Ég a földdel összedől, ha a mi egyetlen Fletónk klaviatúrát ragad, de ő bizony egy igazi modern kori Néróként fogja meg a lantját és kezd el kéretlenül bazseválni a fülünkbe. Ezúttal a háborús infláció sújtotta ország inspirálta az Apró–Dobrev-klán felfedezettjét, aki hajlott kora ellenére fiatalokat megszégyenítő odaadással igyekezett az őrült római császár sajátos ízlésvilágú műveihez hasonlítható darabbal „megörvendeztetni” minket.
A mű címe: A félelem ára. A mű célja: igazolása annak a képtelen narratívának, hogy Orbán alatt minden rosszabb, bezzeg Gyurcsány alatt minden jobb volt. A szerző: Gyurcsány Ferenc (Bástya elvtárs után ugyanis tudjuk, hogy a legfontosabb a szerénység, amit az elvtársak magukban is a legtöbbre tartanak).
A nyitó gondolat már önmagában a szárnyaló kreativitás: Orbán kormányfő sokáig okkal tarthatott attól, hogy idén tavasszal elveszíti a választásokat. Hogy a miniszterelnök mennyire tartott attól, hogy elveszíti a tavaszi választásokat, nem tudni, de itt érdemes megjegyezni, hogy a kevesebb fürdésről, indiai szemműtétekről és háborús részvételről papoló Marki-Zay Péter nem Orbán Viktor, hanem éppen Gyurcsány Ferenc szövetségese volt.
Magyarország megrogyott
Ezzel a közcímmel folytatódnak a nagy mesemondó sorai. Gyurcsány ugyanis arról értekezik a folytatásban, hogy Magyarország térdre rogyott, a kormányfő pedig személyesen is. Szerinte az ország teljesen leromlott, a miniszterelnök pedig éppen behódol Brüsszelnek. Persze arról nem szól a fáma, hogy ki hajbókol a brüsszeli bürokraták lábai előtt, ahogy arról sem, hogy forintárfolyam ide vagy oda, a magyarországi infláció kétszeresét is mérték már uniós tagállamban. Gyurcsány okfejtésében mindezek elhanyagolható tények. A lényeg: a saját tábor hergelése egy iszonyatos választási bukta után.
Forrás/Fotó: Gyurcsány Ferenc Facebook-oldala
Facebook
Twitter
YouTube
RSS