Pesti Srácok

Vörös kód lépett életbe az extrém hóhelyzet miatt

Fülöp Attila. Fotó: MTI

Vörös kód lépett életbe Magyarországon az extrém időjárási körülmények miatt – jelentette be Fülöp Attila gondoskodáspolitikáért felelős államtitkár az operatív törzs sajtótájékoztatóján. Ez azt jelenti, hogy a szociális intézmények mindenkit fogadnak, akinek segítségre van szüksége.

Az Operatív Törzs szerda reggeli sajtótájékoztatóján Fülöp Attila, a Belügyminisztérium gondoskodáspolitikáért felelős államtitkára elmondta: az állam az állampolgárok vagyonát és személyi épségét megvédi, az ehhez szükséges erőforrásokat pedig biztosítja.

A különleges időjárási körülmények miatt a szociális területen különleges intézkedésre is szükség van, ezért ma reggel 8 órától elrendeltem a vörös kód jelzést. Ez egy speciális eljárás, aminek a lényege, hogy az első feladat a segítő szakmában az élet védelme. Reggel 8 órától tehát minden szociális intézmény, bentlakásos intézmény köteles fogadni azokat a bajbajutott, hajlék nélküli, a hideg miatt bármilyen problémával küzdő honfitársunkat, akinek átmenetileg krízisellátásra van szüksége. Minden szociális intézményben menedéket, segítséget és ellátást tudnak kapni azok, akik a hideg miatt bajba jutnak, akinek nincs hajlék a feje felett

– mondta az államtitkár.

A politikus elmondta: országosan 83,7 százalékos a férőhelykihasználás, azaz van még kapacitás.

Az államtitkár azt kérte, hogy a hideg időben kiemelten figyeljünk oda egymásra és amennyiben szükséges, hívják a segélyhívót. A vörös kód visszavonásig érvényes.

Kiemelt kép: Fülöp Attila. Fotó: MTI

 

Ajánljuk még

„Sok zenekar szeretne ekkora szubkultúrának játszani” – Petrás János és Bäck Zoltán, a Kárpátia tagjai a Polbeatben

‎Polbeat 2023 január 24.
Petrás János, a zenekar énekes–szövegírója, és Bäck Zoltán gitáros már régi vendégek a köreinkben. Petrás a PestiSrácokon osztotta ki a Gyurcsánnyal szövetkező Jobbikot, itt méltatta a koronavírus-járványban hősként helytálló ápolókat és szintén a PS-en követelte, hogy fosszák meg magyar állampolgárságuktól a hazát eláruló momentumosokat, míg Bäck a Halhatatlanok napja című megemlékezésünkön szólalt fel korábban, az ’56-os hősök bátorságát hangoztatva. Vésey Kovács László és Ambrózy Áron most a csapat körül kialakult „k*rva nagy szubkultúráról”, a készülő lemezükről, az ún. nemzeti rockról és a környező államokban támadt nehézségeikről beszélgetett a két zenésszel, de persze a politikai kitekintés is belefért a programba.