Pesti Srácok

Nawrocki: Magyarország a lengyelek örök barátja marad

Nawrocki: Magyarország a lengyelek örök barátja marad
Fotó: Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály/Kaiser Ákos

Oroszország mindig fenyegetést jelent, Magyarország viszont a lengyelek örök barátja marad - hangsúlyozta Karol Nawrocki lengyel elnök az X-en, a lengyel-magyar barátság napja alkalmából tett hétfő esti budapesti látogatása után. A lengyel elnök a magyar-lengyel barátság alappilléreként jelölte meg a két ország közös történelmét, valamint beszélt közös nemzeti hőseinkről, akik szintén összekötik a két országot.

A lengyel elnök a lengyelországi Przemyslben hétfőn tartott lengyel-magyar államfői találkozó után látogatott Budapestre. Bejegyzésében Nawrocki köszönetet mondott Sulyok Tamás köztársasági elnöknek és Orbán Viktor miniszterelnöknek a "gyümölcsöző megbeszélésekért".

ORBÁN Viktor; NAWROCKI, Karol, lengyel, magyar
Karol Nawrocki lengyel elnök Orbán Viktor magyar kormányfővel Budapesten. 
Fotó: Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály/Kaiser Ákos

Éljen Lengyelország! Isten áldd meg a magyart!

"Több évszázados közös történelem és közös nemzeti hősök kötnek össze bennünket" - írta Karol Nawrocki. Felidézte: Magyarország "kezet nyújtott" a lengyeleknek, amikor 1920-ban "az orosz bolsevizmus ellen védekeztek", a lengyelek pedig 1956-ban tanúsítottak szolidaritást, amikor "a Kreml imperializmusa eltiporta a magyarok szabadságát".

Mi, lengyelek, szeretjük a magyarokat, és gyűlöljük a háborús bűnös Putyint

 - fogalmazott a lengyel elnök. Hozzátette: Oroszország "mindig fenyegetést jelent" a lengyelek számára, Magyarország pedig "örök barátjuk marad".

"Éljen Lengyelország! Isten áldd meg a magyart!" - zárta bejegyzését a lengyel elnök.

 

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!