Úgy tűnik, az ötven forintos betétdíj bevezetésével akkora lett a visszaváltási kedv a Mohu-automatáknál, hogy ismét finomhangolásra van szükség a rendszerben.
A Népszava azt írta, a legfrissebb kormányrendelet-tervezet értelmében – amelyet nemrég bocsátottak társadalmi egyeztetésre – ha elromlik az automata, akkor a palackokat, üvegeket, alumíniumdobozokat manuálisan, azaz a bolti eladónak kell leadni visszaváltásra.
„Az automata visszaváltó berendezéssel rendelkező visszaváltásihely-üzemeltető az automata visszaváltó berendezés meghibásodása esetén kézi átvétellel biztosítja a visszaváltási lehetőséget”
– áll a tervezetben.
Emellett az üzlet vásárlók által használható bejáratánál tájékoztatni kell az embereket, hogy ott vissza lehet váltani a betétdíjas termékeket.
Arra azonban nem tér ki a tervezet, hogy az elszabadult higiéniai állapotokat hogyan számolják fel. A lap megjegyzi:
Sokak szerint undorító, fertőzésveszélyes és tarthatatlan visszaváltási helyzet alakult ki, ugyanis a guberálók jó része a bizonylatot az élelmiszerboltban költi el, illetve a személyzet a megtelt, piszkos palackoszsákokat szintén az élelmiszerek között cipeli el a raktárig.
halo ila
2024-12-11 at 14:09
Fölösleges hergelni a népet… Soha semmi nem ment azonnal zökkenőmentesen… Pár hét alatt majd sokkal letisztultabb lesz a kezdeti káosz. Egyébként, ki ez a gyűrött képű alkesz aki bajlódik a visszaváltással??? Ja, a piás Tilla bohóckodik jó pénzért a reklámból…
Másképp is lehet
2024-12-11 at 13:13
@ csakafidesz
Miért inspirálna fényképező turistákat?
Ahol tizenéve működnek ilyen gépek, megszokott látvány. Akár kuldus viszi zsákszámra, akár a Mercedes terepjárós, aki csak akkor viszi vissza, mikor már nem fér el a garázsban tőle.
Az viszont megérne egy misét, ha már muszáj és átveszünk valamit, azt miért tesszük szarul?
A krautoknál pl. bárhova visszaviheted, akárhol vetted. A blokkot, ahol visszaváltottad, az adott üzletlánc bármelyik üzletében levásárolhatod, vagy kérheted a pénzt a visszaviteltől számított 1 évig, vagy addig a dátumig, amit a gép rányomtat.
Minden helyen jelen van kiképzett személyzet, aki azonnal üríti a gépet, hiba esetén beavatkozik és takarít.
Nagyobb városokban a köztéri kukákon ki van alakítva külön hely, ahova teheted a palackot, ha lusta vagy visszavinni. Így a koldusnak nem kell széttúrnia a kukát, csak elveszi és kész.
OkosTojás
2024-12-11 at 12:42
Nem értem! Miért nem volt jó a szelektív kuka?
csakafidesz
2024-12-11 at 12:32
Már így is tucatszámra látni zsákokban üres palackokat cipelő koldusokat és csöviket az utcákon. A gép azért “jó” mert minden tizedik palackot nem enged. Miért nem? Csak.. (Ezt később mások kiszedik és máshol beváltják..) Szóval egy kis rumli máris van, a palackos emberek festői látványa fényképező turistákat inspirál.