Pesti Srácok

Megközelítőleg negyedmilliárd forintot tüntetett el a Momentum politikusa, vagyonnyilatkozati vizsgálatot kezdeményeztek ellene

Megközelítőleg negyedmilliárd forintot tüntetett el a Momentum politikusa, vagyonnyilatkozati vizsgálatot kezdeményeztek ellene

Összesen több mint 242 millió forintot vett ki a cégéből Molnárka Gábor vízivárosi momentumos önkormányzati képviselő úgy, hogy vagyonnyilatkozataiban azt nem tüntette fel – mutatott rá az I. kerület városfejlesztési bizottságának elnöke. Varga Dániel szerint az ügy annak fényében még visszásabb, hogy a momentumos képviselő büszkén hirdeti, munkája nyomán javult a budavári önkormányzat átláthatósága. A bizottsági elnök szerint azonban a kerület történetében példátlan, hogy egy képviselő százmilliókat igyekszik eltitkolni a nyilvánosság elől, ezért vagyonnyilatkozati vizsgálatot kezdeményeztek ellene – írta meg a Magyar Nemzet.

– mondta sajtótájékoztatóján Varga Dániel, az I. kerület városfejlesztési bizottságának elnöke. Az önkormányzati képviselő emlékeztetett: a Momentum politikusai állításuk szerint a korrupció visszaszorításáért és az átlátható működésért küzdenek.

PestiSracok facebook image

– húzta alá. A bizottsági elnök emlékeztetett: Molnárka Gábor 2019-es megválasztása után önként csatlakozott az Átlátszó.hu által indított Ez a minimum! programhoz, ami az önkormányzatok és a helyi képviselők átláthatóságának fejlesztését tűzte ki célul. A kezdeményezés honlapján elérhető egy beszámoló Molnárka Gábortól, ahol büszkén hirdeti, hogy munkája nyomán javult a budavári önkormányzat átláthatósága. Varga Dániel hozzátette:

A bizottsági elnök kifejtette: a képviselő egyedüli tulajdonosa és ügyvezetője az igencsak jövedelmezően működő Gammo Europe Kft.-nek.

– sorolta.

– mutatott rá Varga Dániel. Hozzátette: a tavalyi osztalék összege várhatóan idén május végén kerül csak nyilvánosságra, de a tendencia minden bizonnyal idén is folytatódni fog.

– mondta. A bizottsági elnök emlékeztetett: számos példa van rá, hogy a baloldal pozícióhoz jutás esetén nem tesz semmit a valódi átláthatóság megteremtése érdekében.

– jelentette ki Varga Dániel. Szavai szerint jól látható, hogy az I. kerületben V. Naszályi Márta polgármester korrupciós működése mellett a képviselői is hasonló gyakorlatot követnek.

– fogalmazott a képviselő.

Kutyaszorítóban a Momentum

Molnárka Gábor ügye különösen érzékenyen érinthette a Momentumot, ugyanis az utóbbi időben Donáth Anna pártja körül egyre csak fogy a levegő: szavazóbázisát bekebelezte Magyar Péter pártja, a közvélemény-kutatások szerint nem fog tudni bejutni az Európai Parlamentbe, és saját főpolgármester-jelölt híján valószínűleg a Fővárosi Közgyűlésbe sem. Korábban a Momentum magasabb szintjein is volt, akinek feltűnt, hogy pártja egy süllyedő hajó. A napokban jelentette be távozását Ilyés Márton gazdaságpolitikus, a párt korábbi elnökségi tagja. Indoklása szerint egyre nehezebben tudott azonosulni a Momentum jelenlegi irányvonalával. Szavai szerint nem érti a párt politikai ajánlatát a budapesti választásokon, ezért képviselni sem tudja még a szűkebb környezetében sem, és a a kényszerpályákról való letérésre nem lát valódi esélyt. Mint írta, hitehagyott lett, de nem akar a Momentum irányvonalával szembemenő véleményt képviselni Momentum-tagként.

Forrás: Magyar Nemzet; Fotó: Facebook/Hermann György (Hermann György, Fekete-Győr András és Molnárka Gábor)

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!