Pesti Srácok

„Ne tűrjünk tovább! Ne mindig bennünket, keresztényeket szorítsanak vissza!”

„Ne tűrjünk tovább! Ne mindig bennünket, keresztényeket szorítsanak vissza!”

„Ez egy demonstráció a részünkről, hogy ne tűrjünk tovább! Ne az legyen, hogy mindig bennünket, keresztényeket szorítsanak vissza” – nyilatkozta a PestiSrácok.hu-nak Czuczor Gergely, aki annak a budaörsi bencés iskolának az igazgatója, amely befogadná a franciaországi Ploërmel II. János Pál pápa-szobrának elbontásra ítélt keresztjét. Az igazgató elmondta: az általuk küldött hivatalos levél ott van a ploërmeli polgármesternél, ám egyelőre nem kaptak tőle választ. Emlékezetes, nagy vihart kavart, hogy a pápaszobor keresztjét a francia hatóságok döntése nyomán el kell távolítani.

Ahogy azt korábban a PestiSrácok.hu is megírta: a francia Államtanács október 25-i határozatában úgy döntött, hogy a bretagne-i kisváros, Ploërmel főterén álló II. János Pál pápa-szoborról el kell távolítani a keresztet, mert az

Az ügy hatalmas felháborodást keltett, és pár nap alatt széleskörű összefogás indult a keresztért. A többi között egy magyarországi iskola, a Szent Benedek Általános Iskola, Középiskola, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium is bejelentkezett az alkotásért.

PestiSracok facebook image

– mondta portálunknak az iskola budaörsi tagintézményének igazgatója, hozzátéve, ez nem egyszerű folyamat. Egyes hírek szerint ugyanis a helyi közösség nem szeretné, ha megbontanák a szobor egységét.

– fogalmazott az intézményvezető.

Dr. Czuczor Gergely, a Szent Benedek Általános Iskola, Középiskola, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium budaörsi tagintézményének igazgatója; fotó: szbi.hu

Czuczor Gergely arról is beszélt: nekik elsősorban nem az a céljuk, hogy mindenáron megszerezzék a keresztet.

Az iskolaigazgató elmondta, hogy a magyar kormány mellett számos magánszemély is felajánlotta, hogy akár fizikailag, akár anyagilag hozzájárulnának a kereszt Magyarországra szállításához. Hozzátette: amennyiben valóban megkapják az emlékművet, úgy – a budaörsi önkormányzat jóváhagyása után – vagy az iskolában, illetve annak területén, vagy pedig egy olyan egyházi tulajdonban lévő helyen állítanák fel, ahol a diákok és a hívők is imádkozni tudnak előtte.

Vezető kép: Europress/AFP/Damien Meyer

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!