Pesti Srácok

Ángyán József kiugrasztaná a nyulat a bokorból

Ángyán József kiugrasztaná a nyulat a bokorból

Ángyán József is támogatja, hogy álljon fel a trafikmutyit felgöngyölítő parlamenti vizsgálóbizottság, a fideszes képviselő szignálta az LMP aláírásgyűjtő-ívét, amely ezt szorgalmazza – értesült a PestiSrácok.hu. Úgy tudjuk, egyelőre még a Fidesz frakció sem tudja, hogy Ángyán József ismét szembe ment a párttal, és górcső alá venné a trafikpályázatokat. Hetvennyolc honatya aláírása szükséges a vizsgálóbizottság életre hívásához, de a kétharmados erő még így is leszavazhatja az Országgyűlésben az átvilágítást. A PestiSrácok.hu azt is megtudta, hogy az LMP feljelentést tesz a trafikpályázatok ügyében.

EGRESSY KÁROLY – PestiSrácok.hu

Ángyán József is aláírta a parlamenti folyosón az LMP azon kezdeményezését, hogy mielőbb álljon fel egy parlamenti vizsgálóbizottság, amely a trafikpályázatokat veszi górcső alá – értesült a PestiSrácok.hu. Az aláírásokat Ertsey Katalin, független képviselő, az LMP képviselői csoportjának tagja gyűjti. A képviselő vasárnap jelentette be, hogy a „trafikkoncessziók kiosztásának magánérdek-hátterét vizsgáló bizottság” néven parlamenti testület felállítását kezdeményezi. Ángyán József támogatja a kezdeményezést, aláírásával szignálta a trafikpályázatok átvilágítását. Ertsey Katalin kérdésünkre megerősítette információinkat. Úgy tudjuk, egyelőre még a Fidesz frakció sem tudja, hogy Ángyán József ismét szembe ment a párttal, és górcső alá venné a trafikpályázatokat.

Ángyán József a földügyek után a trafikpályázatokat is górcső alá venné. Fotó: hvg.hu
PestiSracok facebook image

Mint ahogy ismert, nem ez az első eset, hogy Ángyán József nem ért egyet fideszes képviselőtársaival, és a kormánypárt elképzeléseivel, döntéseivel. Ángyán januárban nem szavazta meg az alkotmánymódosítást, amely sarkalatossá, azaz kétharmadossá tette a termőföld forgalmazásának korlátait meghatározó földtörvényt. Akkor Ángyán pártból való kizárása is felvetődött, végül rekordmértékű, 250 ezer forintos pénzbírsággal büntette a Fidesz a kiszavazásért. Negyvenhét gazda azonban nyílt levélben állt ki Ángyán József mellett, s összedobták a büntetését és kifizették.

Kérdés, hogy most mennyire veri ki a biztosítékot a Fideszen belül, hogy Ángyán József ismét külön úton jár.Ertsey Katalin óriási erőnek tartja, hogy Ángyán is kiállt a vizsgálóbizottság mellett.„Ángyán József hétfőn délután írta alá az aláírásgyűjtő-ívet, amelyen eddig mintegy tizenöt támogató szignó szerepel. Jelenleg a szocialista frakciónál van az ív, az MSZP frakció most lamentál azon, hogy aláírja-e a kezdeményezésemet” – mondta a PestiSrácok.hu-nak Ertsey Katalin. Összesen hetvennyolc honatya aláírása szükséges a vizsgálóbizottság életre hívásához, de a kétharmados erő még így is leszavazhatja az Országgyűlésben az átvilágítást.„A cél az, hogy összejöjjön a szükséges létszám. A vizsgálóbizottság életre hívásának az esélye nagyon alacsony, de mindent megpróbálunk. Szerintem a Fidesznek is az lenne az érdeke, hogy egy testület világítsa át a pályázatokat, mert így tisztázhatnák magukat a vádak alól. Egy biztos: ha a Fidesz sáros az ügyben, akkor nem írják alá a kezdeményezést, ha azonban tiszta a lelkiismeretük, akkor mire várnak? Kiugrasztjuk a nyulat a bokorból” – szögezte le Ertsey Katalin. Hozzátette, a DK frakció nyomatékosította, csak abban az esetben látják el kézjegyükkel az ívet, ha azon egyetlen jobbikos aláírás sem szerepel.

trafik4

„Mindemellett feljelentést teszünk a trafikmutyi ügyében. Keresetet nyújtunk be a Fővárosi Törvényszékhez, hogy bírói úton kényszerítse ki a trafikpályázatok nyilvánosságát. Még április 30-án kértük a Nemzeti Dohánykereskedelmi Nonprofit Zrt.-t, hogy tegyék számunkra megismerhetővé a kiskereskedelmi dohánykoncesszióra beérkezett pályázatok teljes dokumentációját, illetve az egyes pályázatok pontszámait, de Gyulay Zsolt, a Zrt. vezérigazgatója megtagadta a pályázatok kiadását. Bepereljük a szervet, mert nem adták ki az adatokat – jelentette ki Ertsey Katalin. Úgy tudjuk, a Fidesz vezetése arra vár, hogy a közvélemény-kutatások alapján kiderüljön, valóban volt-e hatása a párt népszerűségére a trafikügynek.

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!