Pesti Srácok

Hidvéghi Balázs: az Európai Parlament szélsőséges irányba mozdult el

null

Az Európai Parlament szélsőséges irányba mozdult el, a legalapvetőbb demokratikus szabályokat rúgják fel, nemcsak Magyarországot támadják, hanem az Európai Bizottságot is azért, mert tárgyal vagy megállapodik Magyarországgal bizonyos kérdésekben – jelentette ki Hidvéghi Balázs fideszes EP-képviselő a Kossuth Rádió Vasárnapi újság című műsorában.

Hidvéghi Balázs úgy fogalmazott, az európai együttműködés alapjait kezdi ki, hogy az EP képtelen elfogadni: Magyarország álláspontja eltér a testületétől "a legforróbb kérdésekben", mint a háború vagy Ukrajna támogatásának ügye, illetve olyan morális témákban, mint az LMBT-propaganda, a gyermekvédelem. A politikus hangsúlyozta: az eltérő véleményekkel együtt kell tudni élni, az pedig, hogy Magyarországot a szavazati jog elvételével fenyegetik, "már mindennek a vége".

– mondta.

PestiSracok facebook image

– jelentette ki a képviselő. Hidvéghi Balázs szerint az EP-ben folyó vitát személyeskedés, teljesen megalapozatlan, szélsőséges kijelentések és más véleményének a teljes elutasítása jellemzi.

– tette hozzá.

– fejtette ki. A képviselő kitért arra is, hogy közben a legfontosabb társadalmi, politikai kérdésekről Nyugat-Európában nem kérdezik meg az emberek véleményét.

– mondta.

– jelentette ki a politikus, hozzátéve: ez ellen fel kell lépni. Mint mondta, ennek egyik eszköze Magyarországon, hogy megkérdezik az embereket, ezért tartanak nemzeti konzultációt, amelynek most zárult le egy újabb, nagyon sikeres köre.

– közölte Hidvéghi Balázs. Hozzátette: nem akarják, hogy ilyen, akár kisebb megállapodások vagy sikertörténetek jöjjenek létre, mert annyira ellenségesek, annyira elfogultak Magyarországgal szemben. Kitért arra, hogy eközben az Európai Tanács a következő napokban nagyon fontos döntés előtt áll, mivel határozni kell Ukrajna támogatásának módjáról. Az Európai Bizottság korábban 50 milliárd eurós, négy évre előre megajánlott pénzösszeget javasolt, ami a költségvetés módosítását jelentené.

– mondta Hidvéghi Balázs.

Forrás: MTI; Fotó: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu