A magyar és a brüsszeli baloldal aknamunkájának köszönhetően a mai napig nem kapta meg Magyarország az uniós forrásokat, és egyre többen nem is titkolják közülük, hogy komoly “munkájuk” van ebben. A DK-sok például hazafias kötelességüknek érzik a Magyarország elleni áskálódást, elvtársuk, Daniel Freund pedig kerek-perec megmondta, hogy ha a migrációnak nem adunk utat, akkor nem kapjuk meg a pénzeket, de ugyanez a helyzet a háborús álláspontunkkal kapcsolatban is. Idő kellett azonban, hogy ezeket ki merjék mondani, hiszen a kampányban csak Márki-Zay Péter mert arról beszélni, hogy bizony, ha a NATO kéri, akkor küldenünk kell fegyvereket és katonákat Ukrajnának. Mindeközben Karácsony Gergely a sötétben tapogatózik, mivel ő úgy véli, hogy mi, magyarok állunk háborúban az oroszokkal.
Visszasírjuk még azokat az időket, amikor az Európai Unió egy gazdasági érdekközösség volt, ugyanis amióta a politika is ilyen erősen beférkőzött a színfalak mögé, a helyzet évről évre rosszabb. Jogállamisági köntösbe bújtatva kapjuk a legtöbb támadást, aminek most éppen az a retorziója, hogy ha nem értünk egyet a balliberális fősodorral, akkor nem kapjuk meg a nekünk járó pénzeket. Magyarország gazdasági tönkretétele pedig hozzájárulhat ahhoz, hogy kormányváltás legyen. Hiszen, az embereket befolyásolni és elégedetlenné tenni a pénztárcájukon keresztül a legegyszerűbb. Erről egyébként már Dobrev Klára is mesélt, ők ugyanis nem titkolják, hogy politikai tőkét kovácsolnak a helyzetből.
Ha valamit az Orbán-kormány rosszul csinál, akkor nekünk az a dolgunk, hogy elmondjuk, hogyan csinálnánk mi jól. Ha ez politikai tőke, akkor igen, azt kovácsolunk. Azt mutatjuk meg, hogy van alternatíva
– mondta Gyurcsányé az Indexnek, és hozzáfűzte azt is, hogy ha ők lennének kormányon, a pénzek már rég megérkeztek volna (hiszen azt csinálnák, amit kérnek tőlük, nem pedig azt, amit a magyar emberek feltétlenül szeretnének – a szerk.). Egy fél mondattal pedig azt is elárulta Dobrev, hogy jól tudja: a források visszatartása jelentős mértékben járul hozzá a dráguláshoz. Ez pedig elégedetlenséghez vezethet, amit könnyebb meglovagolniuk és kormányt dönteniük. Dobrev férje, Gyurcsány Ferenc ennél egyszerűbben fogalmazott a Spirit FM-nek, hiszen azt mondta:
Valójában az unió azt mondta, hogy akkor kaptok pénzt, ha fölszámoljátok a NER-t. Csak ez bele van öltöztetve egy ilyen jogi köntösbe.
Kineveltjük, Molnár Csaba DK-s EP-képviselő szintén elég nyilt volt, bár megoszlanak a vélemények, hogy mennyire hazafias viselkedés az országa boldogulásához hozzájáruló forrásokat fúrni.
A célunk egyértelmű: addig ne jöjjön pénz, amíg az nem a magyar emberekhez, önkormányzatokhoz, vállalkozásokhoz kerül. Nekem hazafias kötelezettségem, hogy megakadályozzam, hogy az uniós pénzek Magyarországra érkezvén négy-öt ember zsebének tűnjön el. Ez hazafias kötelezettségem, aminek mindenáron eleget fogok tenni
– mondta. Hasonló elvet képvisel a momentumos Cseh Katalin is, aki szintén a kormányt megkerülve szeretne hozzájutni az EU-s pénzekhez, és saját bevallása szerint azon dolgozik, hogy civil szervezetek és önkormányzatok kapjanak az összegből. Bár az Európai Bizottság kénye-kedve szerint módosítja a vállalásait a kormány, Cseh szerint
a Fidesz nem küzd azért, hogy az EU-s pénzek minél hamarabb megérkezzenek Magyarországra.
Habár a Párbeszéd sokáig óvatosan fogalmazott a háborúval kapcsolatban, nyilván feléjük is elvárás, hogy a központi kommunikációt szajkózzák. Éppen ezért Tordai Bence nem is olyan régen úgy fogalmazott:
ki kell állni a megtámadott mellett, segíteni kell őket, hogy megvédjék magukat.
Ez pedig nem jelent mást, mint hogy nekünk is fizetnünk kell, ha kell, katonát és fegyvert küldeni, de minimum vállalni a szomszédos országban zajló események nehézségeit. Párttársa, Karácsony Gergely viszont valahol lemaradhatott a központi üzenet átadásával kapcsolatban, hiszen ő abban a hitben van, hogy Magyarország áll háborúban az oroszokkal. Erről a minap beszélt az ATV-ben, ahol hirtelen felindulásból úgy fogalmazott:
háborúban állunk azzal az országgal, amelyik beszállítója volt ennek a metrókocsi-beszerzésnek.
Majd a műsorvezető helyesbítésére, miszerint nem mi állunk háborúban az oroszokkal, azt mondta:
én azt gondolom, hogy de.
Daniel Freund kerek-perec megmondta, mi a helyzet
Bár nemcsak a hazánkat rendszeresen támadó liberális politikus, Daniel Freund ad hangot annak, hogy nem tetszik neki a magyar kormány háborúellenes retorikája, hanem Guy Verhofstadt is úgy általában bírál bennünket emiatt, mégis Freund volt az, aki kimondta, hogy mire megy ki a játék. Bohár Dániel, a Megafon munkatársa azt kérdezte tőle, hogy a képviselő szerint valóban nem jár-e semmilyen EU-s támogatás Magyarországnak, ha nem enged be migránsokat. Freund azt válaszolta:
az a hozzáállás, hogy nincs migráció, senki sem jöhet be az országba, elég egyértelműen az EU-s források megvonásához vezet.
Orbán Viktor CPAC-es szófordulatára pedig, miszerint “no gender, no migration, no war”, azt írta a Twitteren, hogy “no money”. Ebből pedig teljesen egyértelmű, hogy mire számíthatunk. A CPAC egyébként akkora felháborodást okozott a liberális oldalon, hogy a volt cseh miniszterelnök, Andrej Babiš ellen vizsgálatot indítottak és felfüggesztették pártvezetői jogait az ALDE pártcsaládban, mert Orbán Viktorral állt egy színpadra. Rákositól pedig jól ismerjük a mondást, amit manapság Gyurcsány Ferenc is szokott idézni:
Aki nincs velünk, az ellenünk van.
Továbbá az sem lehet véletlen, hogy a kilenc uniós tagállamból álló csoport Németország vezetésével felhívást tett közzé az EU közös kül- és biztonságpolitikájáról szóló szavazás felülvizsgálatára, amiben azt szeretnék, hogy az egyhangú döntések helyett legyen csak elég a minősített többség bizonyos kérdésekben annak érdekében, hogy az EU egységes álláspontot képviseljen a háborút illetően. Ezzel szeretnék a hatékonyságot és a gyorsaságot elősegíteni, és azt sem titkolták, hogy a magyar vétó már többször “problémát okozott”.
Fotó: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS