Pesti Srácok

Az összefogásba belefér a náci - Magyar György szerint ma a választás nem elvi kérdés

Nem számít, hogy valaki kicsit náci, vagy nagyon, az összefogás egy technikai és nem elvi kérdés, a cél szentesíti az eszközt – nagyjából így foglalhatóak össze Magyar György kijelentései, aki Orbán Viktor kihívójaként beszélt az EchoTV-ben. A magát civil indulóként aposztrofáló, Havas Henrik műsoraiban rendszeresen megforduló ügyvéd szerint a Jobbikban is megkezdődött egyfajta elmozdulás, Vona Gábor már nem egyenruhában jár a Parlamentbe, és arról beszél, el kell mosni a jobb-, és a baloldal határait.

Mélyebb betekintést nyerhettek Magyar György ügyvéd, állítólagos civil miniszterelnök-jelölt politikai hozzáállásába mindazok, akik végighallgatták az ellenzéki összefogásról vallott nézeteit az EchoTV-ben. Magyar ugyanis a Jobbikkal való összefogás mellett érvelve arról beszélt, olyan helyzet állt elő, amikor nem fontos, hogy egy párt kicsit náci, vagy nagyon náci.

Az ügyvéd az EchoTV műsorában kifejtette, azokat kívánja képviselni, akik abban érdekeltek, hogy a jelenlegi kormány ne folytathassa az ország irányírását. Ehhez véleménye szerint azt a filmcímet kell követni”, hogy „csak egy maradhat, azaz az ellenzéki politikai erőknek ideológiától függetlenül egy jelöltet kell indítaniuk és azt közösen támogatniuk. Hozzátette, az ellenzéki megkeresésekre, amelyekben fölmerült, hogy ő lehetne a miniszterelnök-jelölt, midig úgy reagált, csak egy jelölt indításának van értelme, annak nincs, hogy „mindenki megmutassa, hogy ő is létezik”.

Az interjúban felidézték, Magyar György az ATV-ben Havas Henrik és társai körében még azt hangoztatta 2014-ben, hogy a Jobbikot ki kell rekeszteni a Parlamentből államellenes cselekedetek, és vállalhatatlan képviselőik miatt. Magyar György erre úgy reagált, ma más a politika, más a közélet, és más az időszak. Ma olyan helyzet alakult ki, amikor feltétlen együtt kell működni, mert a választójogi törvény és az egyfordulós választás ezt kényszeríti az ellenzéki pártokra. Ha az ellenzék győzni akar,

PestiSracok facebook image

- hangsúlyozta annak érdekében, hogy Magyarországon visszaálljon a jogállam, és végre ki lehessen írni egy tisztességes választást. Megerősítette, véleménye szerint az összefogás tekintetében „irreleváns” az adott párt ideológiája.

A magát civilként aposztrofáló ügyvéd arról is beszélt, úgy látja, a Jobbik esetén most megfigyelhető egyfajta "elmozdulás”. A jobbik szerinte igyekszik változni, és levetkőzni korábbi, vállalhatatlan nyilatkozatait. Hozzátette, már Vona Gábor, a Jobbik elnöke sem abban az egyenruhában jár, amelyben korábban beült a Parlamentbe. Kezd "kedvesebb lenni a társadalomhoz”, el akarja felejteni a jobb- és baloldal kategóriáit, azt keresi, ami összeköt, és nem ami elválaszt.

Magyar György szerint az összefogás ma nem elvi kérdés, az átalakító folyamatban,amelyben részt kíván venni, nem az ideológia és az elmélet számít, hanem a szükségesség és a technikai együttműködés. Hangsúlyozta, miniszterelnök-jelöltkén minden párt támogatását elfogadná, mert az a cél, hogy a jelenlegi hatalom megbukjon. Az esetleges győzelmük esetén nem maradnának a Parlamentben, hanem elérnék, hogy új választásokat írjanak ki, és úgy nyerjen a legjobb párt.

Forrás/videó: EchoTV; fotó: atv.hu

Ajánljuk még

Háromgyermekes postáskisasszonnyal, a pártklub kalandos múltú sztárjával bukott le Jakab Péter

Exkluzív 2021 november 24.
Háromgyermekes édesanya Molnár Enikő, Jakab Péter kabinetfőnöke, akivel lebukott a Jobbik elnöke – tudta meg a PestiSrácok.hu. Hétfőn a Bors hozott hozott nyilvánosságra egy videofelvételt, amelyen az látható, hogy Jakab egy budapesti lakásnál várja a nőt, majd széttárt karokkal rohan elé, másnap reggel pedig nagy körültekintéssel, együtt is távoztak a lakásból. Az azóta megjelent cikkek szerint Jakab autója többször is ennél a lakásnál parkolt és olyan fotó is nyilvánosságra került, amelyen a Jobbik elnöke egy bőrönddel érkezik a lakáshoz. Kedden pedig arról írt a Bors, hogy bár Molnár Enikő letagadta, hogy Jakab ezúttal is nála töltötte az éjszakát, később úgy menekítették ki a politikust a lakásból. Jakab Péter persze tagad és perrel fenyeget mindenkit, azt próbálja elhitetni, hogy csak munkakapcsolat fűzi a kabinetfőnökéhez, és egész éjszakákon át csak dolgoznak.