Pesti Srácok

Kamu ügy, kamu dokumentum: Most az okirathamisítást vetné be a 24.hu a Fidesz zuglói jelöltjének lejáratásához

Kamu ügy, kamu dokumentum: Most az okirathamisítást vetné be a 24.hu a Fidesz zuglói jelöltjének lejáratásához

Szatmáry Kristóf, a XVI. kerület fideszes országgyűlési képviselőjelöltje után röviddel Jelen Tamást, a Fidesz-KDNP zuglói országgyűlési képviselőjelöltjét próbálta meg lejáratni egy hamisított okirattal a 24.hu nevű, a jelek szerint fiktív iratokkal házaló, azokkal hazug propagandát terjesztő hírportál. Jelen jelzésére az adóhivatal gyorsan intézkedett, és a PestiSrácok.hu információi szerint a hatóság közokirat-hamisítás miatt ismeretlen tettes ellen feljelentést tett. A PestiSrácok.hu elérte a Jelen Tamást kamu bizonyítékokkal megkereső Spirk Józsefet, az újságíró azt mondta, ha tényleg hamis az általa használt irat, akkor szerkesztősége is feljelentést tesz. Spirk azt nem kívánta elárulni, honnan. kitől kapták a Jelen Tamás lejáratását célzó kamu dokumentumot, és arról sem beszélt, hogy felhagynak-e a jelek szerint bevett gyakorlatukkal, vagy a lejárató álhírgyártást az írói munkásságuk részének tekintik.

Okirathamisítás bűntettével gyártott kamu dokumentum sem drága ár a 24.hu nevű balliberális hírportálnak, hogy fideszes politikusokat hozzanak rossz hírbe, legutóbb az áprilisi választáson induló Jelen Tamást, a Fidesz-KDNP zuglói országgyűlési képviselőjelöltjét kereste meg azzal Spirk József, a 24.hu munkatársa, hogy kíván-e nyilatkozni arról: költségvetési csalás minősített esete miatt büntetőeljárást folytat ellene a Nemzeti Adó-és Vámhivatal (NAV) - értesült a PestiSrácok.hu. Jelennek nem volt tudomása ilyesmiről, Spirk ugyanakkor SMS-ben elküldte neki egy kihallgatási idézés töredékét. Ezen nem egyeztek a személyi adatok, ezért a fideszes politikus a NAV-hoz fordult felvilágosításért, majd az adóhivatal néhány óra alatt kiderítette, hogy az újságíró által citált dokumentumban nemcsak a személyi adatok nem stimmelnek, hanem egy már nem létező ügyszámot is tartalmaz. Ezek után Spirk József egy újabb üzenetet küldött Jelen Tamásnak, amelyben azt kérdezte, a képviselőjelölt továbbra is azt állítja-e, hogy nincs tudomása az ellene folytatott adóhatósági vizsgálatról. Spirk hozzátette: ha Jelen Tamás nem kommentálja az állítólagos dokumentumot, azt a 24.hu úgy kezeli, hogy a politikus nem cáfolja annak valódiságát.

Honnan kaphatta Spirk József, a 24.hu újságírója a hamisított dokumentumot? Fotó: Index

A NAV belső vizsgálata feltárta, hogy a Spirk József által Jelen Tamásnak megküldött irattöredéken szereplő nyomozó valós személy, de az abban említett üggyel Jelent semmilyen formában nem lehet összefüggésbe hozni. Mivel a politikus mellett az adóhatóság dolgozóját egy fiktív történetbe akarták belekeverni valakik, a PestiSrácok.hu információi szerint a NAV közokirat-hamisítás miatt ismeretlen tettes ellen feljelentést tett. A PestiSrácok.hu elérte Spirk Józsefet, aki elmondta, pontosan tudja, hogy a 24.hu-hoz honnan fújta be a szél az említett iratot, de forrásukat nem fedi fel. Spirk hozzátette: amennyiben kiderül, hogy az idézés hamistívány, akkor szerkesztőségük is feljelentést tesz. Mint azt a Magyar Idők két napja feltárta, a 24.hu legutóbb Szatmáry Kristófot, a XVI. kerület fideszes országgyűlési képviselőjét próbálta meg lejáratni azzal, hogy a portál birtokában van egy ügyészségi dokumentum, amely szerint jogsértést követett el a politikus családi cége. Ezzel szemben a Fővárosi Főügyészség a Magyar Idők megkeresésére azt közölte, nemhogy irat nem létezik, nyomozás sem indult az ügyben, mivel bizonyítékok híján elutasították a nyugtaadás elmulasztása miatt tett feljelentést.

