Pesti Srácok

Itt a válasz a Soros-tervre: a kormány nyilvánosságra hozta a STOP Soros törvénycsomagot

Itt a válasz a Soros-tervre: a kormány nyilvánosságra hozta a STOP Soros törvénycsomagot

Elindult a STOP Soros törvénycsomag társadalmi egyeztetése, miután a kormány egy 24 oldalas dokumentumot hozott nyilvánosságra a törvénycsomag részleteivel. A törvényjavaslat célja, hogy érvényesítse a nemzeti konzultáción kinyilvánított népakaratot, és szigorú fellépési lehetőséget biztosítson azok ellen, akik a migrációt szervezik és finanszírozzák.

A törvényjavaslat bevezető szövege szerint a magyar kormány 270 milliárd forintot fordított a bevándorlás megfékezésére, illetve a magyar és uniós határ megvédésére. Mint írják, minden, az illegális bevándorlást elősegítő, illetve a migrációs nyomás fokozása irányába ható tevékenység szemben áll a magyar államérdekkel, valamint költségvetési kárt okoz. A törvény indoklása szerint ezért van szükség a migrációt támogató szervezetek azonosítását és a Magyarország nemzetbiztonságát veszélyeztető személyekkel szembeni fellépést lehetővé tevő szabályozásra.

A törvényjavaslat főbb pontjai szerint a tömeges migrációt propagáló, külföldről támogatott szervezeteknek regisztrálniuk kell magukat, nyilvánosan be is kell számolniuk a tevékenységükről, valamint a támogatásuk 25 százalékát kitevő illetéket kell fizetniük, amelyet az állam határvédelemre fordít. A törvényjavaslat nemcsak a bevándorlás szervezőit, hanem finanszírozóit is tárgyalja, ők távol tarthatók lennének Magyarországtól, vagy akár ki is lehetne őket tiltani az országból.

A törvényjavaslat elolvasható a kormány honlapján (

ITT
PestiSracok facebook image

), és a

[email protected]

emailcímen bárki elmondhatja róla a véleményét.

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!