Pesti Srácok

Iskolai mészárlással fenyegetőző magyar diákot fogott a rendőrség (VIDEO)

Elfogtak egy fiatalkorú diákot, aki egy közösségi médiafelületre azt írta ki, hogy mindenkit meg fog ölni az iskolájában, majd utána magával is végez; a rendőrség a fiút emberölésre irányuló előkészülettel gyanúsítja - közölte a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda (KR NNI) kedden a police.hu oldalon.

Az Amerikai Egyesült Államok Szövetségi Nyomozó Irodája (FBI) értesítette a hétvégén a KR NNI-t arról, hogy egy magyarországi felhasználó az egyik közösségi platformon életellenes bejegyzést tett közzé. Az angol nyelven írt poszt magyar idő szerint február 15-én este fél kilenckor került fel az online nyilvános csoportba. A bejegyzés címe az volt, hogy "iskola mészárlást tervezek".

A KR NNI nyomozói a jelzést követően azonosították a felhasználót, egy Vas vármegyei fiatalkorút, akiről kiderült, hogy a platformon korábban is voltak öngyilkos hajlamú bejegyzései, másokat fenyegető mondatai azonban nem. A legutóbbi poszt tartalma egyértelművé tette, hogy a rendőrség azonnali beavatkozása szükséges: a nyomozók - a szakmai protokollnak megfelelően - a fiú elfogásához a Terrorelhárítási Központ segítségét kérték és vasárnap este fogták el.

PestiSracok facebook image

Előállítását követően a nyomozók gyanúsítottként hallgatták ki a fiatalkorút emberölésre irányuló előkészület miatt. A fiú vallomásában elismerte a poszt közzétételét, azonban a tényleges szándékot tagadta, és mint fogalmazott, "feltűnési viszketegségből" követte el a bűncselekményt. Az otthonában talált tárgyakkal kapcsolatban úgy nyilatkozott, hogy azok bátyja tulajdonát képezik. A gyanúsított szabadlábon védekezik, a KR NNI megtette a szükséges jelzést a gyámhivatalnak - áll a közleményben.

Ajánljuk még

Ennyit a cserdi csodáról: eltűnt százmilliók, bűnöző zugügyvéd, bebukott projektek

Exkluzív 2020 október 22.
Három nagy cserdi uniós beruházásra nyújtott támogatás is érintett lehet abban a büntetőügyben, amelyeknek a kirobbanása előtt vetett véget életének a Baranya megyei kistelepülés, Cserdi polgármestere, Bogdán László – tudta meg a PestiSrácok.hu. A polgármesteri hivatal 80 oldalas átadás-átvételi jegyzőkönyvéből kiderül, hogy csaknem 400 millió forint tűnhetett el a település számláiról: ezek között szerepel az a 265 millió forintos kerékpárút építésre kapott összeg, amihez még hozzá sem nyúlhattak volna, és két másik nagy projekttel is gondok lehetnek, azok kifizetett forrása is hiányos. A háromból kérdéses, hogy akár egy is sikerrel zárul-e. A terményraktár a legnagyobb jóindulattal 70 százalékos készültségi szinten van, de az összes pénzből már csak 13 millió maradt, a bölcsőde kiviteli tervei ugyan már kész vannak, de egy kapavágás sem történt, a pályázati támogatásnak ehhez képest már a negyede elfogyott. A kerékpárútra kapott pénz hiánya az egész megye kerékpárút-hálózati fejlesztését, 9 kistelepülés közös projektjét veszélyezteti. A százmilliók eltűnésében közrejátszhatott egy pécsi jogtanácsos, akire Bogdán a projektek irányítását bízta. A PestiSrácok megtudta, hogy a férfit a gazdasági tevékenységtől már korábban eltiltották, és csalás miatt, egy másik ügyben éppen a napokban ítélték több éves letöltendő börtönbüntetésre. Portálunknak exkluzív nyilatkozatot adott annak a közös önkormányzati hivatalnak a vezetője, ahová Cserdi is tartozik. Papp Gizella többek között arról beszélt, hogy Bogdán László roma felzárkóztatásra kapott forrásnak hazudta a kerékpárútra nyert támogatást és az egészet elköltötték – mivel ők nem ismerték a pénz eredetét és célját, a költéseket fedező csapatépítésről, mentorálásról, tanácsadásról szóló tízmilliós számlák sem tűntek aggályosnak. Tényfeltáró helyszíni riportunk után Cserdi kapcsán legfeljebb egy dolog tűnhet majd csodának: hogy mindaz, ami a csillogtatott színfalak mögött a faluban valóban történt, csak most bukott ki.

Bűnismétlésbe bukhat bele a Fortress-es álbróker – Ezúttal saját ügyvédjét és a Duna Plaza eladóit húzta le

Exkluzív 2023 október 19.
Újabb károsultak tettek feljelentést a hírhedt Fortress-es Sz. Zsolt ellen (korábbi nevén F.-Sz. Zsolt), aki 2012 és 2014 között a vád szerint tízmilliárd forinttal károsított meg több mint kétezer embert. Bár jogi játszmák által akár még 20 évig elhúzódhat évek óta tartó büntetőpere, most mégis visszakerülhet a rácsok mögé, annak ellenére, hogy már leülte előzetesben a törvény által meghatározott felső határt, a három évet. Azok a károsultak, akik a PestiSrácok.hu-nál jelentkeztek és büntetőfeljelentést is tettek a rendőrségen, egytől egyig új átvertek: mindegyiküket az idei évben rövidítette meg a férfi több millióval. Ezt pedig úgy hívják: bűnismétlés, ami a kényszerintézkedések elrendelésének egyik különös feltétele.