A Do Rzeczy szerint hatalmas eredmény, hogy egy évtizeden belül megkétszereződött a házasságok száma Magyarországon. A lap véleménycikkében arra tért ki, hogy Magyarországon 2011-ben rekordalacsonyra, 1,23-ra esett a termékenységi ráta.
A budapesti kormány ezért évek óta nagyon költséges családbarát politikát folytat. Orbán Viktor miniszterelnök kabinetje büszke lehet arra, hogy a GDP mintegy 5 százalékát költi családok támogatására, ami csaknem kétszerese az OECD-átlagnak.
Az a célunk, hogy minden rendelkezésre álló eszközzel segítsünk, hogy a várva várt gyerekek megszülethessenek
– írta Novák Katalin jelenlegi köztársasági elnök. A budapesti kormány például módosította az adótörvényt, és arra ösztönözte a házaspárokat, hogy munka közben vállaljanak gyereket. A lengyel példához hasonlóan a 25 év alatti fiataloknak nem kell szja-t fizetniük. Hogy a magyar nőknek ne kelljen választaniuk a karrier és az anyaság között, az anyák hároméves korukig maradhatnak gyermekeik mellett, vagy korábban térhetnek vissza dolgozni anélkül, hogy elveszítenék a családi ellátásra való jogosultságukat. A családalapításra vágyó magyarok jelentős lakhatási támogatásra, családok lakáshitelére és a jelzáloghitel-tartozást csökkentő támogatásokra is számíthatnak; ezek összege a gyermekek számától függ. A budapesti hatóságok megértették, hogy nemcsak pénzről van szó. Ezért nemcsak gazdaságilag, hanem jogilag és kulturálisan is támogatják a hagyományos házasságokat. Az eredmény: egy évtizeden belül megkétszereződött a házasságok száma, és a válások száma 60 év legalacsonyabb szintjére csökkent. Bár a magyarság továbbra is fogy, de 2016 óta legalább csökkent a kihalás mértéke.
Forrás: Mandiner; Fotó: MTI/Balázs Attila
Facebook
Twitter
YouTube
RSS