Pesti Srácok

Kellemetlen hangfelvétel Mirkóczkiról – Az egri polgármester akadályozhatta a közérdekű adatigényléseket

Mirkóczki Ádám egri polgármesterről került ki egy rejtélyes hangfelvétel, amelyen a volt jobbikos városvezető arról beszél, hogyan fogja ellehetetleníteni a számára kellemetlen közérdekű adatigényléseket, amelyekkel Domán Dániel, a Magyar Kétfarkú Kutya Párt helyi politikusa bombázta az önkormányzatot.

A Telex az Egri Ügyek helyi hírportálon kiszivárgott hangfelvételre hivatkozva ír arról: Mirkóczki Ádám a sajtónak is megerősítette, hogy a néhány héttel ezelőtt készített hangfelvételen az ő hangja hallgató, és feltehetően a polgármesteri hivatal I-es tárgyalójában készült, ahol jelen volt a jegyző, az aljegyző, a jogi iroda vezetője és az alpolgármesterek. A különben megvágott felvételek tanúsága szerint az egri polgármester arról értekezett, hogy hogyan fogja aláásni a közérdekű adatigényléseket, kifejtve:

Vagy:

PestiSracok facebook image

A portál kiemeli: Domán tavaly július óta próbálja kideríteni, mennyibe került a műemlék Lenkey-ház felújítása – hivatalosan 475,2 millió forint volt az ára, ezért fordult az illetékes szervekhez, sikertelenül. Mirkóczki Ádám a Telexnek nyilatkozva arra hívta fel a figyelmet: az egész beszélgetés ismeretében nyilvánvalóvá válna, hogy valójában egyetlen emberről, annak köréről és közéleti ámokfutásáról van szó, „akiknek én a jövőben sem kívánom kiadni még a cipőm méretét sem”.

A teljes cikk itt olvasható.

Forrás: Telex; Fotó: MTI/Kovács Tamás

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!