Pesti Srácok

Kérjük, támogassa adója 1 százalékával az Oikosz Alapítványt és a PestiSrácok.hu fennmaradását! - Huth Gergely felhívásával

Kérjük, támogassa adója 1 százalékával az Oikosz Alapítványt és a PestiSrácok.hu fennmaradását! - Huth Gergely felhívásával

Segítse közhasznú tevékenységünket, támogassa a nemzeti emlékezet megőrzését, a kárpát-medencei magyarság öntudatának erősítését, a kommunista múlt feltárását és a PestiSrácok.hu-val közös, évek óta sikeres gyakornoki programunkat! Adószámunk: 18508943-1-43 – Önnek csupán egy szám, nekünk a jövő, számunkra a következő évtized!

Az Oikosz alapítvány több, mint tíz éve támogatja a kárpát-medencei magyarság kulturális-szellemi törekvéseit.

Az elmúlt években látványos programokkal vettünk részt a Gulág Emlékév, az 1956-os Emlékév és más, a nemzeti emlékezetet erősítő programok lebonyolításában, finanszíroztuk dokumentumfilmek (köztük Dézsy Zoltán és Stefka István filmjeit), múltfeltáró internetes archívumok elkészítését, könyvek kiadását. Kiadóként üzemeltettük a Polgár Portál közhasznú civil oldalt, amely határokon túl nyúló, magyar azonosságtudatú, ma is élő és aktív közösséget épített.

Gyakornoki program a PS-sel

PestiSracok facebook image

Emellett évek óta közös gyakornoki programot működtetünk a PestiSrácok.hu-val, aminek révén két-három egyetemi hallgató újságírói ösztöndíjhoz, majd álláshoz juthat. Olyan, Önök előtt is jól ismert kollégák kezdhették el médiabeli karrierjüket az Oikosz adományozóinak jóvoltából, mint Szabó Gergő, Szalai Szilárd vagy Ambrus Petra.

A 2007 óta működő Alapítványunk munkatársai és önkéntes segítői – számos kulturális műhely támogatójaként – mindig is fontosnak tartották a magyar történelem és irodalom értékeinek terjesztését a nagyközönség előtt és az ifjúság körében. Az 1956-os forradalmi eseményekről eddig még nem kutatott, egyedülálló témájú könyvet adtunk ki, továbbá három történelmi dokumentumfilm elkészítésében is részt vettünk.

Sokan elfeledkeznek arról, hogy személyi jövedelemadójuk 1 százalékáról szabadon rendelkezhetnek, amely nagyon fontos támogatás lehet a regisztrált civil szervezetek számára.

Rendelkezzen adója egy százalékával, támogassa a jövőbeni erőfeszítéseinket! Ne feledje, az adóbevallás határideje: 2021. május 20.

Segítségét előre is köszönjük!

Nagy Ervin elnök - Oikosz Alapítvány

Huth Gergely főszerkesztő felhívása

A jobboldali médiatér örvendetes bővülésének egyetlen kellemetlen velejárója, hogy a PestiSrácok.hu kiadója ötödik éve nem tudja növelni reklámbevételeit, miközben a kiadások - a szellemi munkára vonatkozó idei adóváltozásokkal megfejelve - jelentősen nőttek. Annak ellenére romlanak a gazdálkodási lehetőségeink, hogy a PestiSrácok.hu a Médianéző Intézet és a Századvég felmérése szerint is még mindig a második legnépszerűbb, nemzeti értékrendet valló hírportál az Origo.hu után.

Ezért kérem Önt, hogy adója 1%-át adja a velünk közös gyakornoki programot működtető Oikosz Alapítványnak, evvel is segítve a fiatal tehetségek elhelyezkedését a médiában és szerkesztőségünk fejlődését, fennmaradását!

A 2012 óta működő szerkesztőségünk nevében hálás köszönettel!

