Pesti Srácok

Zachernek kellene legjobban tudnia, milyen, amikor egy fiatal túladagolásban meghal– kemény üzenetet kaptak a droglegalizáció támogatói

Zachernek kellene legjobban tudnia, milyen, amikor egy fiatal túladagolásban meghal– kemény üzenetet kaptak a droglegalizáció támogatói

A nagy magyar kannabiszper, azaz a French Bulldog-ügy tanulságairól írt legfrissebb elemzésében a Drogkutató Intézet (DKI). Az ügy 2020. szeptemberére nyúlik vissza, amikor megnyitotta kapuit az első coffee shop Magyarország belvárosában, azt állítva, hogy kifejezetten olyan termékeket árulnak, amely a megengedett, 0.2%-os THC-tartalom alatt van, amit persze papírokkal, engedélyekkel is igazolni tudnak. Ez természetesen nem volt igaz, a boltot becsukatták a hatóságok, a per azonban még mindig nem zárult le, a droglegalizáció szószólói pedig kiálltak a bolt mellett.

A DKI szerint érdemes megnézni, kik azok az állítólagos szakemberek, akiket megszólaltattak az ügyben az elmúlt években. Megemlítik például Kardos Tamást, a Társaság a Szabadjogokért (TASZ) drogpolitikai szakértőjét, aki minden megnyilvánulásában erősen sugallja, hogy a marihuána fogyasztása nemhogy nem rossz, de kifejezetten jó, kis mértékben még hasznos is. Ebben az esetben sem volt képes többet mondani, „Ez a virágzat, amely 0,2 százalék alatt tartalmaz THC-t, nem veszélyes.”, és a további megnyilvánulásaiban ebben az ügyben leginkább a magyar hatóságok átláthatatlan szabályozásáról beszél.

A cikk azonban kemény üzenetet küld dr. Zacher Gábornak is, aki „már egy ideje kardoskodik az orvosi marihuána legalizálása mellett”, még úgy is, hogy nem egy vagy két fiatalt látott a kábítószer miatt meghalni.

PestiSracok facebook image

– szögezte le az írás.

A teljes írás ITT olvasható.

Fotó: Horváth Péter Gyula/PS

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!