Pesti Srácok

A baloldali pártok 2006 romantikájával hirdetik az október 23-i tüntetésüket

A baloldali pártok 2006 romantikájával hirdetik az október 23-i tüntetésüket

Ahogy ilyenkor szokás, a Magyar Szocialista Párt és a belőle kiszakadt mikropártok közös tüntetést szerveznek október 23-án. Ezzel nincs is semmi probléma, de azzal már inkább, hogy a baloldali pártok azzal az Ötvenhatosok terére kihelyezett és méltán elfeledett “Vaskefével” reklámozzák a megmozdulást, amelyet éppen abban az évben avattak fel, amikor a kormányzat és a rendőri vezetés lelkes támogatásával több ezer embert bántalmaztak és vettek jogtalanul őrizetbe a rendőrök, amikor szétverték a békés tüntetőket. A "Vaskefés" hirdetésbe az MSZP, a DK, a Párbeszéd Magyarországért, a Bokros-féle MoMa, Az új Magyar köztársaság és a Szolidaritás is beleállt.

A nosztalgikus tüntetést a “közös megemlékezés” kifejezéssel illették, amely szerintük a “változás része”, de inkább arról szól, hogy összegyűjtötték az összes közéleti személyiséget, aki hajlandó egy ötvenhatos megemlékezésen, a 2006-os rendőrterror 10 éves évfordulóján Gyurcsány mellett a színpadra állni és bizonyítani, lehetséges az összefogás, valamint van számottevő ellenzéki erő a Jobbikon és a mindig külön utas LMP-én kívül.

– írják a tüntetés szervezői a Facebookon.

PestiSracok facebook image
Értük sem viszi el senki a balhét, csakúgy mint a mások sok száz, ártatlanul megsebesített áldozatnak. (A Hír Tv felvétele, 2006. október 23.)
Miközben a rendőrök szétverik a tüntetőket, Gyurcsány a vaskefénél teátrálisan térdre borul. (A Hír Tv felvétele, 2006. október 23.)
gyurcsany-vaskefe

Hogy a Mossuk le a gyalázatot! cím mire utalhat, azt nehéz megállapítani, hisz a rehabilitációt még mindig nem előzte meg a büntetés és a bocsánatkérés. A Mosakodjunk meg! találóbb elnevezés volna a rendezvényre...

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!