Huth Gergely főszerkesztő

Ajánljuk még

Pákh Imre a PS-nek: „Kimentem a szüleim sírjához és megesküdtem, hogy a turul újra visszaszáll” (Videó)

Exkluzív 2022 október 21.
Nem a várárokban fekszik, hanem a munkácsi múzeum egyik termében, ponyvával letakarva őrzik az október 13-án a várfokon álló obeliszkről barbár módon levágott turulmadár darabjait – tudta meg a PestiSrácok.hu Pákh Imrétől, aki lapunknak azt mondta: nem nyugszik, míg vissza nem kerül rendeltetési helyére a magyarok eredetét, Kárpát-medencei ezeréves múltját szimbolizáló szobor. A New Yorkban élő magyar üzletember Kárpátaljáról, Munkácsról származik. Édesapja, Pákh Sándor élete egyik legfőbb küldetésének tekintette a munkácsi vár felújítását és a csehszlovákok által 1924-ben ledöntött turul helyreállítását. A vár felújítását és a 25 méter magas obeliszk, rajta a turul elkészítését és felállítását is a Pákh család finanszírozta. Pákh Imrét akkor az ukrán államfő ki is tüntette a kulturális értékmentésért, sőt, mi több, az akkori polgármester díszpolgári címet is adományozott neki. 14 évre rá, 2022 október 13-án másodjára is ledöntötték a turulmaradat. „Aznap kimentem a temetőbe a szüleim sírjához és megesküdtem, hogy újra visszaszáll a turul” – mondta lapunknak Pákh Imre, aki, mint cikkünkből megtudják, nagy valószínűséggel a szobor és az obeliszk jogos tulajdonosa lehet. A szobordöntés számtalan jogsértés lehetőségét felveti, az üzletember mégis a probléma igencsak gáláns megoldását javasolja és magyar jogászokkal vág neki a turul megmentésének.

Bige László zsarolása a magyar élelmiszer-ellátás biztonságát fenyegeti

Exkluzív 2021 november 19.
Bige László zsaroló magatartása már rég túlmutat a politikán; az, amit a baloldali oligarcha művel, már az egész hazai agráriumot, az által a magyar élelmiszerellátást is veszélyeztetheti – véli a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara elnöke. Győrffy Balázs a PestiSrácok.hu-nak azt mondta, a gazdatársadalmat már az is felháborította, amikor kiderült, hogy éveken át a kereskedő cégekkel kartellezve lopták meg őket; erre most Bige László még a műtrágya termelésszüneteltetésének lehetőségét is kilátásba helyezte, és ultimátumot adott a magyar gazdáknak, hogy mikor vásárolhatnak műtrágyát. Erre egyetlen napot adott és bejelentette, hogy a maradékot külföldön értékesíti. Az Agrárkamara elnöke szerint ez megengedhetetlen, ezért a kormány beavatkozását kérik. Győrffy Balázs szerint szükség esetén korlátozni kell az exportot, mint az épületfaanyag esetében, a gyárat pedig akár hatósági formában is üzemeltetni. Műtrágyára ugyanis szüksége van az agráriumnak, ez befolyásolja a termés mennyiségét és minőségét; ha a gazdák nem jutnak hozzá a szükséges mennyiségű termőföld-tápanyaghoz, annak drasztikus következményei lesznek az élelmiszerárakban. Márpedig a magyar gazdák már most sem tudnak annyi műtrágyát venni, amennyire szükségük lenne, a korábbi évekhez képest ugyanis a Nitrogénművek Zrt. műtrágyájához négyszeres áron juthatnak csak hozzá.

Az Állami-lakótelepről indulva lett a világ legdrágább játékosa és az utolsó magyar vb-gól szerzője – Détári Lajos hatvanéves!

Exkluzív 2023 április 24.
Alapembere volt az 1980-as évek világverő magyar válogatottjának, ő magyar foci eddigi utolsó világklasszisa, egyben ő szerezte a magyar labdarúgás utolsó világbajnoki gólját is. Középpályás létére rendkívül gólerős volt, ugyanakkor irányítani is zseniálisan tudott, labdáinak, utolsó passzainak pedig mindig szeme volt. A Németországban, Görögországban és Olaszországban is sztárrá váló egykori csodálatos játékos, Détári Lajos ma ünnepli hatvanadik születésnapját, írásunkkal előtte tisztelgünk.