Napra pontosan hét évvel ezelőtt, 2016. október 2-án a magyar választópolgárok országos népszavazáson mondhatták el véleményüket a Brüsszel által erőltetett kötelező kvótáról – idézte fel hétfői közleményében az Alapjogokért Központ. Mint hozzáteszik, ekkor a magyarok 98,36 százaléka utasította el az EU kötelező betelepítésének baloldali tervét.
A közleményben felidézik:
Lengyelországban is hasonló népszavazást fognak tartani az országgyűlési választásokkal egyidőben. A felmérések szerint a lengyelek döntő többsége, 67–76 százaléka ellenzi az ötletet. Franciaországban pedig a Nemzeti Tömörülés vetette fel a referendum kezdeményezésének lehetőségét.
Mint kiemelik, mindez azt mutatja, hogy Európa közvéleménye is ébredni látszik. Az Alapjogokért Központ írása kitér arra, hogy a Századvég Európa Projekt-kutatása szerint az unió állampolgárainak négyötöde egyértelműen aggasztónak tartja az illegális bevándorlók beáramlását. Ugyanakkor aggasztónak nevezik, hogy Brüsszel és az unió vezető tagországaiban hatalmon lévő migránspárti erők semmit sem tanultak az elmúlt hét évből és nem hallották meg az európai emberek szavát.
Brüsszel, Párizs és Berlin – ahelyett, hogy az illegális bevándorlók által okozott erőszakhullám leküzdésén munkálkodna – ismét felelevenítette a kvótákat az európai migránspaktum formájában, és azon töri a fejét, hogyan terhelhetné át a bajt azokra a tagállamokra, akik mindezidáig sikeresen megvédték magukat
– írják. A teljes írás itt olvasható.
Forrás: Alapjogokért Központ; Fotó: MTI/Komka Péter
Facebook
Twitter
YouTube
RSS