint a főképviselő háromnapos látogatása alatt tanácskozást folytat Nabih Berrivel, a libanoni parlament elnökével, Nadzsíb Mikáti miniszterelnökkel, Abdallah Bouhabib külügyminiszterrel, Joseph Aounnal, a libanoni fegyveres erők parancsnokával, továbbá Aroldo Lázaro tábornokkal, az ENSZ libanoni békefenntartó missziójának vezetőjével.

- áll az EKSZ-közleményben. A főképviselő ismételten hangsúlyozni fogja, hogy a regionális vezetőkkel folytatott diplomáciai erőfeszítéseket elő kell mozdítani annak érdekében, hogy megteremtsék a feltételeket az Izrael, a palesztinok és a régió közötti igazságos és tartós béke eléréséhez - emelték ki. A kétoldalú együttműködés, valamint libanoni belpolitikai és regionális kérdések szintén a megbeszélések részét képezik.

Az izraeli hadsereg kedden a libanoni fővárosban végrehajtott légicsapásban végzett a Száleh Arúrival, a Hamász második legmagasabb rangú vezetőjével. A támadást a térség több vezetője elítélte.

PestiSracok facebook image

Nadzsib Mikáti libanoni miniszterelnök bírálta "az újabb izraeli bűntettet, amelynek célja Libanon bevonása a konfrontáció újabb szakaszába". A Hezbollah libanoni fegyveres szervezet szerint a Hamász-vezető bejrúti megölése "súlyos támadás Libanon ellen". A libanoni kormány szerdán közölte:

Forrás: MTI; Kiemelt kép: X-fotó

Ajánljuk még

Fokozódó nemzetközi helyzet, fokozódó hazaárulás

Vezércikk február 21.
Nehéz elképzelni, hogy zsinórban kétszer is nagy szerencsénk legyen a baloldal személyzeti politikájával. Előbb idevezényeltek egy hibbant, monomániás prédikátort, hogy legyőzze a Fideszt, majd amikor vele kudarcot vallottak, akkor a következő projektre kiválasztották azt a figurát, akinél betegebb pszichéjű nyomorultat elképzelni is nehéz. Magyar Péter varázsa már jó ideje kopik, a láncait letépő őrültre rá kellett küldeni a tartótisztjét is, hogy vigyázzon rá, most pedig a jelek szerint olyan hazaárulást hozott össze a deep state magyarországi irodája és az üdvöskéjük, hogy azt még egy kis időbe telik feldolgoznunk.