
A lengyel gyermekvédelmi előírások és általában a lengyel jogrendszer ellen irányul az Európai Unió Bíróságának a kiskorúak külföldre való kiadatásáról szóló döntése – jelentette ki csütörtökön Michal Wójcik lengyel tárca nélküli miniszter.
Wójcik arra reagált parlamenti sajtóértekezletén, hogy a luxembourgi székhelyű törvényszék előzetes döntéshozatali eljárás keretében úgy találta csütörtökön: nincs összhangban az uniós joggal, ha a tagállami szervek “kellő indok nélkül” késleltetik az olyan hatályos bírósági döntések végrehajtását, amelyek kiskorúaknak külföldre való kiadatását rendelik el. Az előzetes döntéshozatali eljárást egy varsói bíróság kezdeményezte egy lengyel szülőktől Írországban született, majd az anya által Lengyelországba vitt két gyermek kiadatását érintő perrel kapcsolatban. Wójcik szerint azonban az EU bíróságának döntése általában a lengyelországi jogrendszert támadja.
Az ítélet azt rendeli el, hogy a lengyel bírák ne alkalmazzák a parlamentben jóváhagyott gyermekvédelmi előírásokat
– jelentette ki. Úgy értékelte: ez “a gyermekek és szüleik arculcsapása”. A lengyel polgári jog tavaly óta lehetővé teszi, hogy a főügyész a gyermekjogi, valamint az emberi jogi szószóló kezdeményezésére a hatóságok felfüggesszék a gyermekek külföldre való kiadatásáról szóló hatályos bírósági döntéseket, mégpedig az említett tisztségviselők indoklása nélkül is. Wójcik csütörtökön a lengyel közszolgálati rádió hírügynökségének (IAR) is nyilatkozott az ügyben.
A luxembourgi döntéssel azért is nehéz egyetérteni, mert Lengyelországban nem húzódnak el a kiskorúakat érintő bírósági eljárások, az ilyen ügyek 70 százalékát hat héten belül oldják meg. Az EU bíróságának döntése egy a lengyel törvényhozás elleni különféle támadások közül
– szögezte le. A gyermekeket érintő, határon átnyúló eljárások elhúzódása címén az Európai Bizottság január végén kötelezettségszegési eljárást indított Lengyelország ellen. A lengyel igazságügyi tárca február eleji állásfoglalása szerint viszont a szabályok gyakran “utolsó menedéket jelentenek a bántalmazott nőknek és gyermekeiknek”. Az utóbbi években a lengyelországi média egyebek között olyan esetekről számolt be, amelyekben külföldi állampolgárságú szülők menedéket kértek Lengyelországban, mert külföldi hatóságok el akarták venni tőlük gyermekeiket.
Forrás: MTI; Fotó: idcoalition.org
Döme
2023-02-17 at 16:03
Pankotai Lujza!
Az EU (elvben) még mindig csak gazdasági társulás.
Semmi közük a családokhoz, a nemzeti gyermekvédelemhez. ( és még sok mindenhez, amibe bele akarnak szólni)
Pankotai Lujza
2023-02-17 at 15:37
A baksis is kéne az EU-ból, de saját jogrendszer is kéne? Ugyan olyan naivak, mint Magyarország.
egon samu
2023-02-17 at 10:52
A luxemburgi “EU-bíróságot” le kell sz***i.
Foglakozzanak a luxemburgi és a brüsszeli EU-mafia büntetteivel, ne kontárkodjanak bele szuverén országok belügyeibe!
Írország valamikor egy katolikus konzervativ ország volt. Ma már csak egy embermegvetö, istentelen, globalista, genderista koszfészek.
Apró klón
2023-02-17 at 02:02
Az ukrán háború valójában a Keletnek jó és nekik is áll a zászló, akár tetszik, akár sem.
EU pedig azzal van elfoglalva, hogy az erkölcstelenséghez és a gyermekek megrongásához való “jog” erőltetésével szétverje a saját társadalmait. A Nyugat hatalmas bukása lesz ebből. A davosi sátánista nyugdíjas klub és szivárványos Antifa unokái nem véletlenül idegesek.
Az idő Eurázsiának dolgozik és ez nekünk jó, sőt életmentő.
Honfi
2023-02-16 at 20:02
A Nyugat fantáziátlan, kiégett és unalmas. Olyan, mint egy életúnt vén buzi.
Álmos de genere Athilae regis, de genere Turul
2023-02-16 at 19:48
Tudományos libsizmus
??????????????
Orientál
2023-02-16 at 19:46
Hogyha lengyeleknél van Alkotmánybíróság akkor vigyék elé és az döntsön ,amit semmilyen más eu-s Soros György féle balliberális zöld bíróság nem ítélhet felül.
Tudományos libsizmus
2023-02-16 at 19:28
Ugye emlékszünk az írre, aki halálra gázolt Magyarországon egy gyereket és Írország nem volt hajlandó Magyarországnak kiadni a fazont, miután a tetű angolosan távozott Írországba?
Írország a libsizmus eszeveszett pusztításainak egyik laboratóriumi esete. Az egykori kőkemény harcosokból egyetlen generáció alatt faragtak puhapöcs genderbuzikat.