Pesti Srácok

A bankadó miatt távozhatott a második Orbán-kormányból az Erstés-tiszás Kármán András

Kármán András még 2011-ben, államtitkárként. Fotó: MTI/Soós Lajos

A bankadó miatt köszönhetett el az Orbán-kormánytól, és ezzel együtt a Varga Mihály által vezetett Nemzetgazdasági Minisztérium államtitkári posztjáról. Maga Kármán még néhány hete is arról beszélt egy zártkörű előadásában, hogy el kell törölni a szektorális különadókat, így tehát a bankadót is. 2010-ben még mást gondolt ezekről.

A bankadó bevezetése miatt mondhatott le államtitkári pozíciójáról az a Kármán András még 2011-ben, aki szeptember 8-án egy egyetemi előadáson eltörölné a sportra, vallásra, kultúrára és vállalkozásokra költött állami támogatásokat és visszanyesné a szektorális különadókat is.

Ráadásul a nemrég tiszás politikusnak átvedlett Kármán András úgy támadta a bankadót, hogy nyárig még az Erste egyik magas beosztású tagja volt, egy olyan banké, amely fizeti a bankadót nyeresége után.

Ezért valószínűsíthető, egy esetleges adóreform esetén a társasági adó-kulcshoz – és a bankadóhoz is – hozzányúlnának Magyar Péterék, amennyiben nyernének a jövő évi választásokon.

Ennek ellenére többször is tagadta, hogy „külföldi bank fizetett embere” lenne. Arra hivatkozott, hogy már nyáron eljött az Erstétől, és nem is kap tőlük fizetést. Vélhetően ez az állása csak augusztus 31-gyel szűnt meg, egy hét múlva pedig már a Tisza embereként mutatták be. A legérdekesebb az egészben az, hogy 2010-ben még egészen másként gondolt a különadókra, akkor még úgy nyilatkozott, az állam eladósodottságának mérséklése miatt muszáj bevezetni azokat.

Via Mandiner

Kiemelt kép: Kármán András még 2011-ben, államtitkárként. Fotó: MTI/Soós Lajos

 

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!