Pesti Srácok

Húsvétkor újra az Uránia díszteremében látható a Szétszakadt Magyarország!

Használják ki a lehetőséget, hogy egy alkalommal ismét az Uránia Nemzeti Filmszínház dísztermében, nagyvásznon lesz látható a Szétszakadt Magyarország című dokumentumfilm, amely megrázó kordokumentumok és unikális felvételek, visszaemlékezések alapján mutatja be, hogyan írta meg az állampárt a rendszerváltozás kottáját és hogyan vertek tudatosan éket a formálódó ellenzéki egységbe. Nagyszombaton, 2017. április 15-én, 17.00 órakor lesz látható Huth Gergely dokumentumfilmje, amelyre IDE kattintva lehet helyet foglalni az Uránia oldalán!

OKNYOMOZÁS A KÖZELMÚLT TÖRTÉNELMÉBEN A HAMVAS INTÉZET KUTATÁSAI ALAPJÁN

A dokumentumfilm megszólalói: Alexa Károly irodalomtörténész, Bálint László kutató, volt kémelhárító, Deutsch Tamás politikus, Fodor Gábor politikus, Jakab Lajos egykori szamizdatos, Horváth Attila (a felvétel óta alkotmánybíróvá választott) jogtörténész, Kukorelly Endre költő, Pesty László filmrendező, Szokolay Zoltán költő.

PestiSracok facebook image

Rendezte: Huth Gergely, forgatókönyv: Mező Gábor, dramaturg: Kerekes András, producer: Skrabski Fruzsina, vezető operatőr: Barta Zoltán, gyártásvezető: Zsalakó Réka, zene: Sándor Csaba, narrátor: Mécs Károly. A dokumentumfilmet Pásztor Tamás animációi, számos eredeti dokumentum, fotó és filmrészlet és egy eddig ismeretlen, kordokumentum értékű házi videó teszi különlegessé, alapját pedig Hankiss Ágnes és munkatársai a Hamvas Intézetnél folytatott múltfeltárása adja.

A díszbemutató utáni pódiumvitát ITT nézhetik meg, míg részletes, az alkotóktól független kritikát ITT és ITT olvashat róla.

Vezető kép: Részlet a film plakátjából

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!