Pesti Srácok

Navracsics: az elöregedés fenyegeti a Balatont, mert sok budapesti idős költözik oda a nyugdíjas éveire

Navracsics: az elöregedés fenyegeti a Balatont, mert sok budapesti idős költözik oda a nyugdíjas éveire

Navracsics Tibor területfejlesztési miniszter egy siófoki konferencián beszélt a Balaton demográfiai helyzetéről, ami szerinte nem túl fényes, ugyanis a fiatalok elköltöznek onnan, az idős, tehetős budapestiek pedig házakat vásárolnak ott. Szerinte válság van, amivel foglalkozni kell, ezért a területfejlesztésben az új fókusz a kis- és középvárosokra került és „fontos feladat a vidék népességmegtartó erejének fokozása. Navracsics azt mondta, cél, hogy 6 éven belül Magyarország kerüljön az öt legélhetőbb uniós ország közé, ezért a területi egyenlőtlenségeket csillapítani kell.

A politikus szerint a jövőben a közigazgatási határok helyett a funkcionálisan összetartozó térségekre kell helyezni a hangsúlyt. Hozzátette: a Balaton-régió mint ilyen azért érdemel kitüntetett figyelmet, mert a legnagyobb egybefüggő elöregedő térsége Magyarországnak, amely nagyon komoly demográfiai válságban van. A balatoni településeken a koronavírus fokozta belföldi vándorlás, illetve az otthoni munkavégzés miatt nőtt a népesség, de nem fiatalította a lakosságot, amiért szerinte a magas ingatlanárak a felelősek.

– tette hozzá.

PestiSracok facebook image

A hirbalaton.hu szerint beszélt arról is, hogy az üdülőrégióban a közszolgáltatásokat is fejleszteni, a lakosság számára elérhetőbbé kell tenni.

– fogalmazott a miniszter.

Forrás: 24.hu, fotó: veol.hu

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!