A Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem szakemberei, valamint civil orvosok egy csoportja humanitárius segítségnyújtó program keretében Csádba utazott, hogy folytassák az ősszel elkezdett munkájukat.
Dr. Fodor Réka, az Afréka Alapítvány alapítója a TV2 reggeli műsorában elmondta, hogy azért volt másabb Csádban a helyzet, mint mondjuk Nigériában, mert itt csak muszlimokat és menekülteket láttak. Nem az volt tehát a lényeg, hogy mélyszegénységben élő embereken segíthetnek, hanem olyanokon, akik a háború elől menekülnek. Kiemelte, hogy a nők helyzete Csádban egészen más, mint itthon, ott ugyanis a férfire van bízva az anyagi javak megteremtése, miközben az asszony 7–8 gyermekével otthon van. Rengetegen szenvednek jelenleg tífuszban, maláriában – jegyezte meg. A gyógyszerek az alapvető élelmiszerek árába kerülnek, de ha nincsenek ezek meg, akkor ezek az emberek meghalnak. A csapat feladata az volt, hogy ezeket a fertőzéseket próbálják meg orvosolni.
Katonai, humanitárius, gazdasági és oktatási célok is vannak Csádban – ezt már Gyuricza Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem elnöke mondta el. Utóbbi kettőben vesznek részt Gyuriczáék: elméleti és gyakorlati oktatást is tartanak, és a mezőgazdaság területén is próbálnak segíteni, például mintafarmokkal.
Forrás: TV2
Facebook
Twitter
YouTube
RSS