Pesti Srácok

Irritálja a régi vágású LMP-seket a Soros-istállóból ejtőernyőző Ungár Péter

Irritálja a régi vágású LMP-seket a Soros-istállóból ejtőernyőző Ungár Péter

A Majtényi László államfőjelölése körüli LMP-n belüli civakodás és hisztéria is jól jelzi, hogy milyen brutális feszültségek alakultak ki a Schiffer András alapító-társelnök tavalyi távozása óta önmagát kereső pártban. A PestiSrácok.hu a mérsékeltebb szárny több tagjával is beszélt, akik különösen irritálónak tartják az elnökségbe tavaly ősszel beválasztott Ungár Péter tevékenységét. Bár Schmidt Mária fiát kezdetben többen a Fidesz előretolt embereként igyekeztek láttatni, a feminista-homoszexuális fővárosi szubkultúrában is ismert Ungár inkább a militánsan liberális irányzatot képviseli, nem mellékesen, Soros György több projektjében is részt vett.

Forrásaink felhívták a figyelmünket Ungár Péter több - szerintük nehezen vállalható - állásfoglalására, például arra, hogy rendszeresen publikál a radikálisan feminista Reflektor című blogban, mégpedig a feministák szószólójaként. Ebben a cikkben például a kölni tömeges zaklatás és nemi erőszak apropóján - Heller Ágnes pártjára állva - azt írja, hogy nem szabad, hogy a radikális iszlám elnyomja az európai feminizmust. Egy másik posztban pedig a férfiasság és a feminizmus egészséges kapcsolatát boncolgatja. Azt állítják, Ungár közeli barátja a Bajusz Orsolya nevű radikális feminista akcióművész, aki nemrég a Trapéz nevű budapesti klubban keveredett vicces csetepatéba egy transzszexuális tüntetővel. A középutas LMP-sek szerint Ungár az édesapjától örökölt ingaltanbefektetésekből (BIF Zrt.) szerzett jövedelmét "olyan értelemes dolgokra költi", mint az említett feminista klub és a Refkektor blog támogatása. Ungár Péter egyébként feltűnően sokat szerepel a Simicska-médiában, a Magyar Nemzetben megjelent interjúban édesanyjával folytatott vitáiról és nézeteltéréseiről is mesél, de az MSZP-nek küldött politikai hadüzenete is a Hír TV-n kapta a legnagyobb teret.

Ungár nem mellesleg a Soros-istálló képviselője, az Edinburghi Egyetem után a budapesti CEU-n kötött ki, majd lett az amerikai spekuláns főleg kisebbségi és homoszexuális témákkal foglalkozó nemzetközi csapatának, a Courage Campaign-nak a tagja, de önéletrajza szerint részt vett az Open Society Foundation (OSI) Progress Now nevű nyomulásában is. Ezt ismerve nem okozhat meglepetést, hogy Ungár több írásában ruszofób nézeteket hangoztat.

Vezető kép: Origo.hu

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Az ellenzék kedvenc egyháza éveken át lophatta meg saját, szerencsétlen sorsú munkavállalóit – Megszólalt a PS-nek egy károsult

Exkluzív 2022 szeptember 13.
Kilátástalan helyzetbe került – méghozzá abszolút önhibáján kívül – egy fővárosi asszony, aki közel kilenc éven át dolgozott Iványi Gábor egyházának egyik intézményénél. A Dankó utcai hajléktalanszállón takarított; a sors fintora, hogy most ő maga is az utcára kerülhet. Miután súlyos egészségkárosodást szenvedett, leszázalékolták és orvosi javaslatra nem érintkezhet vegyszerekkel, így addigi munkáját sem folytathatta. Munkáltatója, a Magyarországi Evangéliumi Testvérközösség Fűtött Utca nevű intézménye öt hónapja közös megegyezéssel megszüntette a munkaviszonyát. Utána jött az igazi feketeleves: amikor a rokkantsági ellátás hivatalos ügyeit intézte volna, kiderült, hogy hosszú éveken át becsaphatták: a nő ugyanis úgy tudta, hogy be van jelentve, hivatalosan foglalkoztatják, ennek megfelelően kapta meg a kilépő papírját is. Ezzel szemben, bár az elmúlt közel kilenc évben folyamatosan dolgozott, az utóbbi öt évben mindössze 59 napra volt bejelentve. Az asszonynak felbecsülhetetlen károkat okoztak: jelenleg nem jogosult a megváltozott munkaképességűek ellátására, nincs egészségbiztosítása, és bár 60 éves, az öregségi nyugdíjhoz a 40 év kötelező letöltött szolgálati időből évei fognak hiányozni, úgy, hogy egyébként az utóbbi közel egy évtizedben végig ugyanott dolgozott. Ráadásul nem is akárhol: egy olyan szociális feladatokat ellátó egyháznál, amelynek vezetői az elesettek támogatását választották valaha életfeladatuknak.