Pesti Srácok

Betiltották az Országház elé tervezett román soviniszta gyűlést

Betiltották az Országház elé tervezett román soviniszta gyűlést
Betiltják az úzvölgyi katonasírokat meggyalázók rendezvényét
Fotó: Hatlaczki Balazs

A román soviniszták megpróbálták megoldani, hogy Budapesten ünnepelhessék meg Magyarország megszállását. Szerencsére azonban a Belügyminisztérium idejében reagált és betiltották a magyarságot meggyalázó demonstrációt.

Amint arról portálunk is beszámolt, a rendőrség betiltotta a román nacionalisták augusztus 3-ra tervezett tüntetését Budapesten. Az ultra nacionalista Mihai-Sorin Tîrnoveanu azt tervezte, hogy augusztus 3-án a Parlament előtt tartanak tüntetést, elvileg a kommunisták elleni harcra hivatkozva. Mivel azonban a dátum egybe esik Budapest román megszállásával, a hatóságok úgy döntötése értelmében betiltották a rendezvényt.

Betiltják az úzvölgyi katonasírokat meggyalázók rendezvényét
Betiltják az úzvölgyi katonasírokat meggyalázók rendezvényét
Fotó: Hatlaczki Balazs

A román soviniszták kezdeményezése többeket is felháborított, ezért rengeteg bejelentés érkezett a hatóságokhoz az ügyben. Ezeket elbírálva született végül a döntés arról, hogy ha engedélyeznék a megmozdulást az sértené a magyar méltóságot.

Betiltották a provokációt

A román kezdeményezés egy egyértelmű provokáció volt, ami azt a kiskaput igyekezett volna kihasználni, hogy a magyar kormány hozzájuk hasonlóan kiáll a gender-diktatúrával szemben. nem szabad azonban összemosni a száz évvel ezelőtti diktátumokat a maiakkal. Ezt pedig román "barátainknak" is észben kellett volna tartaniuk, mikor megpróbálták az akkori megszállást párhuzamba hozni napjaink ellenállásával.

 

 

Ajánljuk még

Itt a nagy antifa-széljobb vita a Polbeatben: "Nefelejcs" Gergő vs. Lipták Tamás, csütörtök 18 óra, R56!

‎Polbeat 2025 május 29.
Szélsőbal nincs, de igény az volna rá - írta Varga "Nefelejcs" Gergő hét éve a Tett blogon. Nem kellett sokat várnia, hogy a folyamatosan tüzelt antifa csoportok végül radikalizálódjanak, elég csak az Ilaria Salis-féle, 2023-as budapesti terrortámadásra gondolni. Varga "Nefelejcs" Gergő, aki a marxista portál, azaz a Mérce munkatársaként, a Vörös Szittya vlog arcaként és mindenek előtt antifa szervezőként ismert, elfogadta a PestiSrácok felkérését, hogy a másik nagy közéleti szubkultúra, a nemzeti radikálisok emblematikus képviselőjével, Lipták Tamással, a Jobbszélső Telegram csatorna szerkesztőjével, a Magyar Jelen szerzőjével megmérkőzzön a Polbeat nyilvános felvételén, május 29-én, csütörtökön, 18 órától, az R56 Sörözőben. Mérkőzésvezető: Huth Gergely és Kertész Dávid.

Nagyon súlyos, sötét dolgokról írok - Mező Gábor az első novelláskötetéről, régi és új ügynökökről (PS-videó)

‎Polbeat 2024 szeptember 10.
Nagyon súlyos, sötét történetekről írok. Gondolom nem meglepetés, hogy a XX. század második feléből. Azért dolgozom, hogy valamennyire tanuljunk a múltból, és ne menjünk bele ugyanazokba a csapdákba, amikbe korábban. Erre vonatkozik a cím, hogy Az ördög van odakint. Az ördögöt valahogy kívül kell tartanunk, nem szabad beinvitálni a házunkba. Ugyebár csak akkor tud bejönni, ha meghívjuk - mondta Mező Gábor kutató-író első novelláskötetéről, Huth Gergely kérdéseire.