Pesti Srácok

Liberális demokrata logika: Orbán "provokál" a gyermekvédelmi törvénnyel kapcsolatos népszavazással

null

Ismét leckéztet demokráciából a liberális elit, valahogy így érthette Orbán Viktor ma reggeli interjújában, amikor úgy fogalmazott, a "liberálisok a szabadság ellenségévé váltak". Egy európai diplomata szerint, aki a Le Figaronak nyilatkozott, a gyermekvédelmi törvény témájában kiírt népszavazással a magyar kormány újabb provokációjáról van szó, a döntésnek pedig az a kockázata, hogy tovább fogja késleltetni az Európai Bizottság döntését a magyar helyreállítási tervről. A magyar emberek véleményének kikérése a magyar törvényekről tehát provokáció az EU ellen. Látványos gondolatmenet a nyugati demokrácia felfogásról.

A Le Figaro cikke arról ír, hogy az elmúlt időszakban vita alakult ki a gyermekvédelmi törvény kérdésében a magyar kormány és Brüsszel között. Bár a bizottság még nem reagált a a népszavazással kapcsolatos bejelentésre, de egy európai diplomata már megszakértette a helyzetet és látványos példáját adta, mit is gondolnak a brüsszeliták a demokráciáról. A tisztviselő szerint "újabb provokáció" a magyar kormány részéről a népszavazás, a testület magyarországi jogállamiságról szóló jelentésének nyilvánosságra hozatalának másnapján.

Forrás: Le Figaro, Fotó: MTI/EPA/Stephanie Lecocq

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.