A Politikai Pankráció tipikusan az a műsor, ami kellemes beszélgetésnek indul, mégis karcos vitával végződik. Ez most sem történt másképp. A mai részben Magyar Dávid, a Spirit FM műsorvezetője és Huth Gergely vitatták meg a közélet aktuális ügyeit. Az első témánk a plug-in hibrideknek korábban megítélt zöld rendszám visszavonása volt, amivel kapcsolatban konszenzus alakult ki a felek között. Ezt követően beszéltünk Karikó Katalin és Krausz Ferenc Nobel-díjáról, és a baloldal ezzel kapcsolatos legújabb retorikájáról is. Gyurcsány Ferenc azon kijelentése, hogy Karikó Katalinnak is el kellett hagynia az országot, hogy sikeres legyen, fáklyaként világította be a baloldali műhelyek sötét pincéit. Amióta az ellenzék lemorzsolódott tagjait morzsaporszívóként magába szippantó DK-vezér (online) papírra vetette magvas gondolatait, mást sem hallunk a baloldali sajtó szájából. A beszélgetés utolsó témája pedig a Kanadában megtapsolt ukrán náci esete volt, ami kapcsán éles vita alakult ki a felek között. Magyar Dávid nem talált a Wikipédián arra irányuló nyomokat, hogy Jaroszlav Hunka bárminemű háborús bűnt követett volna el, Huth Gergely pedig megjegyezte, hogy ettől függetlenül Hunka kanadai látogatása miatt a házelnöknek le kellett mondania. Bizonyára okkal. Nézzétek meg a teljes beszélgetést!
Jár-e zöld rendszám egy olyan autónak, amiben ugyan van elektromos motor, de az esetek többségében mégis benzingőzt pöfékel? Ha nem Gyurcsány Ferenc az ellenzék vezérkosa, miért ismételgeti mindenki az ő szavait Karikó Katalin Nobel-díjával kapcsolatban? Felmenthető-e egy ukrán náci kollaboráns, ha a szabadon szerkeszthető Wikipédia nem listázza a háborús bűneit? A mai részben ezekre a kérdésekre kerestük a választ.
Mi legyen a plug-in hibridek sorsa?
A plug-in hibrid egy olyan fosszilis üzemanyaggal működő autó, ami egy tölthető elektromos motorral is rendelkezik. Ennek az elektromos motornak köszönhetően ezek az autók zöld rendszámtáblát kaptak, ami az ingyenes parkolás mellett különböző kedvezményekre jogosítja fel a tulajdonosokat. Egy minisztériumi tervezet szerint ezek az autók hamarosan elveszíthetik a zöld rendszámtábláikat, ami komoly következményekkel járhat a plug-in hibridek piacára nézve. Magyar Dávid és Huth Gergely többnyire azonos álláspontra jutott, viszont itt is voltak ellentétek. Magyar Dávid szerint túl sok ember birtokol indokolatlanul sok autót, ami hosszútávon fenntarthatatlan.
Sokkal célszerűbb lenne egy esetleges autómegosztó lehetőség, ahol az emberek úgy bérelnének autót okostelefonjuk segítségével, ahogyan azt például egy kerékpárral vagy elektromos rollerrel teszik. Huth Gergely felhívta beszélgetőpartnere figyelmét, hogy ez már jelenleg is létezik, Magyar Dávid azonban nem tartotta elég pénztárcabarátnak a mostani megoldásokat. A PestiSrácok.hu főszerkesztője is egyetért az autóhasználat csökkentésével, azonban ezt egyénileg kell eldönteni, nem azért, mert az aktuális hatalom rommá adóztatja a magántulajdonban lévő személygépjárműveket.
Gyurcsány Ferenc fáklyaként világította be a baloldali műhelyek pincéit
Szomorú, ha valaki nem érez zsigeri büszkeséget a magyar Nobel-díjas kutatók kapcsán, de közel sem annyira szomorú, mint Gyurcsány Ferenctől idézni. A baloldal vezérkosa a tőle megszokott “hazaszeretettől” fűtve úgy nyilatkozott, hogy Karikó Katalinnak is el kellett hagynia az országot, hogy Nobel-díjat szerezzen. Huth Gergely rávilágított arra az apró, de annál fontosabb tényre, miszerint Karikó Katalin akkor hagyta el az országot, amikor Gyurcsány és elvtársai elvbarátai voltak hatalmon. Magyar Dávid ezt azzal kommentálta, hogy ő biztos nem fogja megvédeni az akkor már javában KISZ-es Gyurcsány Ferenc ezen szavait. Karikó Katalin Nobel-díja kapcsán értelemszerűen szóba került a Covid és a Mi Hazánk ezzel kapcsolatos álláspontja, de a felek egyöntetűen megegyeztek abban, hogy a magyar Nobel-díj az magyar Nobel-díj, ezen pedig nincs mit maszatolni. Legyünk büszkék a tudósainkra!
A fényességes nyugaton már egy ukrán nácit is meg lehet tapsolni
Hatalmas port kavart Jaroszlav Hunka kanadai látogatása, ahol valóságos tapsvihar fogadta a 98 éves náci kollaboránst. Egészen odáig fajult a helyzet, hogy a kanadai házelnöknek le kellett mondania az ügy miatt. Magyar Dávid szerint a (szabadon szerkeszthető) Wikipédián nincs nyoma annak, hogy Hunka háborús bűnös lenne. Annak ellenére, hogy elítéli a nácizmust és a Waffen–SS által vallott ideológiát, a Spirit FM műsorvezetője látszólag szemet hunyt Jaroszlav Hunka ügye fölött. Huth Gergely ezt értetlenkedve fogadta, mivel Hunkáról egyértelműen kiderült, hogy miket követett el a II. világháború alatt. A PestiSrácok.hu főszerkesztője szerint a kanadai házelnök nem véletlenül mondott le a tisztségéről, illetve Izrael tiltakozása kicsit erősebb érv, mint a szabadon szerkeszthető Wikipédia.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS