„Az Európai Unió folyamatosan azon munkálkodik, hogy egy Európai Egyesült Államok jöjjön létre” – jelentette ki Hack Péter 2022 első Boomerlázadásában. A jogászprofesszor hangsúlyozta, hogy nem ért egyet azzal az állásponttal, amit Bárándy Péter, az MSZP volt igazságügyi minisztere, Fleck Zoltán alkotmányjogász és Vörös Imre korábbi alkotmánybíró képvisel, miszerint egyszerű parlamenti szavazással hatályon kívül lehetne helyezni az Alaptörvényt. Hack Péter úgy véli, a magyar jogásztársadalom döntő többsége is elítéli ezt, mert egy ilyen, esetleges ellenzéki győzelem utáni döntés káoszhoz, anarchiához vezetne. A jogászprofesszor hozzátette: a magyarok többsége konzervatív beállítottságú, tehát a rendet és a kiszámítható jövőt támogatja.
A január 3-ai Boomerlázadást Hack Péter azzal a gondolatmenettel kezdte, hogy az Európai Unió nem mondja azt, hogy Magyarországon hiányzik a jogállam.
Ezt a kifejezést inkább a magyar belpolitikában használják. Az unió azonban ténylegesen több ponton támadja hazánkat, amelyek bizonyos szinten a jogállamhoz is kapcsolódnak. A 2021-es jogállami jelentés három területen mondja azt, hogy vannak hiányosságok
– nyilatkozta a jogászprofesszor. Majd kifejtette, hogy ezek az igazságszolgáltatás, a korrupció kérdése és a média sokszínűsége. Ezeket a problémákat pedig tárgyalásokkal igyekeznek rendezni. A folytatásban Hack Péter arra is kitért, hogy szerinte a magyar bíróságok függetlenek.
Van egy vita az uniós szervekkel a bírósági igazgatás kérdésében
– mondta. Ezután a jogászprofesszor részletesen kifejtette, hogy az elmúlt 30 évben mi az a három modell, amely hazánkban jelen volt. Majd ahhoz kapcsolódóan, hogy az Európai Bíróság elmarasztalta Magyarországot a gyermekvédelmi törvény miatt, Hack Péter azt mondta, hogy
ebben az Európai Unió szerepe ma nagyon más, mint 2004-ben, amikor hazánk csatlakozott az EU-hoz. Akkortájt soha nem találkozhattunk azzal a felvetéssel, hogy a jogállam csak akkor érvényesül, hogy ha a szülők akarata ellenére a gyermekek szexuális nevelésébe beleszólhatnak civil szervezetek.
A jogászprofesszor kiemelte:
az látszik, hogy az Európai Unió keletkezése óta van egy szándék, hogy Európa ne pusztán független nemzetek gazdasági szövetsége legyen, hanem ideológiai, politikai közössége. Vagyis itt van az Európai Egyesült Államok gondolata.
Hack Péter azt is leszögezte, hogy hazánk belpolitikájába egyértelműen érezhető a külföldi erők erőszakos beavatkozása, vagy legalábbis annak többszörös kísérlete. A jogászprofesszor a Soros György-féle Nyílt Társadalom Alapítvány szervezeteiről úgy gondolja, hogy nem véletlenül ülnek az embereik az Emberi Jogok Európai Bíróságában, hiszen ezáltal akarják érvényesíteni a baloldali világfelfogást. Hack hozzáfűzte:
a hazai baloldal azonban – most kifejezetten a DK-ra és az MSZP-re gondolok – 12 éve nem tud kitörni a 25%-os támogatottság mértékéből.
A szakértő az országgyűlési választások eredményére utalva úgy fogalmazott: a kétharmad azt jelenti, hogy van-e elegendő támogatás a pártok mögött. Tehát ha esetleg az ellenzék kerül kormányra áprilisban, akkor ezt a kérdést kell megvizsgálni mindenképpen. Ez akár káoszt is eredményezhet, ami pedig erőszakhoz fog vezetni. A korábban politikusként dolgozó Hack a hit fontosságáról is beszélt; szerinte a keresztény vallásnak nagyon nagy szerepe van a mai világban, hogy az ember megfelelő döntést tudjon hozni.
A Boomerlázadás hétfői, teljes adását ITT nézhetik meg.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS