“Pár liberális képviselő öncélú örömszerzési kísérlete volt csupán megpróbálni egy aláírásgyűjtésen keresztül elvenni hazánk szavazati jogát az Európai Unióban” – fogalmazott portálunk érdeklődésére Gulyás Gergely, hozzátéve, a kísérlet különben is megbukott, mert ebbe nincs beleszólása az Európai Parlamentnek. A kancelláriaminiszter kérdésünkre arról is beszélt, ha van olyan terület, ahol egységes uniós fellépésre van szükség, az az olyan techcégek megregulázásának kérdése, mint a YouTube vagy a Facebook.
Mint egy korábbi videós interjúban bővebben is foglalkoztunk a kérdéssel, február 17-én lép életbe a digitális szolgáltatásokról szóló uniós direktíva, amely egy új brüsszeli testület létrehozásával elvenné a tagállamok döntési jogosultságát az olyan közösségi médiaplatformok tevékenysége fölött, mint a szélsőségesen balliberális YouTube, és Facebook. Megírtuk, a Védett Társadalom Alapítvány konkrét javaslatokat fogalmazott meg a kormány számára, hogy Magyarország megteremtse azokat a polgári jogi, magánjogi eszközöket, melyekkel bizonyos esetekben, például fogyasztóvédelmi alapon itthon is felléphetnénk a multicégek cenzúrája ellen. Ehhez azonban az említett időpontig törvényeket kellene hozni, ezért is kérdeztük Gulyás Gergely kancelláriaminisztert elsőként arról, foglalkozott-e ezzel a kérdéssel a kormány, vagy tervezi-e a közeljövőben. Gulyás Gergely válaszában kiemelte, a kormány még nem tárgyalta a kérdést, de korábban már szorgalmazták, hogy ha van olyan terület, ahol egységes európai fellépésre van szükség, akkor az az olyan nagy techcégek kérdésének köre, mint a YouTube és a Facebook is.
Az egy más kérdés, hogy ma az Európai Unió is elfogadja a szólásszabadságnak olyan korlátozásait, amelyet a magyar kormány klasszikus liberális álláspontot képviselve egyébként nem tart elfogadhatónak
– jegyezte meg a kancelláriaminiszter, hozzátéve, ettől függetlenül a magyar kormány is képviselni fogja azt az elvet,
hogy legyen egy olyan közös európai uniós fellépés, amely adott esetben az adókötelezettségtől kezdve a kommentek korlátozásával kapcsolatos, rendkívül aggályos szabályok áttekintésén át mindazon problémákkal foglalkozik, amelyekről beszélni is szoktunk.
Megjegyezte, bízik benne, hogy Brüsszel ezúttal a jó oldalát is megmutatja ebben a kérdésben. Érdeklődésünkre, hogy elképzelhetőnek tartja-e, hogy a jogorvoslattal ne Brüsszelig kelljen elmenni, hanem a tagállamokban lehessen panaszt tenni az említett ügyekben a kancelláriaminiszter úgy reagált, a kormány azon lesz, hogy minden országnak legyen erre lehetősége, még akkor is, hogyha a a testület bírálja el ezeket a panaszokat.
Az EP már megint túllendült a hatáskörén magyargyűlöletében
Gulyás Gergelyt azzal kapcsolatban is kérdeztük, hogy egy finn képviselő aláírásokat gyűjtött az Európai Parlamentben hazánk szavazati jogának felfüggesztése érdekében. A kancelláriaminiszter kiemelte, az ügy le is zárult, mivel az Európai Parlamentnek nincs reális lehetősége ilyen ügyekben szavazni, „nincs köze hozzá”.
Öncélú örömszerzése volt ez néhány szélsőséges, liberális képviselőnek
– fogalmazott.
A kormányinfót percről-percre tudósítottuk, ide kattintva tudják elolvasni és visszanézni az ott elhangzottakat.
Vezetőkép: MTI
Facebook
Twitter
YouTube
RSS