A világban 106, Magyarországon 75 éve ünnepeljük a nőnapot, ami eredetileg a nők egyenjogúságáról, emberi jogaikról és a szabad munkavállalásáról szólt. Az eddig ismert hagyományok szerint ezen a napon a nőket virággal, esetleg csokoládéval köszöntik a férfiak. Az LMBTQ-lobbi azonban ebbe is beleszól, hiszen ők nemcsak a született nőket, hanem a transz nőket is ünnepelnék ilyenkor. Mindeközben történelmi pillanathoz értünk, ugyanis végre valamiben egyet kell, hogy értsünk Gyurcsány Ferenccel, aki szerint férfivilág van. E tekintetben valóban, hiszen a transz nők az igazi nőktől ellopnák a nőnapot.
Született nőként mély felháborodással állok az Amnesty International munkatársának írása előtt, aki arról értekezik a 444.hu hasábjain, hogy szerinte március 8-án a transz nőket is ünnepelni kell. Mihály Eszter úgy véli:
A transz nők élete tele van megbélyegzéssel és hátrányos megkülönböztetéssel, és ha ez nem lenne elég, az elmúlt években nőként való elismerésüket és általánosságban a transznemű emberek létjogosultságát a kormány egyértelműen a megkérdőjelezhető kategóriába sorolta.
A miheztartás véget jegyezzük meg, hogy a transz nők maguk döntötték el, hogy női szerepbe bújnak – annak minden előnyével és hátrányával számolva – bár véleményem szerint igazi nők sosem lehetnek, csak annak tűnhetnek. A test átalakítása, a hosszú haj és a dús kebel ugyanis csak egy felszínes mivolta a nő fogalmának. Számos olyan született nő létezik, akik külsőre lehet, hogy nem a klasszikus, buja nő képét tükrözik, de nőiességük ennek ellenére megkérdőjelezhetetlen, mivel az belülről fakad. Talán éppen a férfiak tudnának arról mesélni, hogy milyen bonyolult a női lélek, milyen viselkedésminták vannak, amik csak a nőket jellemzik. Továbbá csak mi nők tudjuk azt, hogy bizonyos biológiai folyamatokat milyen érzés átélni. Ilyen például egy gyerek kihordása, aki valóban az anyja szíve alatt növekszik, majd kettőjük küzdelmének eredményeképpen jön a világra. Talán éppen ebből adódik, hogy az anyai szeretet és gondoskodás egészen más, mint az apai.
Azt, hogy a transz nők nem valódi nők és nem tudják igazán átélni a nőiesség mibenlétét az is jól mutatja, hogy általában túllőnek a célon. A nőket jellemző gesztikulációt csúcsra járatják és általában rettenetesen affektálnak is, ami már-már sértő a nőkre nézve. A külsőt tekintve sem más a helyzet. Az állandó smink, színes körmök, belőtt frizura és feltűnő ruhák is szerepelnek a transzkészletben. Ám ettől még mindig nem igazi nők, a nőnapot viszont az igazi nők hozták létre, ezért az csak őket illeti, a replikát nem.
Gyurcsány szerint férfivilág van
Nőnap alkalmából, a kolléganőjét izgatottan ölelgető Gyurcsány Ferenc is megszólalt és azt írja a közösségi oldalán, hogy
Férfivilág van. Kialakult, elfogadott, persze időnként felrúgott szerepek.
A DK elnökének tulajdonképpen igaza van, hiszen úgy tűnik bizonyos, szerepükben magukat kényelmetlenül érző férfiak, ellopnák a nőnapot a nőktől, ami így férfinap lenne. Nos, Gyurcsány Ferenc nyilván nem így gondolta, de mi most így értelmezzük, ahogyan a felrúgott szerepek is más aspektust kapnak a fentebb megjegyzett gondolatok fényében. Tesszük mindezt azért, hogy egyszer az életben egyetértés legyen valamiben.
Forrás: 444.hu, Facebook, fotó: MTI
Facebook
Twitter
YouTube
RSS