Pesti Srácok

A moldáv elnök nagyon szépen megköszönte az ukránoknak, hogy elzárták a gázt

A moldáv elnök nagyon szépen megköszönte az ukránoknak, hogy elzárták a gázt

Ha eddig bárki is vitatta volna, hogy a moldávok igazából románok, akkor az most megdönthetetlen bizonyítékot kapott a tévedéséről. Maia Sandu, Moldávia elnöke ugyanis most elment Kijevbe, és ott szépen megköszönte, hogy Zelenszkijék kibabráltak az országával.

A gáztranzit leállításával Ukrajna elérte, hogy minden olyan szomszédjának ártson, aki éppen nem Oroszország. Európa vezetői azonban nem arról híresek, hogy a saját népük érdekében felháborodjanak az ilyesmin, ne adj Isten válaszlépéseket tegyenek (kivéve Orbán Viktort, erről bővebben ITT írtunk).

A szolgalelkűségre a legjobb példát Maia Sandu, Moldova elnöke tette, aki elment Kijevbe, és nagyon szépen megköszönte az ukránoknak, hogy tönkretették az országa energiaellátását:

PestiSracok facebook image

Lehet ezt még fokozni? A moldávok most biztosan büszkék választott(?) vezetőjükre, hiszen ő aztán tényleg büszkén szolgál egy érdeket. Igaz, hogy nem az övéket, de így legalább igazolta, hogy ő igazi európai politikus, Brüsszelben ugyanis az ilyeneket szeretik.

Fotó: Telegram

Ajánljuk még

Varga Judit a PS-nek: bizonyos politikusoknak életveszélyes lenne, ha az Európai Bizottság zöld lámpát adna Magyarországnak (Videó)

Exkluzív 2023 november 16.
Európa nyugati fele a progresszív, nyitott határokat hirdető bevándorláspolitikának köszönhetően a 25. órába lépett. Most már a valóság ott üvölt és dörömböl minden választópolgár ajtaján, fogalmazott lapunknak adott interjújában Varga Judit. Az Országgyűlés Európai Ügyek Bizottságának elnöke kiemelte, egyértelmű ok-okozati összefüggés áll fenn a nyugati modern antiszemitizmus megjelenése és az illegális bevándorlás között. Hozzátette, néhány évvel ezelőtt nagyon hevesen támadták Magyarországot azért, mert itt állítólag antiszemitizmus van, holott ez a legbiztonságosabb hely zsidó honfitársaink számára ma Európában. Varga Judit úgy fogalmazott a migránsok kötelező elosztása kapcsán, amennyiben Magyarország pert veszítene ebben az ügyeben, akkor kényszerítő bírságot rónának ki hazánkra, mintegy 16 ezer eurót naponta. Persze a 22 ezer eurón felül, amit a be nem fogadott migránsokért kellene fizetni fejenként. A bizottsági elnök az EP-választással kapcsolatban úgy fogalmazott, készül a feladatra, a Fidesz hivatalos EP-listája majd január/február környékén lesz hivatalos. Varga Judit kiemelte, egyre kellemetlenebb az Európai Bizottság számára is, hogy a még mindig a maradéktalanul teljesített magyar igazságügyi reformokat bírálják. Úgy fogalmazott, bizonyos politikusoknak életveszélyes lenne, ha az Európai Bizottság zöld lámpát adna Magyarországnak ezekben az ügyekben. Részletek a videóban.