Két kiváló és fiatal harcművész hölgynek köszönhetően két világbajnoki címmel tért haza a Magyar Tradicionális Kung-Fu és Wushu Szakszövetség válogatottja. Hatalmas siker ez, ráadásul az őshazában Kínában érték mindezt el, ami még emel az aranyérmek csillogásán. Az augusztus végén rendezett világbajnokság Emesihan városában volt megrendezve, az aranyakat pedig Arutyunjan Aurora (Sárkánykard Egyesület) és Simon Viktória ( Igaz Ösvény Egyesület) nyerték.
“Kínában imádják a kung-fut, a nemzeti identitásuk része, akárcsak nekünk magyaroknak a huszár vagy a csikós kultúránk. Nem minden erről szól, de nemzeti öntudatuk része és ezt nekünk harcművészeti vezetőknek felemelő látni.”
– avat be minket Váradi György főtitkár a részletekbe.
Kína mint tudjuk nagy ország, de az utazás közben a magyar válogatott könnyen észrevette, hogy akár négy órányi repülőútra lévő városokban is hirdették az augusztus végi kung-fu világbajnokságot. A harcművészeti stílusirányzatokat néha nehéz követni. Azonban a Kung-Fu és Wushu esetében hosszabb ideje, egyre jobban tisztul a kép. Két évente rendeznek világbajnokságokat (idén rendezik a kung-fu és a Wushu világbajnokságot is). Az egyik a tradicionális kategóriák világbajnoksága amit kung-fu világbajnokságnak hívnak. Itt leginkább a harcművészeti része jelenik meg a kung-funak és Wushu-nak. Ilyet rendeztek most Emeshian városában is. A másik szakág a sport kung-fu, amit Wushu-nak hívnak, kicsit egyszerűbb követni, itt található a full contact küzdelem (Sanda) is, amit az olimpiai sportágak közé is akár fel lehetne venni. A Wushu kifejezetten küzdősport jellegű, de itt is vannak formagyakorlatok, csak nem annyira tradicionális a hangulata.
“Aurora és Viktória fantasztikus gyakorlatokat mutattak be. Legyező illetve Shaolin pusztakezes formagyakorlat kategóriában. Az ő aranyérmük azért is nagy dolog, mert Kínában, de más keleti országokban is, iskolarendszerben oktatják ezt a stílust. Egyszerűen ki kell mondani, emiatt óriási az előnyük. A VB-vel egyidőben rendezték a kínai bajnokságot is, amin tízezer ember indult el. Szóval van kit legyőzni, de nem búslakodunk, sőt! Büszkén mondhatom lett három második – és két harmadik helyünk is, ami azt jelenti, hogy eredményesen szerepeltünk. Külön öröm, hogy a válogatottunk létszáma top tízes volt, ami annak tükrében, hogy éppen most is szponzorokat keresek az utazásokhoz, szintén hatalmas eredmény.”
– folytatta Váradi György.
A legközelebbi VB, a sport Kung-Fu (Wushu) szakágban Texasban lesz. Kínai rendezés az Egyesült Államokban! Ugye mire nem képes egy harcművészeti stílus? Ilyenekre is. Persze legalább e néhány sor erejéig hagyjuk a politikát, de azért ez mégiscsak érdekes tény. Azonban az is érdekes kérdés kik indulnak majd hazai részről. Nos, a választ megkaptuk. Kevés az átfedés a két szakág válogatottja között úgyhogy új nevekkel és arcokkal fogunk megismerkedni a texasi vb-t követően. Addig is érdemes különböző felületeken megismerkedni a magyar válogatottal és azzal is, hogy milyen a kung-fu itthon. Bár ez nem a mi nemzeti identitásunk, de úgy tűnik jók vagyunk benne. Sok történész szerint nem véletlenül.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS