Pesti Srácok

A „békés átmentést” és a rablóprivatizációt nihilista hálózatunknak „köszönhettük” – Borvendég, Maróth, Schiffer és a Nyugat árulása (videóval)

Hogyan történt, hogy a Legvidámabb barakk léte és legendája jelentette az igazi tragédiánkat? Miért haragudhatunk a Nyugatra Schiffer szerint? Miért nagyon nehéz küzdeni a hálózattal? Hogyan lett bűn a patriotizmus Magyarországon, és miért nem lett az a nálunk szélsőségesebb kommunista rendszerekben? Ezt a beszélgetést nem árt megnézni, ha látni is akar az ember, nemcsak nézni. Borvendég Zsuzsanna, Maróth Gáspár és Schiffer András először ült le hármasban beszélgetni. És meglepően sok dolgot hasonlóan látnak.

– írta Borvendég Zsuzsanna a Pesti TV Hálózatának most csütörtöki adását megosztva, és bennem is hasonló gondolatok gomolyogtak. Ez a beszélgetés is bebizonyította, hogy a régi, jobboldali/baloldali felosztásnak nem sok értelme van már. Maróth Gáspár konzervatív, régi vágású, de mégis nagyon frissen gondolkodó, nagyon tájékozott politikus.

PestiSracok facebook image

Schiffer András is klasszikus, nehezen beskatulyázható értelmiségi. Kívülálló, hiszen valódi baloldali, így a neoliberális rendszer egyik legismertebb kritikusa.

Borvendég Zsuzsanna mind az impexek, mind a külkereskedők történetének kutatásával megkerülhetetlenné vált.

Mert mit látunk?

Maróth Gáspár szerint Romániában lehet látni, hogy mi történik a teljes átmentés során: azt az országot a mai napig egy az egyben a hálózat uralja. Schiffer szerint ez nem a mi politikusaink érdeme, egyszerűen itt minden máshogy történt. Történelmileg.

Lehetett volna máshogy? – kérdezte Borvendég Zsuzsanna a beszélgetés egyik pontján. Mi lett volna, ha a magyar hálózat egy fokkal patriótább? Sohasem tudjuk meg.

És a többi? Nézzék meg a beszélgetést! Két hét múlva jön majd a második rész.

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!