Pesti Srácok

Gyurcsány Ferenc, a vallásos hazafi

Gyurcsány Ferenc, a vallásos hazafi

Gyurcsány Ferenc szemfényvesztő trükkel próbálkozik. Mostanában hazafiként hivatkozik magára, és húsvét kapcsán előszeretettel beszélt a kereszténységről és Jézusról a Facebook-oldalán. Ne tévesszen meg senkit Gyurcsány legújabb fogása. Mert a lényeg úgyis, hogy belül maradt ugyanaz az aljas, magyargyűlölő kommunista, aki mindig is volt.

Both Hunor

„Csodálatos” érzés húsvétkor arról olvasni, hogy Gyurcsány Ferenc kereszténységről, Jézusról értekezik. A bukott miniszterelnök két posztban is megemlékezett a maga módján Jézus Krisztus feltámadásáról, és bár látszólag húsvétról beszélt, valójában még ezt a két posztot is a kormányoldal gyalázására használta fel.

PestiSracok facebook image

– írta néhány napja.

Vagyis mi, jobboldali keresztények, akik a hitünket gyakoroljuk, akkor is mocskosak vagyunk/leszünk, ha térdelünk a kereszt előtt. Ha jól értem ezt a zagyvaságot. A helyzet az, hogy bár Gyurcsány többször is bérmálkozott, azt mégsem sikerült megértenie, hogy pont nem erről szól a kereszténység. A kereszténység Jézus önfeláldozásáról, a korlátlan szeretetről, a bűnbánatról, bűnbocsánatról szól. És nem a másik ember megbélyegzéséről, és a gyűlölködésről.

Lehet, még kéne párszor bérmálkozni

Na, de Gyurcsány nem állt meg itt: egy következő posztjában arra kereste a választ, hogy

Értjük a lényeget. Az igazi jó keresztények igazából DK-sok. Akik amúgy gyűlölik a nemzetet, kirázza a hideg őket a nemzeti lobogó láttán, na meg mindent megtesznek például Brüsszelben, hogy Magyarországot gazdaságilag térdre kényszerítsék, hogy ne kapjuk meg az európai uniós pénzeket. Ezek lennének a jó keresztények a bukott miniszterelnök szerint. És ha kicsit visszamegyünk az időben, a Gyurcsány-kormány jó keresztény módjára szépen megszorongatta az egyházi iskolákat, de Gyurcsány még a Vatikánban is szidta a Magyar Katolikus Egyházat. Sőt, 2012-ben pedig azért háborgott, hogy túl sok előjoga van egyes egyházaknak:

Arról meg ne is beszéljünk, hogy a DK-elnök szellemi elődei minden módon igyekeztek tönkretenni az egyházakat: megfosztották tulajdonuktól, a vallási vezetőket koncepciós perekkel bebörtönözték, és aki templomba járt, azzal éreztették, hogy azt nem kéne. És így tovább.

Arató Gergely a Parlament plenáris ülésén. Fotó: Hatlaczki Balázs/PestiSrácok.hu

Persze, a kereszténység alapelve az is, hogy sosem késő megváltozni: bárki, bármikor úgy dönthet, hogy igent mond Krisztusra, még Gyurcsány is. Azonban a DK-elnök közelmúltbeli megnyilvánulásaiból nem úgy tűnik, mintha bekövetkezett volna ez a nagy változás. A nemrégiben adott interjújában ugyanúgy fenyegetőzött és zsarolt, ahogy fénykorában, és húsvét napjaiban is a jobboldaliakat szidalmazta. Lehet, még kéne párszor bérmálkozni.

Hazafiak haza nélkül

A másik új szlogen, amit minden nyilvános megszólalásukban igyekeznek sulykolni a DK-sok, az a hazafiság. Hazafinak mondják magukat, de azért bevallottan a magyar támogatások ellen dolgoznak Brüsszelben. Nyugodtan kijelenthetjük, hogy Gyurcsány és bandája pont annyira hazafi, mint a labancok vagy a kommunisták voltak. Semmi különbség. De a számomra legfelháborítóbb DK-s megnyilvánulás az volt a közelmúltban, amikor a békepárti határozat vitáján Arató Gergely a kárpátaljai magyarokért aggódott.

– mondta szemrebbenés nélkül a DK-s politikus. Az az Arató, aki már akkor is Gyurcsány mellett volt, amikor a 2004-es népszavazást megelőzően egy aljas gyűlöletkampányt folytatott le az akkori MSZP a határon túli magyarokkal szemben (23 millió román, ne fizessünk az adónkból és így tovább). De hogy ne menjünk annyira vissza az időben, bő egy évvel ezelőtt párttársuk, Vadai Ágnes még az oltásokat is sajnálta a kárpátaljai magyaroktól. Most pedig álságos módon a kárpátaljai magyarokkal takaróztak, hogy miért nem szavaztak a béke mellett. Undorító banda.

Vadai Ágnes. Fotó: Hatlaczki Balázs/PestiSrácok.hu

Úgy látszik, ez az új stratégia: próbálják becsomagolni a hazaáruló, magyargyűlölő, keresztényellenes DK-t és vezérét Jézus-követőnek és „hazafinak”. Így próbálnak meg szavazókat szerezni. Ezt nevezhetnénk a „báránybőrbe bújt farkas” stratégiájának is.

Fontos azonban tudnunk, és el kell mondanunk a fiatalabbaknak is, hogy ez a Gyurcsány ugyanaz a Gyurcsány, aki szétverette a saját népét 2006-ban, aki lek*rvázta a hazáját, aki csalással nyert választást, aki szította a gyűlöletet a külhoni magyar testvéreinkkel szemben. Ő volt az, aki szorongatta az egyházakat és egyházi iskolákat. És akinek az elvtársai bebörtönözték az egyházi vezetőket és államosították az egyházi vagyont. Nem változnak, csak most is hazudnak.

A szerző a Megafon YouTube főszerkesztő-helyettese

Vezető kép: Hatlaczki Balázs/PestiSrácok.hu

Ajánljuk még

Boros Lajos, az "erkölcsi nulla", a "tégla" – Így lett a KISZ dalnokából a Hanglemezgyár cenzora

A Hálózat 2020 június 14.
Boros Lajos, a ma is népszerű "Lali király" a Danubius Rádiónál, Bochkor Gábor társaként lett igazán ismert. A hetvenes években még politikai csasztuskákat énekelt, olyan gyengén, hogy azt még az akkori sajtó is kritizálta. A KISZ egyik kedvence eredetileg mérnök volt, de olyan jól helyezkedett, hogy 1973-ban már ő is kimehetett a berlini VIT-fesztiválra. Egy másik rendszerkedvenc duó szerint Boros feljegyzéseket írt róluk, ők ezért nem mehettek a következő VIT-re, Kubába, holott Fidel Castro öccse is rajongott értük. Ők egyszerűen "téglának" nevezték Borost. Tény, hogy Boros jól helyezkedett, mert a Hanglemezgyárnál folytatta, ahol Bors Jenő és Erdős Péter befolyásos munkatársa lett. Galla Miklós szerint Boros "erkölcsi nulla" volt, és szándékosan gyereklemezként adta ki az albumukat. A ma már kevéssé ismert, de akkor nagyon népszerű Névtelen Nulla szerint nekik is Boros tartott be, legnagyobb sikereik idején nem adta ki a lemezüket, és később is C kategóriásak lettek. Boros Lajos ismeretlen története.

Háromgyermekes postáskisasszonnyal, a pártklub kalandos múltú sztárjával bukott le Jakab Péter

Exkluzív 2021 november 24.
Háromgyermekes édesanya Molnár Enikő, Jakab Péter kabinetfőnöke, akivel lebukott a Jobbik elnöke – tudta meg a PestiSrácok.hu. Hétfőn a Bors hozott hozott nyilvánosságra egy videofelvételt, amelyen az látható, hogy Jakab egy budapesti lakásnál várja a nőt, majd széttárt karokkal rohan elé, másnap reggel pedig nagy körültekintéssel, együtt is távoztak a lakásból. Az azóta megjelent cikkek szerint Jakab autója többször is ennél a lakásnál parkolt és olyan fotó is nyilvánosságra került, amelyen a Jobbik elnöke egy bőrönddel érkezik a lakáshoz. Kedden pedig arról írt a Bors, hogy bár Molnár Enikő letagadta, hogy Jakab ezúttal is nála töltötte az éjszakát, később úgy menekítették ki a politikust a lakásból. Jakab Péter persze tagad és perrel fenyeget mindenkit, azt próbálja elhitetni, hogy csak munkakapcsolat fűzi a kabinetfőnökéhez, és egész éjszakákon át csak dolgoznak.