Pesti Srácok

Az operatív törzs sajtótájékoztatója – Nincs szándék kijárási tilalom elrendelésére (PS-videó)

Több, mint 8 ezer hatósági házi karantén ellenőrzése történt meg eddig, valamint ellenőrzik a boltok bezárását – hangzott el az operatív törzs sajtótájékoztatóján. Hét esetben helyszíni bírság, kilenc esetben szabálysértési feljelentés történt. Az áruforgalom zavartalan, ezzel kapcsolatban nincs fennakadás, továbbá két új határátkelőhelyet nyitottak meg a tehergépjárművek számára.

Lakatos Tibor, az operatív törzs ügyeleti központjának vezetője bejelentette, hogy a mai napon hajnali hattól ismét ülésezett az operatív törzs, ahol áttekintették többek között a kórházi kapacitásokat. Elmondta: továbbra is érvényben vannak a korlátozó intézkedések, azonban nincs Magyarországon jelenleg kijárási tilalom, az ezzel kapcsolatos hírek nem igazak, nincsenek lezárva városok. Ismertette, hogy több, mint 8 ezer hatósági házi karantén ellenőrzése történt meg eddig, valamint ellenőrzik a boltok bezárását. Hét esetben helyszíni bírság, kilenc esetben szabálysértési feljelentés történt. Lakatos Tibor leszögezte, hogy az áruforgalom zavartalan, ezzel kapcsolatban nincs fennakadás, továbbá két új határátkelőhelyet nyitottak meg a tehergépjárművek számára.

Müller Cecília országos tisztifőorvos a sajtótájékoztatón kijelentette: emelkedett a fertőzöttek száma, már 73 fertőzött személyt tartanak nyilván. A betegek között van enyhe tünetet produkáló beteg is van, valamint hat súlyos beteg van a Dél-Pesti Centrumkórházban. A vizsgálatokat a WHO-definíció alapján végzik. Elmondása szerint jelenleg csoportos fertőzések fordulnak elő; már jó ideje nem csak importált esetek vannak, hanem a vírus terjed tovább kontaktusok során. Egy gyanús személynél már a mintavétel az otthonában megtörténik, nem viszik be a gyanús beteget a fertőzöttek közé. Ezentúl a hatósági házi karanténban betegek is fognak tartózkodni. A súlyos tüneteket produkáló betegeket az OMSZ a kijelölt kórházakba szállítja.

PestiSracok facebook image

– ismertette a tisztifőorvos. Müller Cecília újra arra kérte az idős és magas kockázatú állampolgárokat, hogy ne menjenek közösségbe.

Lakatos Tibor a Pestisrácok.hu kérdésére, miszerint portálunk információi szerint több kistelepülésen idegenek védőfelszereléssel, arcmaszkkal és gumikesztyűkkel házaltak időseknél – ilyen ügyből hányat tartanak nyilván? –, azt válaszolta, hogy sajnálatos módon megjelentek a csalók, akik megpróbálják kihasználni a kialakult járványhelyzetet; az általuk árult termékek nem jelentenek reális biztonságot. Konkrét számot, hogy hány ilyen eset volt, nem tud mondani, azonban az eljárások már több ilyen ügyben folynak.

A KÖZVETÍTÉST AZ ITT.OTT TV TÁMOGATJA. 51 MAGYAR TÉVÉCSATORNA, BÁRHOL A VILÁGON, KÖTÖTTSÉGEK NÉLKÜL! SMART TV-N ÉS MOBILON IS NÉZHETŐ!

Az élő közvetítések között a PestiSrácok.hu PS Mozi archív videóriportjai láthatóak! Ha leállna a közvetítés, kérjük frissítse az oldalt!

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!