
Na, kábé így születnek a valóságban a „Nem Porschét, hanem Moszkvicsot, és nem osztogatnak, hanem fosztogatnak” típusú viccek. Úgyhogy sajnos muszáj egy kicsit ünneprontónak lennem. Leginkább épp azért, hogy a libsik ne tudják elrontani az ünnepünket. OK, mindjárt megmagyarázom…
Szóval a magyar származású Jamie Lee Curtis Oscar-díjat kapott. Jamie apukája Tony Curtis (valódi nevén Bernard Schwartz), aki bár New Yorkban született, 6 éves koráig kizárólag magyarul beszélt a szüleivel. Többször is járt Magyarországon, sőt, szerepelt egy hazánkat népszerűsítő image-filmben is. Hat gyereke közül Jamie Lee a második (anyukája Janet Leigh, a „Psycho” főszereplője), és még a legelső házasságából született. Amiből szintén volt neki összesen hat. De emellett – amint azt a 2000-es években Budapesten tartott sajtótájékoztatóján Dombóvári Vanda kérdésére elárulta – több, mint ezer nőt csókolt meg életében.
Martin és Charlie Sheen, Kirk és Michael Douglas, Donald és Kiefer Sutherland… nem példa nélküli, de viszonylag ritka, amikor egy masszívan világhírű színész gyereke hasonló sikert ér el ugyanezen a pályán. És ha az Oscar-díjat valós fokmérőnek tekintjük, akkor Jamie Lee felül is múlta édesapját, hiszen Tony sosem kapta meg azt. (Erről pedig egy 2006-os nyilatkozatában panaszkodott.) Jamie Lee-nek most sikerült.
És ha az Oscar-díj, sőt, egész Hollywood teljesen hidegen is hagy minket, amióta a woke-ideológia és érzékenyítés dominál minden egyes filmet, ettől még, persze, gratulálunk Jamie Lee-nek. De azért ez nem egy „magyar Oscar”, még ha valóban bájos is, hogy magyarul énekelt a díjátadón… na, és akkor itt jön a Moszkvics sluszkulcs…
Jamie Lee Curtis ugyanis nem az Oscar-gálán, a díj átvételekor, a színpadon adott elő egy magyar népdalt, hanem az eseményt követő sajtótájékoztatón. Ahol virtuálisan – vagyis online – jelenlévők kérdéseire is válaszoltak a nyertesek. Jamie Lee-t egy Magyarországgal kapcsolatos kérdést is kapott egy bizonyos Anikótól. De azért ne gondoljunk valami „demokratikus Oscarra”, ahol random Anikók is kérdezhetnek a sztároktól; ez az Anikó a nálunk is ismert tévés-újságíró, a hollywoodi külföldi tudósítók szervezetének tagja, a tavalyi hamis Scarlett Johansson interjú kapcsán kissé kínos helyzetbe került Návai Anikó. De ettől még a kérdés jó volt, és valóban bájos volt, ahogy válaszként Jamie Lee belekezdett a „Katica, katica, felmászott a fára” dalba. Annak pedig külön örülünk, hogy hozzátette: büszke a magyar örökségére.
De ez sem egészen úgy történt tehát, hogy amikor ezt elmondta, akkor a közönség részéről látványosan elmaradt a taps. Ugyanis nem volt közönség, mivel – még egyszer – ez nem a gálán történt, hanem egy online-sajtótájékoztatón. Persze, csábító lehet azon méltatlankodni, hogy a degenerált, elhülyült, globalista-neomarxista hollywoodi közeg ellenséges velünk, magyarokkal szemben, miközben előszeretettel forgatnak filmeket nálunk, mert olcsók vagyunk, ugyanakkor képzett a munkaerő, jó az infrastruktúra, stb. De ha ezt a narratívát toljuk, azzal épp a libsiknek adunk muníciót, akik erre fel rákezdhetnek a szokásos mantrájukra (és néhány beszélő fejük a Facebookon már persze, rá is kezdett), hogy külföldön utálnak minket, elszigetelődtünk, blablabla…
Valószínűleg a degenerált, elhülyült, globalista-neomarxista hollywoodi közeg tényleg nem szeret minket. Pontosabban nyilván a nagy részüknek fogalma sincs, hogy egyáltalán létezik egy ilyen ország, de vannak köztük a George Clooney-k, akiknek valaki elmondta, hogy létezünk és nem szabad minket szeretni, mert pfúj Orbán… De ez a degenerált, elhülyült, globalista-neomarxista hollywoodi közeg egyáltalán nem jelenti egész Amerikát. Ott is vannak normális emberek. És egyáltalán nem utálják a magyarokat, Magyarországot.
Úgyhogy ne adjunk muníciót azoknak, akik viszont igen. A degenerált, elhülyült, globalista-neomarxista belpesti közeget ne segítsük az Oscar-díjátadóval és Jamie Lee Curtis-szel kapcsolatos fals információkkal abban, hogy ön- és magyargyűlöletüket habzó szájjal kiélhessék.
Vezető kép: Jamie Lee Curtis amerikai színésznő kezében a legjobb női mellékszereplőnek járó díjjal a 95. Oscar-gálán a Los Angeles-i Dolby Színházban 2023. március 12-én. Curtis A Minden, mindenhol, mindenkor című filmben nyújtott alakításáért vehette át az elismerést.
MTI/EPA/Etienne Laurent
Manapság nem dicsőség
2023-03-20 at 17:00
A neo- liberàlis agymosàsnak semmi köze a kommunista ideológiàhoz.
Nagy a zűrzavar a fiatal cikkíró fejében, ha élt volna Kádár rendszere alatt, akkor tudná, hogy abban a rendszerben semmiféle helye nem volt se a gender politikának, se a milliárdos bankárok kiszolgálásának, se a családrombolásnak, és hogy az akkori oltások ma is hatékonyan védenek bennünket! A neo-liberalizmus szándékos összemosása és az ifjúság félrevezetése az iskolában szándékos politikai manipuláció annak érdekében, hogy a kiváltságosok akik eladták országunkat a külföldi beruházóknak, és szolgasorsba taszították a magyar népet, megtarthassák vagyonukat és hatalmukat.
A címben megfogalmazottakat hosszasan cáfolja maga a cikk szerzője. Ez mire jó?
Tony Curtis legnagyobb alakítása szerintem a “ Van aki forrón szereti” c szórakoztató filmben latható, nem kisebb partnerekkel, mint Marylin Monroe és Jack Lemmon. De, a “Minden lében két kanál” c sorozatban is nagyon jókat alakított… igen, megérdemelte volna az Oskart. Bár, manapság nem dicsőség, inkább szégyen ….
netuddki
2023-03-18 at 21:37
Le a kalappal előtte,mert tette ezt akkor és olyanközegbe,ahol ennek nincs kedvezőfogadtatása
Sanyáta
2023-03-16 at 17:36
A szìnésznőnek gratula…Az a sok magyar művész aki 1900-as évek táján kitántorgott amerikába,rengeteg sikert és nagy embert adott az USÁ-nak.Ezt illik tudni és erre emlékezni kell!!!!
angelblind652
2023-03-16 at 07:53
Nekem csak egy kakukktojásnak tűnik ez az oscardíj. Mert, aki kapta kimerít mindent, amit mai napság a tengeren túlon útalni kell. Tehát olyan, mintha eltévesztettek volna a házszámot a döntnökök. Nevezetesen fehér, nő, zsidó és MAGYAR IS!
kozildi
2023-03-15 at 10:22
Az eltörlést azért említette, mert még nem tudta ki kérdez, és mit, csak azt, hogy virtuális kérdést kap, és rögtön viccelődött, aztán pedig meglepődött, hogy élő emberrel beszélget.
Szerintem a többi újságíró kérdésére adott válaszai alapján nem fenyegeti az eltörlés.
kozildi
2023-03-15 at 10:11
Pontosan így, a sajtótájékoztatón hangzott el, megnézve a felvételt a csend inkább annak szólt, hogy a virtuálisan bejelentkező kérdezőre, és a tájékoztatót moderáltó hölgyre figyeltek, Jamie és a teremben jelenlevő újságírók is. Tehát nem volt közönség, nem a magyarságáról tett kijelentésnek szólt a csend. Köszönjük, hogy ezt megírtad!
Orientál
2023-03-14 at 21:01
Fenti tehát a nyitóképen az édesapjához hasonlóan nagyon tehetségeges díjazott Jamie Lee Curtis testbeszéde hűen tükrözi és mutatja hogy az USA értünk magyarokért semmi jót nem tett ,állandóan csak kárunkra cselekedett.
Hesslerezredes
2023-03-14 at 17:55
Akár vót kuss akár nem – baromira realisztikus vala a “kép”.
A csajszi előtt meg kalapot emelek – és nem érdekel, hogy zsidó vót az őse, mert “magyar” zsidó vót, és a ‘magyar zsidó’ abbizony: magyar -, hogy még tud valamit magyarul.
Nem vagyunk mink olyan sokan, hogy megengedhessük magunknak azt a luxust, hogy elrugdossunk valakit a ‘magyarságból’ csak azért, mert metélt fütyi alkotá meg anno vala.
POROSZLAI RÓBERT
2023-03-14 at 16:14
Gratulálok és köszönöm.
varga eszter
2023-03-14 at 15:42
sumer2023-03-14 at
Sajnos nem hiszem, hogy tévedne, és az is biztos, hogy a színésznő nem fog több jelölést kapni.
Ilyen szörnyeteggé lett ez a világ, tényleg ezt akartuk, ezekhez vágyakoztak szüleink?
Ez lenne az áhított MÁS világ?!
sumer
2023-03-14 at 14:49
Ismételten megnézve az adott videot, olyan érzésem támadt, mintha a magyar nő online bekapcsolása nem lett volna teljesen “véletlen”, ahogy Jamie Lee Curtis magyar örökségének őszinte megvallása kapcsán elmaradt ováció a közönség részéről sem feltétlenül lehetett az. Ki tudja? Talán ilyen volt az eredeti koreográfia…
Ha valóban így volt, akkor az furcsa érzés lehetett az ünnepeltnek- ami egy kicsit meg is látszott rajta -, hiszen a nagyszülei a II. világháború idején zsidó származásuk miatt voltak kénytelenek elhagyni Magyarországot, és az “Újhazában”, majd’ 80 évvel később éri őt hasonlóan negativ megítélés a magyar identitása megvallásakor.
Remélem tévedek, mert különben ez nagyon szomorú lenne a szervezőkre és a teremben helyet foglaló közönségre nézve egyaránt…
AB
2023-03-14 at 13:24
apro_marosan_petergabor
Szivemböl szóltál. én is így látom.
Használhatom a “körkerület és az átmérő hányadosa” c.ragyogó megnevezésedet? Végre egy nyondafestéket türö
jelzö amelyet igen sok helyen lehet alkalmazni.
Lupus
2023-03-14 at 12:09
Volt e “beszédes” csend, vagy nem – az itt a kérdés…?! 🙂
Az utóbbi néhány komment – kb. a 10:00 után keletkezettek – során némi nézeteltérés (szerencsére nem vita, pláne nem veszekedés) alakult ki egy jelentéktelennek látszó, ám ez esetben mégis nagy fontosságra szert tett részlet értelmezése körül.
Nevezetesen, hogy volt jelen “élő” közönség, vagy ez “csak” egy online beszélgetés volt. S mindez természetesen ama bizonyos (elmaradt?) tetszés nyilvánítás miatt nyert ekkora fontosságot, minthogy az első híradások mindenütt (!!!) VALÓBAN nem kis mértékben kiemelték a magyar felmenőkre vonatkozó utalás (+népdal) után beállott feltűnően nagy, néma csendet.
Bár fentebb, egy előző hsz-ban dicsértem a cikk szerzőjét, és ezen továbbra sincs semmi változtatni való, ám kétségtelen: e tekintetben most kissé megkeverte saját magát Jeszy – ha jól értem.
Nézzük csak:
Idézet a cikk első rézéből:
“Jamie Lee Curtis ugyanis nem az Oscar-gálán, a díj átvételekor, a színpadon adott elő egy magyar népdalt, hanem az eseményt követő sajtótájékoztatón. Ahol virtuálisan – vagyis online – jelenlévők kérdéseire IS válaszoltak a nyertesek.”
Figyeljünk fel az “is” szócskára: online IS és ténylegesen, élőben IS jelenlévő közönséget említ a cikk – helyesen.
Idézet (néhány bekezdéssel arrébb):
“De ez sem egészen úgy történt tehát, hogy amikor ezt elmondta, akkor a közönség részéről látványosan elmaradt a taps. Ugyanis nem volt közönség, mivel – még egyszer – ez nem a gálán történt, hanem egy online-sajtótájékoztatón.”
Tehát az igazság – mint általában -, valahol középen található: Természetesen NEM a gála, hanem egy azt követő ÉLŐ sajtótájékoztató volt az események színhelye (ld. a számozott táblákat felmutató, más pillanatokban élénken reagáló, tapsoló, közbekiabáló jelenlévő közönséget), ugyanakkor, ahogy ez nem ritkán más ilyen műsorok esetében is előfordul, telefonon (azaz, online) IS lehetett bekapcsolódni, és kérdéseket feltenni. Ilyen módon jutott szóhoz – mások mellett – a magyarországi N. Anikó is, és bizony a szóban forgó pár szó (J.L.Curtis büszke utalása magyar felmenőire + az magyar dalocska) után valóban nem hallhattunk semmiféle közönség-reagálást – már most csak az a kérdés, hogy a nem csekély meglepetés miatt, vagy netán más okból.
Mindez azonban a lényeget – J.L. Curtis nagy sikerét – természetesen nem érinti, csak a mély csend kérdéséhez (hogy tehát volt-e taps, vagy sem, s ha igen, akkor miért nem…) ad némi támpontot.
A hat és fél perces felvétel egyébként itt is elérhető: https://www.youtube.com/watch?v=3eT5t_Rdtf0&t=11s
és – mint ezt a lehetőséget bizonyára sokan ismerik – a lejátszás beállításainál az elhangzó szöveget azonnal, egyidőben feliratoztatni is lehet, megkönnyítve ezzel az amerikai szöveg megértését.
☼
Uncle Ment
2023-03-14 at 11:40
Furcsa érzésem van, mert szerintem nem minden így történt.
Egyedül a PS – 061.hu írta, hogy néma csend fogadta a származására
vonatkozó mondatokat. Mintegy felnagyítva az ÁLhírt, mivel tényleg
sajtótájékoztatón történt.
A “Ne töröljetek el” szellemeskedés pedig már a származás előtt is elhangzott,
aztán utána is (előre készült a poénnal).
Ahogy készült a dallal is, fel volt dobva, és örülhetünk mi is a sikernek, és hogy
egyáltalán említette Magyarorzágot (szó nélkül is hagyhatta volna).
A szobrot pedig azért kapta, mert mindegyik szomszédjának már van,
és különben is; neki is “jár”. Kvázi életműdíj mellékszereplőnek (!).
apro_marosan_petergabor
2023-03-14 at 10:31
A cikk jó, aki figyelmesen – még egyszer elolvassa – rájöhet, nincsen tévedés az esemény leírásokban. Az üzenete, politikai helyzetelemzése pedig hibátlan.
Annak is örülünk, hogy Jamie Lee Curtis – aki jó színésznő – büszke magyar vérvonalára, és a papát is nagyon szerettük. A fanyalgók pedig elmehetnek a körkerület és az átmérő hányadosába…!
K
2023-03-14 at 10:25
Tény hogy Jamie Lee Curtis a következőket mondta az Oszkár díjával kapcsolatban:
„Szeretem a magyar örökségemet”. „Please don’t cancel me” „Kérem, ne töröljetek el”.
És ez inkább a ” degenerált, elhülyült, globalista-neomarxista belpesti közeg ” és Hollywood szégyene, hogy Jamie Lee Curtis fél az igazságtalan “eltörlés” lehetősége miatt .
Hollywood a ferdehajlamú aberrált liberalizmus fellegvára , és az onnan származó filmeket sajnos nem érdemes megnézni mert még egy szovjet film is jobb annál.
sumer
2023-03-14 at 10:15
Jamie Lee Curtis valóban egy, őt magyar akcentussal kérdező női hang, magyar vonatkozású kérdésére reagált az ismert magyar gyermekdal “eléneklésével”. Ez tény.
A 321-es sorszámú kérdező valóban nem volt jelen a teremben, amire a narrátor, az eseményről készült Youtube video 3:25 percétől külön fel is hivta a figyelmet. Bár a nő nem mutatkozott be, azt azért megtudhattuk tőle, hogy nincs férje…
https://www.youtube.com/watch?v=3eT5t_Rdtf0&t=330s
De én nem ezért írtam ide. A video elején emberek látszanak, akik fehér táblákon fekete számokat mutatnak fel (231, 338, 361 stb). Ezért a cikk, “nem volt közönség” megállapítása szerintem nem teljesen fedi a valóságot.
Lupus
2023-03-14 at 09:30
Nohát ezért, pontosabban az ilyen beszámolók miatt kedveltem meg Jeszyt rögtön, amikor először feltűnt az általam olvasott/nézett médiában. Érti a kinti helyzetet a legapróbb részletekig (biztos, hogy nem kizárólag a tökéletes mai amerikai nyelvismerete miatt), és a valósághoz hűen tud is, képes is beszámolni a kinti események – hozzánk esetenként azonnal elferdítve érkező – valós tartalmáról, ill. lényeges hátteréről.
(Kicsit félve jegyzem meg: Talán elbírna a HÍRtv egy teljesen saját heti egyórás, amolyan Bayer Show szerkezetű műsort is, ahol Jeszy a folyamatos közbeszólásoktól, egymás szavába vágásoktól mentesen szórakoztathatná az említett tévé könnyed, friss műsorok tekintetben igen soványan kiszolgált nézőit.)
☼
Dusa Lajos
2023-03-14 at 09:15
Kürti Dzsémi részéről ez egy belső lelki vívódásból eredő kimondása annak, hogy ki ő.
Kár az utolsó mondata, hogy ezért a tényért őt ne töröljék a nagy nyugati katyvasz népszerűségi listájáról-
De ez van. Dzsémi sem tudott hosszabban beszélni a magyar gyökerekről, mint ahogy az Óperencián túl nem jut idő arra, hogy kifejtse a magyarokat illető szabad nézeteit. It is USA.
chatillon r
2023-03-14 at 08:56
oscar díjas filmet évtizedek óta nem nézek, egyszerűen mert már tele van ideológiával, nézhetetlenek mint a szovjet háborús filmek. ettől a púder társaságtól, pojáca tömegtől amúgy is iszonyodom, vigyorgás, humorizálás, máz, mesterkéltség
Nahát
2023-03-14 at 08:45
Tony Curtis filmjeit nagyon szeretem, a lányától konkrétan nem láttam semmit. Lehet, hogy megnézek valamit tőle is, csak, hogy lássam, hogyan játszik. Tony Curtis már idősen itt járt Magyarországon, kategorikusan elítélte a magyar jobboldalt (mert ezeknek az a mániája, hogy az ő véleményük az, ami számít), kicsit zsidózott, holokausztozott is, aztán hazament májátültetésre. Az Oscar díj pedig soha nem érdekelt, és eztán sem fog, pont úgy, mint a naaagy Eurovíziós Dalfesztivál.
Bud Hill
2023-03-14 at 08:45
Az Oszkár-cirkusz hidegen hagy, de a cikk tetszik. De mit is énekelt a néni? Mert a fára a mókuska mászott fel! Ha pedig katica, akkor az már lehet Katalinka, szállj el (Katalin, kaszálj el), jönnek a törökök, és ebből remek konteók vezethetők le. NATO-kilépés, múlt heti Jeszy-cikk. Amúgy a família származása nem titok, és nem is probléma.
Grimmbusz
2023-03-14 at 07:43
Örülök, hogy ezt valaki leírta, mert én kb háromszor néztem meg az ominózus felvételt és valahogy nem láttam bele azt, amiről a cikkek szóltak.
De nyugtáztam, hogy biztos bennem a hiba….
Mintha az az eltörléses rész se pont úgy lett volna…
hufi
2023-03-14 at 07:20
Biztos vagyok benne, hogy a cikkírót kikezdik a haladárok.
Már csak azért is, mivel le merte írni Tony Curtis valódi nevét.
Hát mégha a származását is megvilágította volna!
Minden tiszteletem a bátor újságíróknak!