Na, kábé így születnek a valóságban a „Nem Porschét, hanem Moszkvicsot, és nem osztogatnak, hanem fosztogatnak” típusú viccek. Úgyhogy sajnos muszáj egy kicsit ünneprontónak lennem. Leginkább épp azért, hogy a libsik ne tudják elrontani az ünnepünket. OK, mindjárt megmagyarázom…
Szóval a magyar származású Jamie Lee Curtis Oscar-díjat kapott. Jamie apukája Tony Curtis (valódi nevén Bernard Schwartz), aki bár New Yorkban született, 6 éves koráig kizárólag magyarul beszélt a szüleivel. Többször is járt Magyarországon, sőt, szerepelt egy hazánkat népszerűsítő image-filmben is. Hat gyereke közül Jamie Lee a második (anyukája Janet Leigh, a „Psycho” főszereplője), és még a legelső házasságából született. Amiből szintén volt neki összesen hat. De emellett – amint azt a 2000-es években Budapesten tartott sajtótájékoztatóján Dombóvári Vanda kérdésére elárulta – több, mint ezer nőt csókolt meg életében.
Martin és Charlie Sheen, Kirk és Michael Douglas, Donald és Kiefer Sutherland… nem példa nélküli, de viszonylag ritka, amikor egy masszívan világhírű színész gyereke hasonló sikert ér el ugyanezen a pályán. És ha az Oscar-díjat valós fokmérőnek tekintjük, akkor Jamie Lee felül is múlta édesapját, hiszen Tony sosem kapta meg azt. (Erről pedig egy 2006-os nyilatkozatában panaszkodott.) Jamie Lee-nek most sikerült.
És ha az Oscar-díj, sőt, egész Hollywood teljesen hidegen is hagy minket, amióta a woke-ideológia és érzékenyítés dominál minden egyes filmet, ettől még, persze, gratulálunk Jamie Lee-nek. De azért ez nem egy „magyar Oscar”, még ha valóban bájos is, hogy magyarul énekelt a díjátadón… na, és akkor itt jön a Moszkvics sluszkulcs…
Jamie Lee Curtis ugyanis nem az Oscar-gálán, a díj átvételekor, a színpadon adott elő egy magyar népdalt, hanem az eseményt követő sajtótájékoztatón. Ahol virtuálisan – vagyis online – jelenlévők kérdéseire is válaszoltak a nyertesek. Jamie Lee-t egy Magyarországgal kapcsolatos kérdést is kapott egy bizonyos Anikótól. De azért ne gondoljunk valami „demokratikus Oscarra”, ahol random Anikók is kérdezhetnek a sztároktól; ez az Anikó a nálunk is ismert tévés-újságíró, a hollywoodi külföldi tudósítók szervezetének tagja, a tavalyi hamis Scarlett Johansson interjú kapcsán kissé kínos helyzetbe került Návai Anikó. De ettől még a kérdés jó volt, és valóban bájos volt, ahogy válaszként Jamie Lee belekezdett a „Katica, katica, felmászott a fára” dalba. Annak pedig külön örülünk, hogy hozzátette: büszke a magyar örökségére.
De ez sem egészen úgy történt tehát, hogy amikor ezt elmondta, akkor a közönség részéről látványosan elmaradt a taps. Ugyanis nem volt közönség, mivel – még egyszer – ez nem a gálán történt, hanem egy online-sajtótájékoztatón. Persze, csábító lehet azon méltatlankodni, hogy a degenerált, elhülyült, globalista-neomarxista hollywoodi közeg ellenséges velünk, magyarokkal szemben, miközben előszeretettel forgatnak filmeket nálunk, mert olcsók vagyunk, ugyanakkor képzett a munkaerő, jó az infrastruktúra, stb. De ha ezt a narratívát toljuk, azzal épp a libsiknek adunk muníciót, akik erre fel rákezdhetnek a szokásos mantrájukra (és néhány beszélő fejük a Facebookon már persze, rá is kezdett), hogy külföldön utálnak minket, elszigetelődtünk, blablabla…
Valószínűleg a degenerált, elhülyült, globalista-neomarxista hollywoodi közeg tényleg nem szeret minket. Pontosabban nyilván a nagy részüknek fogalma sincs, hogy egyáltalán létezik egy ilyen ország, de vannak köztük a George Clooney-k, akiknek valaki elmondta, hogy létezünk és nem szabad minket szeretni, mert pfúj Orbán… De ez a degenerált, elhülyült, globalista-neomarxista hollywoodi közeg egyáltalán nem jelenti egész Amerikát. Ott is vannak normális emberek. És egyáltalán nem utálják a magyarokat, Magyarországot.
Úgyhogy ne adjunk muníciót azoknak, akik viszont igen. A degenerált, elhülyült, globalista-neomarxista belpesti közeget ne segítsük az Oscar-díjátadóval és Jamie Lee Curtis-szel kapcsolatos fals információkkal abban, hogy ön- és magyargyűlöletüket habzó szájjal kiélhessék.
Vezető kép: Jamie Lee Curtis amerikai színésznő kezében a legjobb női mellékszereplőnek járó díjjal a 95. Oscar-gálán a Los Angeles-i Dolby Színházban 2023. március 12-én. Curtis A Minden, mindenhol, mindenkor című filmben nyújtott alakításáért vehette át az elismerést.
MTI/EPA/Etienne Laurent
Facebook
Twitter
YouTube
RSS