A jövő héten másodfokon folytatódik Budaházy Györgyék terrorcselekmények vádjával indult büntetőpere. A Fővárosi Ítélőtáblán tízen ülnek majd a vádlottak padján, miután heten már köztársasági elnöki kegyelemben részesültek. A 2010 előtti időszak nemzeti ellenállásának egyik vezéralakja, Budaházy György egy botrányokkal terhelt bírósági eljárás és hatályon kívül helyezett ítélet után, megismételt eljárásban 17 év fegyházbüntetést kapott, amelyből kedvezménnyel sem szabadulhat. További négy vádlottat ítélt az Ignácz György vezette bírói tanács tíz év feletti szabadságvesztésre. De kik is a vád szerinti terroristák, veszélyes bűnözők, akiket a vádhatóság, sőt, az első fokon ítélkező Fővárosi Törvényszék hosszabb időre zárna el a társadalomtól, mint sok esetben kegyetlen gyilkosokat?
Az elmúlt évek talán legkiemeltebb büntetőügye, a Gyurcsány-érában generált első magyar terrorper mögött emberi sorsok vannak, és nemcsak a vádlottaké, hanem magyar családoké, akiket lassan tizenötödik éve hány-vet az igazságszolgáltatás. Őket mutatjuk be portrésorozatunkban, a Hunnia-ügy azon eddig nem ismert szereplőit és családjaikat, akik amellett, hogy napokon belül újra bíróság elé állnak, Novák Katalin köztársasági elnöknek benyújtott kegyelmi kérvényük elbírálására várnak. Elsőként Nagy Zoltánt kerestük fel Pest megyei otthonában, ahol gyógypedagógus feleségével, Jankával hat gyermeket nevelnek, köztük az örökbe fogadott Zolit, aki soha nem fog járni, összefüggően beszélni és soha nem lesz képes önálló életre. Családjukat a terrorper árnyékában az egymás iránti szeretet mellett az Istenbe vetett hit kovácsolta össze olyan erővel, amelyet úgy érzik, még ez a végtelennek tűnő eljárás sem szakíthat szét.
A Hunnia portrék első részét a csütörtöki naptól láthatják, illetve olvashatják itt, a PestiSrácok.hu-n, illetve a PS TV Youtube-csatornáján.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS