Dobrev Klára elmondta, mi volt szerinte “Orbánék egyik legaljasabb tette” – bár ezt a mondatot azért már lehetett hallani elég sok kontextusban Gyurcsányné férjétől is. A DK nagy dobása után, miszerint leadták az NVB-nél a népszavazási kezdeményezésüket az ingyenes tesztekkel kapcsolatban – ami egyébként ingyenes –, azt gondoltuk, a heti egy penzumot teljesítették a “hogyan csináljunk hülyét magunkból?” képzeletbeli tanórán, de Dobrev önszorgalomának köszönhetően újabb remek írást olvashatunk a balliberális sci-fi világából. És persze most sem maradhatott el az “orbánozás”, ami Klára asszony egyik kedvenc szava lehet, hiszen minden írásában többször is megemlíti.
Újabb vasárnapi meglepetés-bejelentést sikerült közzétennie Gyurcsányné Dobrev Klárának a Facebookon. Ebben azt taglalja, hogy szerinte “Orbánék egyik legaljasabb tette volt, amikor a 2012-ben elvették a rendvédelmi dolgozók szolgálati nyugdíját és helyette szolgálati járandóságot adtak”. Hozzátette: “A károsultak hiába próbáltak meg mindent, azóta sem történt korrigálás.”
Orbánéknak ennyire nem számít, hogy legalább a megalázóan kevés szolgálati fizetések után, tisztességes nyugdíjat adjanak a rendvédelmiseknek. Éppen ezért egy következő kormánynak lesz a feladata helyre állítani a korábban nyugállományba vonult fegyveres és rendvédelmi dolgozók és a hasonló helyzetű más csoportok elorzott nyugdíjas státuszát
– áll a bejegyzésben.
Klárika, segítünk!
A DK nagy dobása után, miszerint leadták az NVB-nél a népszavazási kezdeményezésüket az ingyenes tesztekkel kapcsolatban – ami egyébként ingyenes –, azt gondoltuk, a heti egy penzumot teljesítették a “hogyan csináljunk hülyét magunkból?” képzeletbeli tanórán, de Dobrev képes volt ezt is megfejelni vasárnapi bejegyzésével. Gyurcsányné figyelmét minden bizonnyal elkerülte, hogy a kormány 34 milliárd forintot fordít a belügyi tárca alá tartozó fegyveres testületek tagjainak kiegészítő juttatására, amely a hivatásos állomány 56 ezer tagját érinti. (A januári fizetéssel kapták meg először kiegészítő juttatásukat a fegyveres testületeknél szolgálók.)
Mint ismert, Kontrát Károly a Belügyminisztérium képviseletében korábban részletesen kifejtette, hogy a belügyminiszter rendelete értelmében 2020. január 1-jétől – néhány kizáró ok kivételével – a hivatásos állomány minden tagja kiegészítő juttatásra jogosult. Ennek mértéke a rendeletben rögzített pótlékok együttes összegének 10 százaléka. A gyakorlatban ez azt jelenti, hogy a hivatásos állomány rendszeres illetményelemei 10 százalékkal emelkednek. Az államtitkár elmondta: az év végén juttatott félmillió forintos juttatással és a januártól bevezetett kiegészítő juttatással a kormány célja az, hogy az ország gazdasági teljesítőképességének arányában elismerje a fegyveres testületeknél szolgálatot teljesítők hivatástudatát.
A rendvédelmi igazgatási szolgálati viszonyt vállalók illetménye 2019. február 1-jétől a korábbi közalkalmazotti és munkavállalói jövedelemhez képest átlagosan 20 százalékkal emelkedett, 2020. január 1-től pedig három éven át 5-5 százalék illetményemelésben részesülnek a munkájukat a rendvédelmi igazgatási szolgálati viszonyban ellátók. Ebben a szolgálati formában mintegy 11 ezren dolgoznak a tárca irányítása alatt.
A kormány és a tárca intézkedései nyomán a cafeteria, a lakhatási támogatás, a természetbeni ellátás, a ruházati utánpótlási ellátmány, a munkába járással kapcsolatos utazási költségtérítés, az egyedülálló egészségügyi ellátás és költségtérítés intézménye, valamint az élet- és a balesetbiztosítási védelem mellett a teljesítményjuttatás rendszere nem változik, ahogy a szabadságra és a túlmunka megváltására vonatkozó szabályozás sem. A kormány eltökélt abban, hogy az életpályamodell már bevezetett intézkedéseinek továbbfejlesztésével a rendvédelmi állomány anyagi és munkakörülményei tovább javuljanak – fogalmazott korábban Kontrát Károly.
Orbánék egyik legaljasabb tette volt, amikor a 2012-ben elvették a rendvédelmi dolgozók szolgálati nyugdíját és helyette…
Közzétette: Dobrev Klára – 2020. szeptember 26., szombat
Forrás: Facebook
Facebook
Twitter
YouTube
RSS