Pesti Srácok

Orbán Viktor golyó általi kivégzéséről ábrándozik Konrád György

Orbán Viktor golyó általi kivégzéséről ábrándozik Konrád György

Akkor kerülheti el a golyó által kivégzett Nicolae Ceausescu román diktátor sorsát Orbán Viktor, ha önként elmegy valahová – osztotta meg gondolatait a HVG-vel Konrád György volt SZDSZ-s író. Igen, jól értik: az élemedett korú ember a hivatalban lévő magyar miniszterelnök meggyilkolásáról fantáziál, és ennek egy balliberális médium kiemelt felületet ad.

Interjút adott a HVG-nek Konrád György író, a bukott SZDSZ egykori szekértolója. Konrádnak kétségtelen érdemei vannak abban, hogy sületlen tanácsaival segítette a szélliberális párt mihamarabbi kimúlását. Azonban amióta ez az örömteli esemény bekövetkezett, nemhogy visszavonult volna alkotói magányába búsongani, inkább egyre-másra adja a hülyébbnél-hülyébb interjúkat. Most épp a HVG-nek. Amelyben a következőket bírta mondani:

Aki nem tudná: Ceausescu román diktátort az 1989-es forradalom idején golyó általi halálra ítélték, és kivégezték. Tehát Konrád most arra ad kvázi „tanácsokat” Magyarország miniszterelnökének, hogyan kerülheti el a likvidálást. Hogy mindez a balliberális média egyik zászlóshajójában nyomtatásban megjelenhet – az ordító botrány, gyalázat.

PestiSracok facebook image

Az élemedett korú, és a jelek szerint kétségbeejtő szellemi állapotba került Konrád arról is beszélt, hogy ő beszélte rá annak idején Sorost, hogy támogassa Orbánt, ám ez csak „csekélyke téma” volt az amerikai milliárdossal folytatott beszélgetésein. (Hiszen Konrád és Soros is olyan nagy ember, hogy Orbánnál fontosabb témák érdeklik őket... – A szerk.) Konrád azt állította, már 1989-ben átlátott Orbánon. Nagy Imre újratemetése kapcsán arról mesélt:

Teljes szellemi leépülés

Hogy valami nem kerek Konrád Györgynél, azt már az elmúlt időszak (évek, évtizedek) interjúi is mutatták. Legutóbb júliusban a Magyar Narancsnak például arról regélt, hogy a Soros-kampány zsidózás. Mint fogalmazott:

Konrád normálisnak tartaná, ha megbüntetnék Magyarországot a civiltörvény és a lex CEU miatt, és megvonnák az uniós támogatásokat. Tavaly januárban pedig az atv.hu-nak arról áradozott, hogy Soros György legalább akkora jótevője Magyarországnak, mint Széchenyi István volt...

Vezető kép: atv.hu

Ajánljuk még

Itt a nagy antifa-széljobb vita a Polbeatben: "Nefelejcs" Gergő vs. Lipták Tamás, csütörtök 18 óra, R56!

‎Polbeat 2025 május 29.
Szélsőbal nincs, de igény az volna rá - írta Varga "Nefelejcs" Gergő hét éve a Tett blogon. Nem kellett sokat várnia, hogy a folyamatosan tüzelt antifa csoportok végül radikalizálódjanak, elég csak az Ilaria Salis-féle, 2023-as budapesti terrortámadásra gondolni. Varga "Nefelejcs" Gergő, aki a marxista portál, azaz a Mérce munkatársaként, a Vörös Szittya vlog arcaként és mindenek előtt antifa szervezőként ismert, elfogadta a PestiSrácok felkérését, hogy a másik nagy közéleti szubkultúra, a nemzeti radikálisok emblematikus képviselőjével, Lipták Tamással, a Jobbszélső Telegram csatorna szerkesztőjével, a Magyar Jelen szerzőjével megmérkőzzön a Polbeat nyilvános felvételén, május 29-én, csütörtökön, 18 órától, az R56 Sörözőben. Mérkőzésvezető: Huth Gergely és Kertész Dávid.

Éles lőszerek és beütött, csuklyás alakok a tévészékház ostrománál – Császár Attila volt a Polbeat vendége

‎Polbeat 2023 március 11.
Hiába híresztelték az ellenkezőjét, azaz, hogy a 2006. szeptember 18-i tévéostrom idején a Hír TV és a mögötte állók szándékosan irányították a tömegeket, valójában mi oda mentünk, ahol a drámai események zajlottak, még a közvetlen feletteseinkkel sem volt idő egyeztetni róla. Gyűjtöttük az információkat az utca történéseiről, megvolt a technikánk, hogy ország-világ élőben követhesse azokat, tehát (sajnos egyedüliként a magyar médiában) a munkánkat végeztük – mondta a Polbeatben a Nézőpont Intézet Jótollú Magyar Újságíró-díjával frissen kitüntetett Császár Attila, aki az MTVA-nál, a Hír TV-nél és az Echo TV-nél végzett bő három évtizedes riporteri, szerkesztő-műsorvezetői munkájával érdemelte ki a kuratórium elismerését. Huth Gergely a műsorban lejátszotta azt az először a PestiSrácok.hu-n bemutatott, drámai belső rádiófelvételt, amelyen a lángoló tévészékházban minden bizonnyal szándékosan magukra hagyott rendőrök kiabálnak kétségbeesetten. Császár Attila válaszul kifejtette sok év oknyomozó riporteri munkája révén megalkotott teóriáját Gyurcsányék akkori, ördögi tervéről. Stefka István pedig a közös médiaháborús élményeket elevenítette fel "Csaszival", hiszen mindketten megtapasztalták, hogy milyen a sajtószabadság "balliberális" módra, amikor 1994-ben a visszatérő MSZP–SZDSZ-hatalom úgy rúgatta ki őket azonnali hatállyal a Magyar Televízióból, hogy még a hivatalos vezetőváltást sem várták ki.