PestiSracok facebook image

Íme a hamis idézés, ami a 24.hu-nál landolt Jelen Tamás lejáratására:

Ajánljuk még

Gyermekeket is érintő szexrabszolga-hálózatot üzemeltet egy magyar férfi Floridából

Exkluzív 2023 augusztus 8.
Ha azt hallanák, hogy egy Amerikában élő (leginkább bujkáló) magyar férfi kiszolgáltatott, nehéz élethelyzetben lévő nők bizalmába férkőzve végeztet erotikus munkát úgy, hogy gyakran az áldozatok kiskorú gyermekei, rokonai és munkatársai is belekeverednek a részben pedofília-gyanús rémálomba, akkor biztosan azt gondolnák, hogy egy filmről van szó. De erről szó sincs, Amiről most beszámolunk az a rideg valóság. Történetünkben magyar nőkről lesz szó, akik teljesen publikus “társkereső oldalakon” szexrabszolgaként tengetik a mindennapjaikat, ebből pedig kiutat csakis a nyilvánosság, az őket elnyomó és kihasználó férfi valós személyének a leleplezése jelenthet. A PestiSrácok.hu informátora részletesen beszámolt portálunknak erről a rémisztő, és egyben bicskanyitogató eseménysorról, amiben az a legrosszabb, hogy a nők kizsákmányolása elleni sok évtizedes fellépés dacára a szemünk előtt zajlik, van rá “kereslet” és ez a bizonyos férfi ebből kiválóan él, köszöni szépen, jól van, és esze ágába sincs abbahagyni, amit csinál. Ha hagyjuk…

Az Állami-lakótelepről indulva lett a világ legdrágább játékosa és az utolsó magyar vb-gól szerzője – Détári Lajos hatvanéves!

Exkluzív 2023 április 24.
Alapembere volt az 1980-as évek világverő magyar válogatottjának, ő magyar foci eddigi utolsó világklasszisa, egyben ő szerezte a magyar labdarúgás utolsó világbajnoki gólját is. Középpályás létére rendkívül gólerős volt, ugyanakkor irányítani is zseniálisan tudott, labdáinak, utolsó passzainak pedig mindig szeme volt. A Németországban, Görögországban és Olaszországban is sztárrá váló egykori csodálatos játékos, Détári Lajos ma ünnepli hatvanadik születésnapját, írásunkkal előtte tisztelgünk.

Mégsem Magyarországon ér véget a móri mészárlás nyomravezetői díjának ügye

Exkluzív 2020 október 22.
Elutasította az Alkotmánybíróság Szebenyi István indítványát, így a férfi még mindig nem részesült abból a nyomravezetői díjból, amelyet a nyolc halálos áldozatot követelő móri bankrablás ügyében írt ki a rendőrség. A jelentős összeget egyébként már kifizették a hatóságok egy olyan hamis tanúnak, aki vakvágányra vitte a hazai kriminalisztika történetében egyedülálló bűncselekmény vizsgálatát. Az amatőr hadtörténész lehetősége a magyarországi jogorvoslatra ezzel véget ért, de nem adja fel, ügyével az Emberi Jogok Európai Bíróságához fordul kérelmével. Azt reméli, hogy a testület közbenjárásával őt is megilleti majd a tisztességes eljáráshoz való jog.