Pesti Srácok

„Az ő sírjára is rá fogok szarni” – így gyalázzák a ballib lapok olvasói az elhunyt Rubovszky Györgyöt

„Az ő sírjára is rá fogok szarni” – így gyalázzák a ballib lapok olvasói az elhunyt Rubovszky Györgyöt

„Egy parazitával kevesebb, de sajnos a lánya még tovább rontja a levegőt”, „Nem az a baj, hogy meghalt, hanem az, hogy csak most”, „Remélem, iszonyú gyorsan követi oda Semjén tata is”, „Az ő sírjára is rá fogok szarni” – ilyen és ehhez hasonló hozzászólásokkal fogadták Rubovszky György KDNP-s országgyűlési képviselő szerda esti halálhírét a balliberális lapok olvasói. A ballib kommentelők többsége még holtában is embertelen kifejezésekkel gyalázta, szidalmazta a 73 éves korában elhunyt kormánypárti politikust. Látlelet arról, kikkel élünk egy hazában...

Nehéz szavakat, jelzőket találni azokra a hozzászólásokra, amelyek szerda estétől elárasztották a balliberális internetes oldalak kommentfalait, Facebook-oldalait. De talán nem is kellenek ide szavak, jelzők. A hozzászólások önmagukért beszélnek. Ami különösen megdöbbentő, hogy a Rubovszky György halálán lelkendező, az elhunytat válogatott gyalázkodással illetők elsöprő többségben voltak, és csak nagyon kevés, magát balliberálisnak mondó hozzászóló háborodott föl a többiek embertelenségén, határolódott el viselkedésüktől.

Négy balliberális portálon (Index, 444, HVG.hu, 24.hu) néztünk körül, és többek között az alábbi elborzasztó hozzászólásokra bukkantunk. (E sorok írásakor még valamennyi fönt volt az interneten, egyiket sem törölték a moderátorok.)

Index

PestiSracok facebook image

444

(Frissítés, 13:37: A kommentek között ugyan föltűnt Czinkóczi Sándor „Brühühü”-s bejegyzése, de azt a 444 újságírója nem Rubovszky György halálhírére írta, hanem hónapokkal korábban egy teljesen más téma kapcsán. Egy hozzászóló azonban a korábbi cikkből kiemelte, és megtévesztő módon bemásolta a Rubovszky-cikk kommentjei közé, amivel azt a hamis látszatot keltette, mintha az újságíró a politikus halálán gúnyolódna. A tévedésért a kolléga elnézését kérjük!)

HVG.hu

24.hu

Mi a tanulság mindebből?

Sokatmondó, hogy még a Kuruc.infón is visszafogottabb gyűlölködés övezte a kommentekben Rubovszky György halálhírét, mint ezen a négy balliberális portálon. Talán nem lenne igazságos, ha mindazért a mérhetetlen gonoszságért és embertelenségért, amelyet a ballib olvasótábor magából áraszt, az érintett portálokat tennénk felelőssé. Nem tudjuk, miért nem törölték a föntebbi hozzászólásokat oldalaikról – csak reménykedhetünk, hogy technikai okokból, figyelmetlenségből, vagy csupán a munkatársak leterheltsége okán nem jut idő moderálni a halottgyalázó megnyilvánulásokat. Akárhogyan is, azért csendesen megkérdeznénk: biztosan mértéktartó, kiegyensúlyozott, „független-objektív” tájékoztatást folytatnak azok a portálok, amelyeknek olvasói már a Kuruc.info kommentelőit is kenterbe verik gyilkos indulatok, gyűlölet terén?

Vezető kép: KDNP.hu/Váli Miklós

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!