Pesti Srácok

A romlás virágai Fanni kertjében – Megnéztük a 444 legújabb dokumentumfilmjét és nem lettünk érzékenyebbek

A romlás virágai Fanni kertjében – Megnéztük a 444 legújabb dokumentumfilmjét és nem lettünk érzékenyebbek

Mivel az érzékenyítő hadjárat hazai élharcosa a 444, mindig nagy érdeklődéssel figyeljük az általuk gründolt Magyar Jeti dokumentumfilmjeit, melyeknek témája valahogy minden esetben a transzneműség vagy a droghasználat, vagy a drogos transzneműek használata. Így esett, hogy megnéztük a legújabb alkotást is, a Fanni kertjét, mely ha másra nem is volt jó, arra igen, hogy így már értjük a kőbányai szopófantom tragédiáját.

Hát csávókám, ez nagyon lent van – egy klasszikust idézve így is összefoglalhatnánk a Magyar Jeti legújabb dokumentumfilmjét, melynek szereplője "Fanni" a transznemű lány, akit kidobott a családja és befogadta egy hajléktalan. Természetesen teljes mértékben önzetlenül. A film célja egyértelmű: sajnáld őket, és örülj, hogy mennyire szeretik egymást.

Hát, ez nem jött be, valahogy bármennyire is igyekeztünk sajnálni a szereplőket, az egyetlen dolog, amit megerősített bennünk az a gondolat volt, hogy nekik haladéktalanul segítségre lenne szükségük, amit nem a sajtónyilvánosság vagy az érzékenyítés tudna megadni nekik, hanem egy tartós kezelés egy vidám intézetben.

Kezdjük azzal, hogy "Fanni" arra panaszkodik, hogy ebben a mocskosrasszistranszfóbkirekesztőpokoli diktatúrában már nem tudja másként elképzelni a jövőjét és "lehet, hogy prostitúcióra kényszerül" (személyesen az Orbán kényszeríti rá), mert máshogy már nem kap munkát. Rögtön ezután megjegyzi, hogy utoljára egy hétig tudott egyhuzamban dolgoznia a kirekesztés miatt.

PestiSracok facebook image

Biztosan bennünk van, de ha valakinek csak egy hét elmúltával tűnik fel az egyedről, hogy transznemű, az vagy megtévesztett sajtótermékeknél dolgozik, vagy teljesen vak. Szóval Fanni egy hétig dolgozott, utána kirúgták, mert Orbán. Közben a háttérben kőbányait szürcsölgető, őt befogadó hajléktalan elmondja, hogy azért dolgozni csak kell. Igen, hát, valakinek kellene.

Vágókép: a ház ablakán benéz egy vaddisznó. Azt már csak sejteti a rendező, hogy az LMBTQ-barát állatot kicsivel később lelöveti az Orbán.

Ezután a teljes film arról szól, hogy mennyire rossz ember ebben az országban mindenki, aki nem hiszi el, hogy a 49-es lábú tag, aki éppen hálóingben vágja a fát télen, az nem egy nő. Borzasztó. Fannit egyébként, mint megtudjuk, kidobták otthonról a szülei és az egész falut ellene uszították. Az már a független újságírás szabályaiba ütközött volna, ha esetleg a szülőket is megkérdezik arról, hogy mit csinált a fiuk...lányuk...finyuk, mielőtt úgy döntöttek, hogy elzavarják a családi háztól.

Az pedig a Magyar Jeti szerint szintén a magyar társadalom hibája, hogy Fanni és befogadója lakás helyett hormonterápiára gyűjt, igen, a hajlesz bácsinak is sokkal fontosabb, hogy védence mellett növesszen, minthogy ne a vaddisznók között kelljen csövelniük egy viskóban. Biztosan nincs benne hátsószándék. Itt mindenki szeret mindenkit.

Összességében mi azért javasoljuk, hogy nézzék meg a filmet önök is, javasolt rágcsálnivaló mellé a rajzszög, ital a metilalkohol, ha idejében megvakulunk tőle, legalább végignézni nem kell.

Fotó: Magyar Jeti

Ajánljuk még

Itt a nagy antifa-széljobb vita a Polbeatben: "Nefelejcs" Gergő vs. Lipták Tamás, csütörtök 18 óra, R56!

‎Polbeat 2025 május 29.
Szélsőbal nincs, de igény az volna rá - írta Varga "Nefelejcs" Gergő hét éve a Tett blogon. Nem kellett sokat várnia, hogy a folyamatosan tüzelt antifa csoportok végül radikalizálódjanak, elég csak az Ilaria Salis-féle, 2023-as budapesti terrortámadásra gondolni. Varga "Nefelejcs" Gergő, aki a marxista portál, azaz a Mérce munkatársaként, a Vörös Szittya vlog arcaként és mindenek előtt antifa szervezőként ismert, elfogadta a PestiSrácok felkérését, hogy a másik nagy közéleti szubkultúra, a nemzeti radikálisok emblematikus képviselőjével, Lipták Tamással, a Jobbszélső Telegram csatorna szerkesztőjével, a Magyar Jelen szerzőjével megmérkőzzön a Polbeat nyilvános felvételén, május 29-én, csütörtökön, 18 órától, az R56 Sörözőben. Mérkőzésvezető: Huth Gergely és Kertész Dávid.

A patriotizmus maga a lázadás - Lajkó Fanni és Szűcs Gábor a Polbeatben

‎Polbeat 2024 december 16.
A mai világ arról szól, hogy egyáltalán ne legyenek nemzetek, ebben pedig a patriotizmus eszméje maga a lázadás. Nemigen maradt olyan uniós tagállam, ahol annyira hazaszeretők az emberek, mint mi, magyarok. Szerencsések vagyunk, hiszen Nyugat-Európában már kevert a társadalom, s lényegében nincs az embereknek nemzettudata - mondta a Polbeat című műsorunkban Lajkó Fanni, jogász az Alapjogokért Központ elemzője, aki másik vendégünkhöz, Szűcs Gábor jogász-elemzőhöz hasonlóan a Nemzeti Ellenállás Mozgalom alapító tagja. Szűcs Gábor ugyanerről így fogalmazott: nem elég önmagában, ha politikusok állnak ki egy ügy mellett, "nekünk is meg kell mutatni, hogy mi a fontos, mert a mi életünkről van szó". Huth Gergely kérdéseire elhangzott az is: Magyar Péter csak epizódszereplő lehet, előbb-utóbb el fog bukni és ezt ő is érzi.