Pesti Srácok

A "gyüttment" jászoknak be kell fogadniuk a migránsokat - követeli a bukott DK-s polgármester

A "gyüttment" jászoknak be kell fogadniuk a migránsokat - követeli a bukott DK-s polgármester

Jóvá kell hagyni az uniós migránskvótát és az érkező menekültek egy részét Jászberénynek kell befogadnia - erről nyújtott be határozati javaslatot a város önkormányzatának a bukott polgármester, Gedei József. A volt MSZP-s országgyűlési képviselő, ma DK-s politikus azzal érvel: a jászok maguk is "gyüttment" migránsok, ezért fokozott megértést kell tanúsítaniuk a mai menekültek felé. A helyi Fidesz visszautasította a kezdeményezést.

Jászberény demográfiai krízishelyzettel küzd, ezért szüksége lenne további betelepülőkre, akik elfogadják alapértékeinket, jogszabályainkat, és képesek alkotó módon hozzájárulni városunk fejlődéséhez – a meglepő fejtegetés Jászberény 2006-2010 közötti volt polgármesterétől, korábbi MSZP-s országgyűlési képviselőjétől, Gedei Józseftől származik.

A Demokratikus Koalíció színeiben a városi képviselőtestületben helyet foglaló politikus február 10-én nyújtotta be módosító indítványát. Gedei hosszú történelmi fejtegetésben indokolja, miért szeretne afgánokat, szíreket látni a Zagyva partján. Szerinte a jászok maguk is menekültek, igaz, „a XIII. századi bevándorlást követően is érkeztek Jászberénybe, a biztonság hiánya, a kilátástalanság elől menekülők. Őket a népnyelv máig gyüttmentnek hívja” – írja a meglehetősen kényes kérdésről a politikus, és hozzáteszi, a bevándorlók egy részének magyarországi befogadása és integrálása, történelmi, gazdasági, politikai, emberiességi okokból kikerülhetetlen. Gedei József aktuális kérdést is belefogalmazott módosító indítványába, azt szerette volna, ha „Jászberény Városi Önkormányzat Képviselő-testülete támogatja a tagállamok által közösen elfogadott európai megoldásokat.Ha a kvóta elfogadást nyer, azt is.” Gedei nem először veti fel a témát. Már egy tavaly decemberi Facebook-posztban is igyekezett bűntudatot és megértést keltetni a jászokban a migránsok iránt, a furcsa érvelés itt olvasható.

Gedei módosító indítványa nagy felháborodást váltott ki Jászberényben. A térség országgyűlési képviselője,Pócs János (Fidesz) interpellált is az ügyben, arra volt kíváncsi, a migránsok veszélyt jelentenek-e hazánk számára? Kontrát Károly belügyminisztériumi államtitkár válaszában megállapította: a párizsi támadások, majd az azt követő események igazolták, hogy az illegális migránsok között megjelennek és folyamatosan szervező, bujtogató tevékenységet végeznek a radikális iszlám tanok követői.

PestiSracok facebook image

A vezető fotón Gedei József látható/Facebook

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.

Magyarics Tamás a Polbeatben: Trump kicsit igazított a külkereskedelmi mérlegen, ettől még nem dől össze a világgazdaság

‎Polbeat április 7.
"Donald Trump kiindulópontja az, hogy az Egyesült Államoknak óriási kereskedelmi deficitje halmozódott föl Európával, Kínával, Japánnal és más országokkal, azaz a fő piacokkal szemben, s szeretné ezt lefaragni. Kinyilvánította, hogy túl sokan élősködtek az Egyesült Államokon, és ez tovább nem tűrheti el" - mondta a PestiSrácok Polbeat című műsorában Magyarics Tamás, az ELTE emeritus professzora, a Közszolgálati Egyetem Amerika Kutatóintézetének senior főmunkatársa arra a kérdésre, hogy a büntetővámok kivetése után valóban bekövetkezik-e az armageddon a világpiacon, miként azt a teljes balliberális sajtó vizionálja. A professzor szerint esélyesebb, hogy ezt az amerikai nézőpontból logikus kiigazítást lenyeli, beárazza majd a világpiac.

Magyar Péterben ott van mindaz a patológia, ami a nárcizmust megtestesíti - Hal Melinda a Polbeatben

‎Polbeat január 20.
Van egy olyan személyiségfogalom, hogy "nárcisztikus személyiségzavar". Nem Magyar Péter az egyetlen, aki ilyen jegyekkel érkezett a közéletbe, de nála ott van mindaz a patológia, ami ezt a problémát megtestesíti. A nárcizmusnak a Magyar-féle megnyilvánulása káros magára a társadalomra is. Hiszen amikor valaki elfogadja, hogy őt egyesek messiásnak tartják, az megalázása a hitnek, a kultúrának, a nemzetünknek és a történelmünknek - mondta a PestiSrácok.hu Polbeat című videóműsorában Hal Melinda klinikai szakpszichológus és közgazdász. Megjelent a nézők sorában a Lakatos-botrányt (Ábrahám Róbert közreműködésével) kirobbantó nevelőtanár is, aki arra várt választ, hogy egy ilyen brutális ügyben miért nem zár össze a szakma mellette?