Pesti Srácok

Lecsapott a NAV Iványi Gábor egyházának gazdasági igazgatójára

null

Közvetlenül a rendes évi országos közgyűlés előtt és csaknem két évvel azután, hogy a NAV fegyveresei váratlanul ellepték a Magyarországi Evangéliumi Testvérközösség központját és gazdasági hivatalát, kedd reggel újabb kellemetlen meglepetésben volt része Iványi Gábor egyházának, írta meg az Index.

– tájékoztatta a hvg.hu-t Iványi Gábor, a Magyarországi Evangéliumi Testvérközösség (MET) elnöke. A NAV hivatalosan „gazdasági bűncselekmény megalapozott gyanúja” miatt indított eljárást. A közlemény szerint ez a lépés egy nappal előzi meg az egyház rendes évi országos közgyűlését (zsinatát), és csaknem pontosan két évvel követi azt, hogy (2022. február 21-én) a NAV fegyveresei váratlanul ellepték az egyház központját és gazdasági hivatalát.

– zárul a MET keddi közleménye. Ismeretes, korábban csaknem kiátkozta a Telexet a baloldal díszegyháza, amiért a liberális hírportál le merte írni: Iványiéknak a folyamatosa baloldali hisztériakeltés mellett, vagy inkább helyett B-tervet is kellett volna készíteniük, hogy ne görgessenek maguk előtt idővel egyre duzzadó, kilátástalan adóssághalmazt. Az ominózus cikknek nemcsak Bartus László, Gyurcsány Ferenc hírhedt házitollnoka és a DK-s propagandaportál, a Nyugati Fény ment neki, de maga Iványi Gábor is kiprédikálta őket, azt állítva: a Telex egyenesen azt sugallta, hogy nem érdemes nekik adományokat adni, mert nem érdemes.

Újdonságot jelentett a cikkben megszólaló Ónodi Istvánnak, a MET és az Oltalom Karitatív Egyesület (OKE) gazdasági igazgatójának, valamint Meleg Sándor szociális munkásnak, a Szociális Munkások Magyarországi Egyesületének elnökének nyilatkozata. Ónodi István a cikkben arról beszélt, hogy az egyházi többlettámogatás elvesztése azért volt nagy érvágás a MET-nek, mert addig ez tette ki a bevételeik közel 40 százalékát. Mint kiemelte, ezt is bizonyítja, hogy 2010-ig nem volt semmilyen tartozásuk, igaz, félre sem tudtak tenni. A gazdasági igazgató azt is hozzátette:

A B-terv hiányát egyébként maga Ónodi is elismerte a cikkben, amikor arról nyilatkozott: „nem láthatták előre, hogy adósságspirálba kerülhetnek, mivel csak 2017-ben vált világossá, hogy nem fogják megkapni a szóban forgó támogatásokat”. Ugyanakkor azt is kiemelte: az fel sem merült, hogy amiatt bármelyik intézményük működtetését feladják.

Forrás: Index; Fotó: PS/Hatlaczki Balázs

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.