Pesti Srácok

Nem tágítanak, hatalmat buktatnának - Kormánybérencnek nevezte a tárgyalásban hívő pedagógus kollégáit Mendrey

null

A kormány emberei ülnek a Köznevelései Kerekasztal körül, ezért nem vesznek részt a közoktatás kérdéseire megoldást kereső fórumon – jelentette ki Mendrey László a PestiSrácok.hu azon kérdésére, miért nem hajlandók a köznevelési kerekasztal mellett tárgyalni a kabinettel és szaktárcával. A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének elnöke elárulta, ha nem járnak sikerrel a pénteki és a jövő szerdai sztrájkjukkal, akkor újabb nyomásgyakorló akciók várhatók. "Ha pedig mindez belecsúszik az idei érettségi időszakba, az nem a mi felelősségünk" - hárított Mendrey. Ma kiderült, pénteken tüntetéscunamit szerveznek az örök elégedetlenkedők, miután Mendreyék mellett a minap mindössze néhány órára visszavonult Sándor Mária fekete ruhás nővér, vagy a Szülői összefogás gyermekeink jövőjéért elnevezésű Facebook-csoport is demonstrálni fog a kormány ellen.

A kormány a saját embereit, barátait ültette a Köznevelési Kerekasztal köré, így értelmetlennek látja az azon való részvételt – fejtette ki Mendery László a PestiSrácok.hu kérdésére, hogy mégis miért nem hajlandók tárgyalni a kormánnyal a magyar oktatás ügyéről a Köznevelési Kerekasztalnál. A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének elnöke portálunknak kifejtette, azt nem vitatja, hogy a döntések ott születnek, de az nem mindegy hogy azokat a döntéseket kik hozzák meg. Úgy véli: a kerekasztal résztvevői nem a közoktatás valódi szereplői, ellenben mindegyike függ a minisztertől. Aszakma igazi érintettjei álláspontja szerint az az 50 szakmai szervezet, amely a Civil Közoktatási Platform mögé sorakozott föl. Ők viszont nem kérnek egy olyan egyeztetésből, amelyen kisebbségbe kerülnek a véleményükkel, és 10:1 arányban leszavazzák a javaslataikat.

Az érdekvédő kijelentette azt is, nem kérnek annak a kormánynak a pökhendi stílusából, amelyik pánikszerűen megijed a vasárnapi boltzárral kapcsolatos népszavazástól. Mendrey László úgy fogalmazott: minden okuk megvan arra, hogy a legkeményebb kényszerítő eszközt vessék be annak érdekében, hogy a kormány "észhez térjen".

PestiSracok facebook image

Mendrey a közeledő érettségik kapcsán úgy fogalmazott, ha addig nem történik érdemi változás, újabb nyomásgyakorló eszközöket vetnek be. Ha pedig mindez veszélyebe sodorja az érettségi időszakot, az nem a szakszervezetek felelőssége lesz.

Demonstráció demonstráció hátán

Ma kiderült az is, hogy tüntetéscunami lesz április 15-én. A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete két órás figyelmeztető sztrájkot szervez most péntekre, de Sándor Mária is készül. A fekete ruhás nővérként elhíresült ápolónő és egyben "Az Emmi mostohagyermekei akciószövetség" alapítója "fekete ruhás pénteket" hirdetett a fehér, korrupciómentes egészségügyért. Azt szeretné elérni, hogy felhívja a magyar társadalom figyelmét arra, hogy nincs tisztességes betegellátás Magyarországon. Sándor Mária azt kérte az egészségügyi dolgozóktól és minden velük illetve a tanárok ügyével szimpatizálótól, öltözzenek feketébe, tűzzenek ki fekete szalagot, így fejezve ki szolidaritásukat. Mivel azonban ezt tudomása szerint több kórházban nem engedélyezik, arra szólította fel a civileket, hogy ők álljanak ki a kórházak elé fekete ruhában az akciótól eltiltott dolgozók helyett az oktatási sztrájk idején, reggel nyolc és tíz óra között. Krasznai Gábor, a Szülői összefogás gyermekeink jövőjéért elnevezésű Facebook-csoport szóvivője azt mondta: céljuk, hogy minél több település fekete színbe "öltözzön" pénteken, ezért szalagokat, molinókat helyeznek ki utcai oszlopokra. Szimpatizánsaiknak azt üzente: nem kell félniük, mert igazuk van.

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.