Pesti Srácok

Musk üzent az AfD kampányrendezvényén: "a civilizáció jövője múlhat a német választáson"

Musk üzent az AfD kampányrendezvényén: "a civilizáció jövője múlhat a német választáson"

Van egy bevándorló származású milliárdos az Egyesült Államokban, aki úgy gondolta, hogy beleszól egyes országok választásaiba. Azaz több is van, de mivel az egyik most a jobboldalon tűnt fel, felsírt a liberális világ.

Mióta beszállt Donald Trump kampányába, várható volt, hogy Elon Musk komolyabb politikai szerepvállalásra készül. Mivel Németországban most összeomlóban a kormány, és közelednek a parlamenti választások, a techmogul úgy döntött, kiszabadítja a karanténból a bevándorlásellenessége miatt támadott Alternatíva Németországnak pártot.

Musk először egy interjút készített az AfD elnökasszonyával, most pedig a párt egyik kampányrendezvényén szólalt fel videóüzenetben:

PestiSracok facebook image

A milliárdos szerint a németeknek abba kellene hagyniuk, hogy bűntudatot érezzenek múltjuk miatt. Emellett kijelentette, "a civilizáció jövője" múlhat a mostani német parlamenti választásokon.

Az egész történetben azonban mégis az a legszebb, hogy a teljes német sajtó felhördült fájdalmában, és őket követte a magyarországi balos média is. Hiszen hogy gondolhatja már egy külföldi milliárdos, hogy megpróbál egy ország belügyeibe beleszólni? No igen, ha egy jobboldali, woke-ellenes oligarcha csinálja, akkor ez rossz, ha viszont egy bevándorláspárti, szélsőliberális öregúr, akkor az bizony csak filantrópizmus.

Ha a kettős mérce fájna, most sikoltoznának. Ja, bocsánat, sikoltoznak, tehát fáj...

Fotó: MTI/AP/Alex Brandon

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.

Ki ne hinne a csodákban? – Boros Imre lerántotta a leplet a nagy olajösszesküvésről (Polbeat – javított kiadás!)

‎Polbeat 2022 december 10.
Boros Imre a PestiSrácok.hu Polbeat című élő műsorában lerántotta a leplet a nagy olajösszesküvésről. Huth Gergellyel és Stefka Istvánnal beszélgetve elmagyarázta, milyen játszma zajlik az unió szankciós politikája mögött, hogyan mesterkedett a magyar olajmulti, a Mol, hogy kikényszerítse az üzemanyagár-stop feloldását még a kormány által tervezett szilveszteri időpont előtt, és hogy miként fog megfizetni – a teljes szankciós nyereségének kormányzati elvonásával – mindezért. Felmerült az is, hogy ki hisz még a csodákban, hiszen a Mol százhalombattai finomítóját több hónap küszködés után, az árstop visszavonása után néhány órával sikerült megjavítani, az addig minden mérnökön kifogó repedéseket behegeszteni. A műsorban a neves közgazdász beszélt Matolcsy György és a kormány vitájának hátteréről is, és természetesen a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőben jelen lévő vendégek ezúttal is kérdezhettek, sőt, komoly világnézeti polémia is kibontakozott a kérdezők és Boros Imre között.